Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend és alvásgondok?

Napirend és alvásgondok?

Figyelt kérdés

Lassan 9 hónapos babám van. Rettenetesen keveset alszik. Leírom egy átlagos napunkat:

Kb. 7kor kel, reggelizünk, tejpépet kap, gyümölccsel. Utána leteszem a szobában, hagyom pakolni, játszani, én eszek, kávézom. Tök jól elvan ilyenkor magában. Ezután eddig sétálni vittem, kb 1 órás progi, de már nem alszik el közben, csak nyafizik, hogy engedjem ki, az utóbbi napokban kimaradt a séta emiatt. Hazaérünk, kap tízórait. Utána elkezdem az ebédet, ő pakol, mászik fel alá, szétszedi amit hagyok, közben mondókázok neki, énekelek, magyarázom mit csinálok. Fél12 körül már nagyon álmos, megpróbálom elaltatni, a szobájában van egy matrac(mert nappal nem akar a kiságyban aludni, a mi ágyunk meg magas és nem akarom hogy leesen ha megindul...) , azon bújunk össze, eddig elég volt ennyi és aludt. De most küzd minden porcikájával az alvás ellen, vagy 50szer teszem vissza magam mellé mire végre elalszik. Kb 20 perc múlva megpróbálok kiosonni, hogy befejezzem a főzést, de azonnal felébred. Ezután visszaaltatni lehetetlen,de rettentő nyűgös. Csak belém kapaszkodik és nyünyög.. Így vészeljük át ebédig(13 ó kb) . Megetetem, majd rövid séta, és megpróbálom újra elaltatni. Vagy 100szor fektetem vissza magam mellé mire elalszik, de csak és kizárólag úgy alszik ha mellette fekszem. Ha megmoccanok már ébren van. Mozdulatlanul kell feküdnöm ameddig az apja hazaér(fél4) . Akkor kezdődik az igazi móka neki, mászóversenyzünk, bújócskázunk, játszunk. Közben uzsizik és játszunk tovább. Megpróbálom megcsinálni a házimunkát, aztán fél7kor fürdés, evés és alvás lenne, de igazából addig kepeszt ameddig ki nem dől ott ahol van.. Este alszik végig kb fél10től 7ig. Nagyon nagyon keveset alszik.. Min kellene változtatnom? Vagy jó ez így? Nem hiszen hogy a mozgásfejlődés az oka, mert már 2 hónapja mászik. 3 foga van alul, dologellel kenem, de ha az lenne a baj akkor este se aludna, nem?


2019. nov. 8. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Lassan átáll majd az 1 alvásra, nálunk ez kb. 1 évesen következett be. Azt nem értem, hogy fél 7-fél 10-ig mit csinál? Mi 8-kor fürdetjük, fél 9-kor már megvolt a mese, tápszer és alvás van. Talán kicsit későbbre hozhatnád a fürdést, de nem lenne megoldás, csak később kelne fel. Ha a foga fájna, akkor az éjjel jobban fájna, mint délután.
2019. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig este fürdés és vacsora után összebújtunk és elaludt. Most hiába nyugtatom, altatom, elmászik, játszani akar, a hajam, arcom tépi, nyafog, sikít, küzd az alvás ellen. Addig csinálja ezt ameddig kidől. Ez kb 9,fél10.
2019. nov. 8. 18:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Mesélhetek neki bármit, nem figyel egy pillanatra sem, ha ölbe veszem, magam mellé fektetem rúgkapálózik és kiabál.
2019. nov. 8. 18:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer rakd le aludni nap közben és maradj bent vele! Majd befejezed az ebédet, ha felébredt.
2019. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Akkor jól gondoltam. Egyre kevesebbet alszanak, bölcsis, ovis már csak napi egyszer, délután, iskolás már egyszer sem. Túl korán rakod le este, ezért nem tud elaludni. A délutáni alvásnál is ez lehet a gond, lassan átáll 1 alvásra, nem fárad már le annyira, mint egy kisbaba, ezért nehezen alszik el és könnyen felébred, amiből nem tud visszaaludni. Később majd jobban le kell fárasztani, ha már jár, de amíg mászik, úgyis magát fárasztja le.
2019. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb. ez a helyzet csak mi hajnal 5kor kelünk 7fele visszaalszik szintén mellettem ha megmoccanok nagy szemekkel néz rám, kb fél órát alszik. Aztán délelőtt tízórai játszás mondokázás stb. Fél12 fele ebéd aztán délbe alvás fél1kor kelés :( játék megint aztán fél3 fele séta bevásárlás alszik megint félórát aztán estig megint játék fél8-8kor fürcsi evés alvás amiből általában este 9 lesz :( 3óránként kel éjszaka van h 10percet van hogy fent van hogy órákig. Most éjszaka éjféltől hajnal 3ig "buliztunk" :( nem tudom hogy mi lenne a jó de lassan zombi üzem módban vagyunk :(
2019. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem lenne baj ha csak egyszer aludna, de azért erőltetem mert egyértelműen látszik, hogy álmos. Folyton ásít, szemét dörzsöli, fülét piszkálja, karikás-kómás-pirosas szemei vannak. Igyekszem lefárasztani rendesen. Vagy ez nem számít? Ma egész nap nappal 3x10 percet aludt és monoton nyünnyögött. Holnap kipróbálom csak egyszer letenni, ebéd után hátha... Ti amúgy egész nap próbáljátok lefoglalni, szórakoztatni őket, vagy hagyjátok egyedül is játszani? És mentek sétálni úgy is, hogy nem alszik, csak nézelődik? Jót akarok a babámnak, de néha olyan bizonytalan vagyok, gyakran megfordul a fejemben hogy unatkozik velem. Hogy csináljátok az otthoni teendőket ha nem alszanak a gyerekeitek?
2019. nov. 8. 22:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Ebédeljen előbb, és fektesd le utána aludni.

Igen, megyünk sétálni akkor is ha nem alszik.

2019. nov. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!