Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos a babám. Semmilyen...

10 hónapos a babám. Semmilyen játékkal nincs el. Egész nap jön utánunk, nyújtogatj a kezét, hogy vegyük fel. Ötletek, hogy mit csináljak vele, hogy egy kicsit önállóan is játszon?

Figyelt kérdés

Minden nap cserélgettem a játékokat, hogy ne legyen számára unalmas. Szokott kapni új játékokat is, de az is kb. 10 percig érdekes számára. Míg ott ülünk mellette, addig játszik vele, ahogy elmegyünk jön utánunk.

Nincs elkényesztetve. Eddig is csak akkor volt felvéve, ha muszály volt.

Járókába ha be van téve ott is csak sír, hiába rakok be neki érdekes játékokat. Nem foglalkozik vele, mindigy feláll, és kiakar jönni.

Szoktunk vele játszani, olvasni neki. De önállóan nem hajlandó el lenni.

Mivel tudnám lekötni a figyelmét.

Köszönöm!


2010. júl. 19. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából ez egy ilyen korszak, minden uncsi. ha megtanul járni, sokkal jobb lesz.
2010. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy úgy kéne "otthagyni", hogy közben azért lásson, pl. ha kimész a konyhába, vagy másik szobába. Onnan tudsz hozzá beszélni, néha-néha visszanézel hozzá.
2010. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd fel ha nyújtogatja a kezét, de guggolj le hozzá és úgy puszild meg, vagy beszélj hozzá. Hasonló korú lányomat jól elszórakoztatja ha énekelek, vagy mondókázok neki (kedvence az én elmentem a vásárba..). A játékoknál sokkal jobban lekötik a háztartási eszközök, adok neki unaloműzésre fakanalat+lábast, fokhagymanyomót, rossz számítógépes billentyűzetet, szilikon fiókzárat, azt imádja rágcsálni. Szóval bármit amivel nem tud kárt tenni magában, valamiért ezek a tárgyak érdekesebbek neki. Játékok közül legjobban az köti le ami gombnyomásra zenél és állathangokat ad. Sok sikert hozzá!
2010. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia, ezt a kérdést én írtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


azóta már megszűnt a probléma. most múlt másfél éves, és amíg dolgom van, eljátszik magában. én mindig felvettem, ha tudtam, és játszottam vele sokat.

2010. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!