Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tetszik az Eper név egy...

Hogy tetszik az Eper név egy kislánynak?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastem valahol, hogyez is a régi magyar nevek közé tartozik. Nekem nagyon megtetszett.
2010. júl. 19. 09:44
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Újszülöttnek nagyon kedves név,de képzelj csak bele,milyen hátrányai lesznek ezzel a névvel később

pl. főiskolai vizsgákon,munkahelyen a felvételi beszélgetésekkor,

vagy később,amikor már idősebb lesz

én biztos nem adnám


ezért nem értem,amikor ilyen neveket adnak a gyerekeknek,a pici nem marad mindig tündi-bündi kisbaba,neki ezzel a névvel kell leélnie az egész életét

2010. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
78%

Azért ennyire nem vészes a helyzet szerintem :-)

Ha neked nagyon tetszik, akkor add ezt, lehet, hogy ő is szeretni fogja. Ebből azért hátránya nem fog származni, max. furán néznek majd rá, dehát van ilyen mással is, pl. külföldi nevek.

Nekem pl. az én nevem baromira nem tetszik, pedig tök hétköznapi. Ez is előfordul.

2010. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:

[link]


itt is a nevek közt van, szóval létezik.

2010. júl. 19. 10:05
 14/65 anonim ***** válasza:
92%

Szörnyű! Ne haragudj.

Későbbiekben: dr. Kiss Eper sebész, dr. Kovács Eper ügyvéd, Horváthné Nagy Eper tanárnő, 80 évesen meg "csókolom, Eper néni!". Szegény gyerek!

2010. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy így leírta az utolsó, nekem egész megtetszett! :-)
2010. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
87%
Én max. második névnek adnám, osztom az előző véleményeket, ne csessz már ki ennyire a gyerekeddel, tuti nevet fog változtatni 18 évesen. Aranyos, meg minden, de gondolj bele, ezzel a névvel élni. Ha annyira teszik, adj két nevet, és legyen ez a második.
2010. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
60%
hát, szerintem nem rosszabb, mint a Panna, Panka, Fanni, amiket mostanában tucatszám adnak és szerintem legalább olyan borzalmasak egy felnőtt nőnek, mint az Eper. én mondjuk nem adnám, de ha régi magyar név, akkor miért ne?
2010. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a Bodza tetszett meg névkeresgéléskor. Végül mégsem ez lett, de szintén köznévként is használatos név.
2010. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
87%

Én az ilyen névkérdésekre mindig azt szoktam javasolni, hogy gondolj bele abba a szituba, hogy állsz a játszótér egyik végén, a gyerek a másikon, és átkiabálsz neki, hogy "Eper(vagy Eperke, mindegy), gyere megyünk haza!"


Szerintem a minimum az egy halk röhögő-moraj a háttérben.


Az egy dolog, hogy otthon vagy egy pici babával a négy fal között, és "leEperkézed", tényleg nagyon aranyos, kedves kis nevecske, de aztán ki kell állnia a "nyilvánosság" elé, és fel kell vállalnia neki is, és neked is ezt a nevet.


Ha szerinted bevállalható, akkor vállald be.


Én nem tudnám, ezért aztán nem is adtam mosolyfakasztó (rosszabb eseteben röhögés tárgyát képző) nevet a kislányomnak.

2010. júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat. Ha már ezt így leszavazták, eseteln különleges névjavaslatok? És a ti kislányotok neve?
2010. júl. 19. 11:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!