Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakori vagy ritka név?

Gyakori vagy ritka név?

Figyelt kérdés

Tóth vezetéknévhez ti milyen nevet adnátok?

Tetszik ez is az is. Viszont zavar az is, hogy ha gyakoribb nevet választok, akkor több embernek is ugyanaz a teljes neve. A ritkább neveket meg több kritika éri.


(Nekem ugyanolyan nevű osztálytársam volt és mindketten utáltuk, ráadásul az egyikünk becenevet kapott.)


Nem gyakori fiú/lány neveket, ha tudtok a vezetéknévhez írjatok. Minden ötletnek örülök. Köszönöm



2019. nov. 7. 11:26
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
87%

A Tóthoz (manapság) ritka, DE "klasszikus" nevet választanék.

Ilyenek pl a Viktória, Izabell, Heléna, Ida, Klára, Barbara, stb. Fiúnevek közül Norbert, Simon, Csaba, Róbert, György, stb...


Olyan név ez, amihez ezer meg ezer utónév illik, a lényeg az, hogy az is hasonlóan egyszerű legyen.

2019. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
95%

#17


Akkoriban, 17 éve, nem volt olyan felkapott a Mila de a Róza se annyira :) változnak az idők és a kedvelt nevek, van amit újra elő kapnak, de pl amit írtál, Anasztázia, kifejezetten szép név és valamiért sose volt nagy divat.

2019. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
95%
Nem gyakori, nem ritkanév, hanem szép!! Szépre menjetek! Tehát kezdésnek nézzétek meg, mi az , ami név mindkettőtöknek tetszik, és elfogadható lenne. Utána jöhet szerintem a többi szempont, hogy amúgy normális név-e, és nem kifejezetten adja a csúfolódni vágyók alá a lovat. pl Most bocsi, ha megbántok valakit, de szerintem pl egy 'Ninon' 'lánynév' jó nagy táptalajt adhat egy esetleges csúfolódásra pl. :S Tehát elsődlegesen olyat válasszatok ami szép, és nem direkt ilyen "ló alá adós"-név, ami direktben olyan név, hogy egyből esetlegesen csúfolható. Hanem értelmes, tisztességes név legyen. És tényleg bocsi, ha megbántanék valakit, nagyon szeretek mindenkit!! :)
2019. nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
*Egyébként engem pl nem zavarna, ha a gyerekem neve addigra,mire odajutnék, gyakori lenne; már jópár éve megvan bennem az ötlet; és ragaszkodom hozzá, minimum második keresztnévként, de inkább elsőként. Amúgy azt hiszem, pár éve pont felkapott volt az egyik név, amit tervezek adni, ha majd lesz gyerekem, de nem baj; már tényleg nagyon régóta megvan ez a névötlet a fejemben,és egy tök jó, hagyományos név.
2019. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
94%

Ezek jutottak hirtelen eszembe:


Fiú: Kornél, Hunor, Félix, Dorián, Miron, Nimród

Lány: Norina, Olívia, Bettina, Orsolya, Szonja, Kamilla


Nem tudom mennyire ritkák, de szerintem még nem túl ritka kategória, illetve szépek is!


Majd írd meg mi lett a döntés!

2019. nov. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
35%
Enikő? Én mostanában nem nagyon találkozom Enikővel. Férfiból meg Leventét ritkán hallom.
2019. nov. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
96%

Ritkább, de egyáltalán nem extrém nevek pl. Hajnalka, Natália, Ramóna, Zsanett, Olga, Szabina, Henrietta, Matilda, Inez, Ágota, Anita, Brigitta, Roxána, Fruzsina, Edina, Fadett, Kitti, Lea.


Ágoston, Brúnó, Vilmos, Donát, Szilárd, Emil, Fülöp, Henrik, Ottó, Miklós, Kálmán, Lázár.

2019. nov. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Utolsó, az egyik nagyon előkelő helyen szereplő lánynevet leírtad. 😊
2019. nov. 8. 08:09
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Leontina, Larissza, Dominika, Arina, Alissza, Melánia, Jusztina, Jusztínia, Klára, Vivien, Melissza, Valéria, Teodóra, Dorotea, Tamara, Erika, Aletta


Lénárd, Flórián, Nándor, Merse, Andor, Edvárd, Edvin, Tivadar, Szilárd, Adorján, Keve, Kende, Bercel, Gerzson, Demjén, Damján, Miklós, Vencel, Oszkár, Zénó

2019. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Mondjuk, szerintem T-vel ne kezdődjön.

Meg D-vel se, a Tóth után.

Akiket én ismerek Tóth vezetéknévvel (mind 40 felett, osztálytársak, stb voltak).

Edina, Albert, Noémi.

2019. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!