Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakori vagy ritka név?

Gyakori vagy ritka név?

Figyelt kérdés

Tóth vezetéknévhez ti milyen nevet adnátok?

Tetszik ez is az is. Viszont zavar az is, hogy ha gyakoribb nevet választok, akkor több embernek is ugyanaz a teljes neve. A ritkább neveket meg több kritika éri.


(Nekem ugyanolyan nevű osztálytársam volt és mindketten utáltuk, ráadásul az egyikünk becenevet kapott.)


Nem gyakori fiú/lány neveket, ha tudtok a vezetéknévhez írjatok. Minden ötletnek örülök. Köszönöm



2019. nov. 7. 11:26
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
56%
Ja hát igen. Az András Árpád Péter, nem ritka, ne is várd már el hogy ne legyen másik ilyen nevű Tóth, de az biztos hogy a mai kisgyerekek között ritka lenne a Bencék meg a Noelek között. Ami még tényleg ritka mint az Eliot is, az meg mérhetetlenül idétlen.
2019. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
19%

És meg is jöttek a Marikák akiket zavar, hogy nem Erzsike a gyerek :D András, te jó szentséges isten :D a világ legotrombább neve és nehéz is kiejteni nekik amíg kicsik. Andjás, Andjiska, Andlis...


Én maradnék az eredeti, egyedi névnél persze mindenkinek a maga dolga. Az én gyerekemnek különleges neve lesz ha a fene fenét eszik is :D

2019. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Ritka nevek alatt azt értem, ami egyik korosztályban sem gyakori. (János, András, Anna, Mária, Tamás, Norbert, Zselyke, Lili, Zoé, Bence ne legyen)

Ilyen, mint az Eliot, a másikat meg se tudtam jegyezni😊 nevek a másik véglet. 😁

Nem extrém nevekben gobdolkodok csak nem gyakori nevekben.

A férjem családjában volt Karolina (1800-as évek végen halt meg), de hallottam már videkén Anasztázia nénit is. Ezek nem gyakoriak, de ezek szerint régen is ismerték, szóval talán nem extrém nevek.

2019. nov. 7. 12:12
 14/42 A kérdező kommentje:
#12 az András pont tetszene, de iszonyú gyakori, ráadásul a férjem neve. 😂
2019. nov. 7. 12:13
 15/42 anonim ***** válasza:
33%

A felnőttek körében lehet hogy gyakori, de te tudod. Ha ez az apuka neve, mehet esetleg mellé egy modernebben hangzó név. Tóth András Dániel jutott eszembe először. Inkább ezzel a névvel tűnnék ki kisgyermekes anyukaként mint egy Eliottal (Idiot :D).

Vegyétek meg a legfrissebb utónévkönyvet.

2019. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is Tóth a vezetéknevem és ehhez jön egy gyakori keresztnév, elég szívás, hogy általános suliban volt egy ugyanilyen nevű osztálytársam, ezért a naplóban én voltam az 1es, ő pedig a 2es Tóth Regina. A munkahelyemen pedig ugyanez rosszabb kiadásban ugyanis most az 5. Tóth Regina vagyok és mindenhol így szerepelek. Alig várom, hogy az esküvőnk után megszabaduljak a vezetéknevemtől, mert szeretnék egyedibb nevet. Ezért szerintem semmiképp ne legyen gyakori neve a kicsinek.
2019. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

#10 pedig a Milla (a hóbogár) eléggé felkapott, de a Róza is.

Most a rövid nevek hódítanak.

A kórházi fotós oldalon szoktam még neveket nézni és ott vontam le az (egyéni) következtetést.😊

2019. nov. 7. 12:18
 18/42 A kérdező kommentje:

#16 megértelek. Ezért is kiemelten fontos nekünk a gyakorisága.

Amúgy a Regina is szép név.

2019. nov. 7. 12:20
 19/42 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha nem az első 50ből választasz már jó vagy. De ha onnan tetszik valami, akkor én két keresztnevet adnék neki inkább, pedig nem vagyok a pártján. Csak kevesebb az esély, hogy két Tóth Emma Róza lesz az osztályban...
2019. nov. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
96%

Ajánlatom:

Melinda

Dalma

Minerva


De a Karolina is szuper!


Veronika (Vera) nevű énekesnő is van, elég gyakori. És a Tóth Zsófia is.


Lehel

Lóránt

Csanád

Huba

Hunor

2019. nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!