Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám nem hajlandó...

9 hónapos babám nem hajlandó inni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hónapos koráig szoptatott, onnantól tápszeres baba. 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. HT óta semmit, de szó szerint semmit se hajlandó inni. Tápszer nem kell neki, próbáltunk többet is, víz, babaital, tea cukor nélkül majd cukorral, gyümölcslével ízesített víz, semmit se fogad el. Se cumisüvegből, se itatócsőrösből, se svéd pohárból, se kanállal. Orvos már azt mondta adjak húslevest és gyümölcslét higítás nélkül hátha végre iszik. A húslevest megeszi. Az ételeit vizesebbre csinálom egy ideje, de így is alig van pisis pelusa és a széklete is szilárdabb. (mielőtt valaki a szoptatást emlegetné, mikor megjött elutasította, aztán elapadt teljesen hiába fejtem, 1 hét után 10 mili se jött ki, addig fecskendővel etettem, hogy ne legyen cumizavaros) Enni eszik rendesen.
2019. nov. 6. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj neki különböző uvegeket kínálni, hatha. Az en lányom a kubu vizes üvegből ivott például egy időben csak, az tetszett neki
2019. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két módszer vált be. Az első, hogy ittunk előtte vastag falú kávés csészéből, aztán megkínáltuk vele. Akkor ivott először és,sokáig csak porcelánból tudtam itatni.

A második a nurofenes fecskendő volt. Bár sokáig tartott egy decit bepumpálni, de úgy ivott. Aztán nála is porcelán. Persze két éves koráig nem hagytuk egyik gyerekez se magára a bögrével

2019. nov. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én 6 hónaposommal is ugyanígy küzdünk, szinte csak bögréből tudom itatni. Előtte iszok én belőle jó látványosan, aztán elkezd érte nyújtózkodni hogy ő is, és akkor meg tudom itatni. Vagy 10 féle cumisüveget, tanuló poharat, csőrös itatót, szopókás palackot kipróbáltunk, mindent elutasított. De ezt az egyet elfogadja.
2019. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Langyos vagy meleg italokat se fogadja el?
2019. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor sima pohárból itatni. Melegen sem, langyosan sem, hidegen sem kell neki. Kifolyatja a száján..
2019. nov. 6. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!