Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakori vagy ritka név?

Gyakori vagy ritka név?

Figyelt kérdés

Tóth vezetéknévhez ti milyen nevet adnátok?

Tetszik ez is az is. Viszont zavar az is, hogy ha gyakoribb nevet választok, akkor több embernek is ugyanaz a teljes neve. A ritkább neveket meg több kritika éri.


(Nekem ugyanolyan nevű osztálytársam volt és mindketten utáltuk, ráadásul az egyikünk becenevet kapott.)


Nem gyakori fiú/lány neveket, ha tudtok a vezetéknévhez írjatok. Minden ötletnek örülök. Köszönöm



2019. nov. 7. 11:26
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Albert és a Noémi is listás, de valahogy még nem érzem jónak.

Köszönöm a neveket, jöhet még. 😊

A lágyabb hosszabb nevek jobban tetszenek.

2019. nov. 9. 14:36
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

A Noémi talán túl gyakori manapság (Én legalábbis sokat hallom), az Albert sose volt gyakori, Edina meg szerintem most kicsiknek nem gyakori. Bár, annyira régen se, de valahogy általánosban is, gimiben is gimiben is volt Edina osztálytársam. Mondjuk, az olyan, hogy nem elcsépelt, de nem is kérdeznek vissza, hogy mi a neve.

Ilyen még pl a Zita.

2019. nov. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Az Albert nagyon szép. Lányban Borbála?
2019. nov. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

"lágyabb hosszabb nevek":

Melinda

Karolina

Klementina

Veronika

Magdolna

Annamária

Sarolta

Zsuzsanna

2019. nov. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
52%

Én is mindig a ritkább neveket kerestem, hogy a mi vezetéknevünk Nagy. Gondolhatod mennyi van az országba.


Ez miatt lett a kislányunk Olimpia Róza, és Lilinek becézzük. A húga pedig Manon, őt pedig Nonónak becézzük.


Lány nevek;

Valentina, Zóra, Hella, Indira, Mályva, Margaréta, Miranda, Dorotea


Fiú nevek;

Bercel, Bene, Dusán, Arnold, Nolen, Zsadány, Csongor, Csenger


És nálunk úton van a harmadik baba is, aki majd a Pandora nevet kapja.

2019. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább a ritka, különleges de nem polgárpukkasztó :D neveket kedvelem, és ezek által választottunk a gyerkőcöknek: Simon és Karina. (Ezek is mennek a Tóth-hoz)


Amik szerintem jók lehetnek nektek:

Elena, Aletta, Felícia, Borbála, Xénia, Lujza, Janka, Valèria, Polett, Berta, Renáta

Flórián, Csanád, Lőrinc, Dénes, Ervin, Zsombor, Szilveszter, Bálint

2019. nov. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
92%

Lajos, Dezső, Ferenc, Miklós, Gergely, Vilmos, Milán, Gábor, Levente, Péter, Attila, Géza, Tamás, Bence, Áron, László, Erik

Beatrix, Julianna, Mária, Ilona, Fruzsina, Fanni, Tímea, Marianna, Zsanett, Gyöngyi, Anna, Lilla, Adrienn, Kíra, Nikolett(a), Brigitta, Emese, Virág

2019. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Norina, Klarissza, Paulina, Leonetta, Letícia, Albertina, Amanda, Angelika, Angelina, Antónia, Edvina, Eleonóra, Naómi, Daniella, Szibilla, Szamanta
2019. nov. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Adrián, Leontin, Leoníd, Bercel, Lázár, Arnold, Julián.
2019. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

A Karolina meg az Anasztázia -tök jó.

Szerintem inkább az előbbi passzol a Tóthhoz.

Valamiért nekem csak T betűs nevek jutnak eszembe, pedig ázok pint kevésbé passzoknak a Tóthhoz.

Én is azt szeretem, ami nem tucat, de nem is kérdeznek vissza, hogy mi?

Ezek mind volt osztály/iskolatársak/családtagok nevei:

Teodóra, Tekla, Izabella, Fatime, Gertrúd, Hilda, Lídia, Helén, Cecília, Franciska, Georgina, Friderika/Frida.

Fiúból rosszabbul állok: Lőrinc, Ervin, Ede, Endre, Ariel, Larion, Boldizsár.

Nem mondom, hogy mind tetszik, csak tippek.

2019. nov. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!