Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért riogatnak ilyenekkel az...

Miért riogatnak ilyenekkel az anyuka ismerőseim? Vagy én vagyok túl laza?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok. Szerencsére nem volt gond (eddig) a terhességemmel, minden rendben volt elejétől fogva. Nem véreztem, nem hánytam, nem vagyok veszélyeztetett, nem vagyok stresszhelyzetben, nem vagyok cukros... szóval azon ritka esetek egyike vagyok, aki boldogan, egészségesen viseli a terhességét. Nem mondom, azért így a vége felé eléggé fáj már a derekam, de senkinek sem panaszkodom, max. egy kétszer nyöszörgök miatta.

De olyanokkal riogatnak, hogy a gyerekemmel nem lesz majd habostorta, mert majd nulla alvás, hajmosásra se lesz időm, nem lesz libidóm, nehezen fogom leadni a kilóimat, mi van ha majd hasfájós lesz a gyerek mert ezek velük is előfordultak és ők is milyen idegesek, kialvatlanok voltak...

Én tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy lehet majd ilyen is, de sokszor azt érzem, mintha hülyének néznének, csak mert első baba lesz. Különösen megkapom ezeket a mondatokat:

"Addig aludj amíg lehet mert nem nagyon fogsz"

"Na most aztán majd vége lesz lassan a jóvilágnak"

"Aztán ha ez lesz, ne azt csináld ám, hanem azt!..."

"Nem félsz a szüléstől?? :O Pedig kéne!!"

-és még ezer meg ezer ilyen "jó tanács". Már a terhességem elején jöttek azzal, hogy majd mennyit fogok hányni, idegeskedni, nyöszörögni, hogy fogom bírni, tudom e mit vállaltam.

Én azzal a teljes nyugalommal állok neki mindennek, hogy nem görcsölök rá előre olyanra, amiről nem tudom milyen lesz, holott tudom, hogy ezek az anyuka ismerősök átélték, és velem meg a babával is előfordulnak majd nehéz helyzetek.

Amikor anyósomnak meséltem, hogy végre megcsináltuk a fűtésrendszert, kicseréltük az ajtókat, hogy télen jó meleg legyen a ház majd a babának, elkezdte mondani, hogy hát nem lehet gyereket tartani télen 20 fokos házban...

-Tudom anyuka ezért is csináltattuk meg. - de csak folytatja:

-Mert a gyereknek minimum ennyi meg ennyi fok kell, nem ám megfázik!

Eddig nagyon szépen mosolyogtam a dolgokhoz, bólogattam, hogy igen tudom... De már őszintén az agyamra mennek.

És akkor még nem született meg a baba, el se tudom képzelni, hogy mi lesz akkor.

Értékelem a segítséget, az őszinteséget, és a tanácsokat is, de átesnek a ló túlsó oldalára?

Túlreagálom? Vagy tényleg nekem is ilyen görcsösen kéne aggódnom, mint ahogy mások? Mit gondoltok?


2019. nov. 4. 18:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
88%
Én se paráztam rá mindenre előre. Nem is kell. Tisztán emlékszem, engem is ijesztgettek mindenfélével, max a fele jött be vagy annyi se. Ne foglalkozz vele!
2019. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%

Hagyd, had mondják...

Nálam is ez van. Kezdődött a házfelújítással. Tök laza voltam, mindent elterveztem, erre jöttek, hogy hát az nem úgy lesz ám, túl optimista vagyok, meg fogok őrülni, én meg nondtam, majd meglátjuk, de hát nem állhatok úgy hozzá, hogy eleve idegbeteg vagyok... nem is lettem, minden ment flottul, ők meg csak károgtak.

Most ez van a terhességgel, de nem izgat. Én ilyen optimista beállítottságú vagyok, és minden megy is terv szerint.

Ne hagyd, hogy a kedvedet szegjék. Kitartást.

2019. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
85%
18. Ok két gyerekkel biztos, na majd kamasz korukban bepotoljak amit most nem alszanak.
2019. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
73%

Figyu! Ne gondold túl. Ezt mindenkivel eljátszák, jó eséllyel egyszer te is el fogod majd valakinek, még ha most kizártnak is tartos. ;-)

Amúgy bármelyik pontban igazuk is lehet, bármelyik előfordulhat. Meg az ellenkezője is.

Tennivaló: mosolyogva, bólogatva végighallgatni, és egyik füleden be, a másikon ki. Annyi maradjon meg az esetleges "tanácsokból", hogy szükség esetén eszedbe jutva ki tudd szűrni az esetlegesen használhatóbbakat.

Ne rágódj rajta, mert be lehet tőle kattanni.

És most egy kis olyan tipikus okoskodás: ha meglesz a baba, ennél sokkal cifrább beszólások várnak majd rád. Muszáj kezelni őket, különben lefoglalhatod előre a gumiszobát magadnak.

2019. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
81%

Mikor én írtam ki hasonló kérdést, nekem estek, hogy na majd meglátom, meg em legyen ekkora arcom még nincs gyerekem stb.

Akkor is röhögtem rajtuk, meg most is 3 gyerekkel! Van aki egyszerűen jól érzi magát attól, hogy beszólhat neked, vagy attól hogy minden szírszarért panaszkodik. Van aki még bele van keseredve a saját életébe és ezt akarja kivetíteni,nehogy már másnak jobb legyen!

Leszrom tabletta!!! Magas dózisban! És mosolyogj, ezeket az is idegesíti😃

2019. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem tudom... Mikor én szültem a nővéremnek már volt egy 7 éves lánya és én rendre megkaptam tőle ezeket a mondatokat. Mikor elegem lett, akkor nagyon összevesztünk. 15 hónapos a gyerek és azóta minden találkozásunkkor bocsánatot kérek. Csak figyelmeztetni akart, hogy a gyereknevelés nem habostorta én meg rosszindulattal vádoltam. Pedig teljesen igaza volt, nem hallgattam rá, koppantam is jó nagyot.
2019. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem lesz egyszeru de 2 gyerekkel is minden nap hajat mosok, no para🤣
2019. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok

Körmöm ugyan nincs, de hajat mosok heti 2x, úgy h rossz alvó babám van és fárasztóak a nappalaink is.

De este 8kor alszik, tehát utána tudok hajat mosni apa ide vagy oda.

🤔

2019. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
86%

Nyugi, vannak szerencsés emberek. És minél higgadtabb az anyuka, annál valószínűbb, hogy a kicsi is nyugodt, kiegyensúlyozott baba lesz. Persze vannak nehéz napok, fogzás, betegség, szeparációs szorongás, de ezek múló időszakok.

Tájékozódni érdemes, de raktárra aggódni teljesen felesleges.

2019. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is ilyeneket mondtak anno, ugyh jol fel is keszultem ra, h milyen iszonyat mehez lesz. Hat az en gyerekem ujszulottkent 3 orankent evett, kozotte alidt mint a bunda, nem volt hasfajos, es bar faradt voltam persze, de amikor o aludt aludtam enis, pont nem erdekelt h szalad a haz ferjem remdet rakott. Aztan 2 honaposan mar ataludta az egesz ejszakat, akkor mar faradt se voltam. 3-4 hettel szules utan semmi hasam nem volt. Es koszonjuk szepen, szoktunk szexelni is 😃Nem tudom nalunk semmi nem jott be a sok riogatasbol. De lehet h csak szerencsesek vagyunk. Mindenesetre sztem sok mulik a hozzaallason.
2019. nov. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!