Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért versenyeznek az anyák a...

Miért versenyeznek az anyák a gyerekeken?

Figyelt kérdés

Hogy kié mit csinál előbb, hova mennek, milyen jatekaik vannak...

Az alváson, hogy kie alszik többet, minden. Egyszerűen már nem tudok ugy beszélgetni senkivel, hogy ilyen dolgok ne merüljenek fel. Minden gyerek mas, nem értem ezt az egészet.


2019. nov. 28. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Van aki ezt versenynek fogja fel, ez tény. Viszont én mindig szeretem megbeszélni a dolgokat más, tapasztaltabb, akár többgyermekes anyukákkal, mert rengeteg jó trükköt és tanácsot lehet bezsebelni. Egyszerűen nem úgy kell hozzáállni hogy "én vagyok a tökéletes anya, minek szólsz be", hanem értékelni ha valaki segíteni akar. Amúgy ez egy elég provokatív kérdés.
2019. nov. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is sokat gondolok, egyik másik anyuka olyan, mintha versenylova lenne, és nem gyereke.. Egyébként a válasz valahol abban lehet, hogy büszkék a babájukra, nyilván ő a legjobb, legszebb, legügyesebb stb. Mosolyogni szoktam, és megdicsérni a gyereket, hogy milyen ügyes, de még véletlenül sem veszem fel a kesztyűt a versenyben 😅
2019. nov. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kompetitív nevelési módszer. Azért alakult ki, mert sokszor már az óvodában elkezdődik a helyezkedés, ami a gyerek életútját meghatározza. Ezen kívül a szakirodalom folyamatosan azt táplálja a szülőbe, hogy az X időre nem teljesített fejlődési ugrás a gyerek egész életére negatív hatással lesz.
2019. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

En sem versenyzek természetesen, de néha már nem tudom szó nélkül hagyni.

Óvodában? Szegény gyerekek :( Óvodában azért még nem szoktak külön foglalkozásokra vinni őket ugye?

2019. nov. 28. 12:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Már óvoda előtt különféle fejlesztésekre viszik őket a védőnő és a gyerekorvos javaslatai alapján. A probléma csak az, hogy nagy az összefonódás a különféle fizetős fejlesztések és a szakszolgálatok között. Szabályos háború zajlik a szülők pénzéért és megy a bűntudatkeltés, ha nem akarod igénybe venni.

Magánóvodában már gyakori az iskolai előkészítő, de fejlesztő központba is szokták vinni a gyereket. Még nem mondták nekik, hogy ez az időszak a kötetlen játékra való és a gyerek kényszeres fejlesztése hátrányosabb.

2019. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és akkor még a babás csoportok facebookon, hogy kinek szopik, mennyit, tartja-e fejét, szeret-e hason, fordul oda-vissza, kúszik, mászik, ül, áll, hordozol-e, hozzátáplálsz-e, blw, kiskutyafüle... Persze, senki sem dicsekedni akar, amikor posztolja, hogy "Ehe, 4 hónaposan kúszik" csak azért érezd már szarul magad, mert a tiéd még "csak" forog... Bánatok ezek, majd a bizonyítványt is posztolja.
2019. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul érzem magam, amikor mondják, hogy ezt csinal, azt csinal, es az enyem még nem.

En nem jártam külön fejlesztésekre mégis diplomam van, es a gyerekeimet sem szeretném hordani ilyenekre, csak ha vmit ők akarnak majd, de akkor sem több félére.

2019. nov. 28. 12:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Pontosan erre vannak ezek a csoportok.

Viszont nem tudsz olyat állítani a gyerekedről, amit valaki felül ne tudna licitálni. Ha a gyereked kétévesen már operákat ír, valaki más gyereke biztos, hogy már másfél évesen képes ugyanerre.

A fordítottja is létezik, amikor egymást hergelik minél jobban azzal, hogy kinek a gyereke van a legjobban lemaradva és milyen rossz tapasztalataik vannak.

Négy fal-szindróma kombinációja a fácséval.

2019. nov. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne fogd fel versenynek. Én is el szoktam mondani, mit csinált a gyerekem már - ahogy azt is, hogy mit nem, vagy másképp, szóval hogy mi miatt aggódom. És úgy tapasztaltam, ezzel a környezetemben lévő anyukák is így vannak. A nők szeretnek beszélgetni, azaz párhuzamosan beszélve infókat szerezni mindenféle talán majd fontos részletről. És mindenkinek van, amiben jobb a gyereke és mindenkinek van valami "defektje", lemaradása... stb. is. Szerintem jó dolog megbeszélni, tájékozódni, mert lehet, hogy az első gyerek jól aludt magától is, de a másodiknál minden módszer befuccsol, vagy csak pont olyan kiütései lesznek neki is holnapután... és hasonlók :)
2019. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem szorongás van mögötte. Én azzal szoktam leszerelni, hogy sose licitálok rá.

Ha vmiről kiderül, hogy jól megy nekünk, hozzáteszem, "bezzeg az alvásban nem ilyen jó" vagy hogy "úgy vettem észre az egyik baba erre, a másik arra koncentrál. Az enyém pl hamarabb pápázott, de még mindig nem kezdett el járni".

2019. nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!