Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól “kellene” egy babának...

Mikortól “kellene” egy babának következetesen hallgatni a nevére és megérteni a tiltást is?

Figyelt kérdés

Kezdet aggódni. Kisfiam 9 hónap és 10 napos.

Általában ebben a korban már minden ismerős szülő arról számolt be nekem/nekünk, hogy a baba érti ha valamit nem szabad és majdnem mindig figyel a nevére.

Az enyém meg kb egyiket se soha. És ez aggaszt plusz nagyon elszomorít. Megfigyeltem hogy szinte alig néz rám, ha a nevén szólítom, de pl ha felveszem a telefont és megszólalok, azonnal odanéz. Már ott tartottam, hogy ma már mindenféle neveket mondogattam és az az érdekes hogy többször rámnézett mint napok alatt a saját nevére. A hallása viszont biztos, hogy tökéletes. Meghallja a kintről beszűrődő kutyaugatást, a másik szobában történő pakolást, vagy bármi mást.

De a neve..hát az nem érdekli.😟

És a tiltás még 1 hónapja talán (talán!) 1-2 dologgal kapcsolatban ért is valamit, de most már az sem igazán. Előfordul hogy megijed, hirtelen elhuzza a kezét ha rászólok, de ez kb 10-ből 1x. Ha odamegy pl ahova nem szabad, es mondom hogy nem akkor is odamegy amint utólérem akkor pedig inkább gyorsan odebb áll. Ismerősem babája már a “nem” szót is teljesen értettek és ha nem is mindig de többnyire betartották.

Akinek 9-10 hónap között van a babája az ezeket mennyire érti, tudja, figyeli?

Szerintetek gond lehet?



2019. nov. 18. 16:38
1 2
 11/16 anonim válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet(9hos lesz), a nem szot megerti mert határozottan szolok ra, kulonben semmit sem er, de nevére nem hallgat.. Megkerdezhetem nalatok azota, h alakult a helyzet?
2020. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Az én gyerekem azóta lassan egy éves. Sokkal jobban hallgat a nevére, de ha nem akar rá figyelni akkor azóta sem figyel🙄 közben igazából fel kellett ismernem hogy ő egy tipikus öntörvényű és makacs természet. Ha valami tudvalevően pl tilos is a mai napig próbálkozik vele. Előtte persze rámnéz, sőt sokszor még fel is hivja magára a figyelmet mert “hozzámszól”, vagy kuncogva jelzi hogy rosszat csinál. Rengeteg mindent megért már, meg is csinál, meg is mutat. Szóval nem gondolom hogy baj lenne vele. Egyébként 1 éves státuszban szerepel a kérdés hogy hallgat-e a nevére. Nekem 11 hónaposan csinálta a védőnő. Akkor meg is szólította a fiamat aki persze egyből odafordult és ránézett😅 itthon meg a mai napig van hogy 5x kell szólni🤷🏻‍♀️

Szóval én nem aggódnék a helyedben. Egyébként azt vettem észre (legalabbis nálunk úgy volt) hogy 10-11 hónap között meg aztán 11-12 hónap között is óriásit fejlődött a megértésben, kommunikációban, mégha tulajdonképpen ugye beszélni nem is tud.

Szóval inkább majd 1-2 hónap múlva térj vissza magadban erre a kérdésre és meglátod hogy igazam lesz! Kivanom hogy így legyen :)

Jó babázást💞

2020. jan. 30. 12:23
 13/16 anonim válasza:
Utolso vagyok, Koszonom szépen a valaszod! Jo ezt hallani, h 1-2 honap alatt ekkora lehet a valtozas. Igazabol csak ez a sok “tokeletes baba” miatt sajnos, ha akarom ha nem hasonlitgatom a babám hozzajuk es igy bizonytalanodok el neha..Szívből orulok h minden okes a veletek, remelem nalunk is az ontorvenysegerol van szo. Viszont kivanom neked is! 😊
2020. febr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdeZhetem, hogy azota hogyan alakultak a dolgok veletek? A kisfiam sem igazan akar hallgatni a nevere
2023. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Szia! Teljesen jól! Minden rendben van, csodás 4 éves fiam van :) nagyon okos, aranyos, imádjuk!

De a nevére továbbra sem hallgat, ha nem akar🤪

2023. máj. 15. 23:28
 16/16 anonim ***** válasza:
Jjjaaajjj de jo ilyen valaszt olvasni, nagyon nagyon orulok, hogy jol vagytok, biztosan nagyon edes kisfiu 😁koszonom, hogy irtal
2023. máj. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!