Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a házimunkát...

Hogy oldjátok meg a házimunkát a baba mellett?

Figyelt kérdés
3 hónapos kislányom állandóan ölben lenne. Próbálom lekötni mindenféle játékokkal, de akkor meg a házimunka nem halad, csak akkor ha alszik. Kiváncsi lennék, hogy ki hogyan oldja meg.
2008. nov. 18. 10:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%

Nem kell állandóan ölbe venni, mert akkor még másfél évesen is cipelheted!

Nem baj, ha picit sír.

Azt is megoldhatod, hogy beteszed a babakocsiba és mindig oda tolod, ahol éppen dolgod van. Lehet, elég neki az is, ha lát, hall téged! Figyeli, hogy mit csinálsz...

Ha alszik, inkább próbálj te is picit pihenni! Ne abban a pár órában akard megváltani a világot!Úgy hamar kimerülsz!

(2 manóm van, a kisebbik most lesz 2 éves, sosem volt egyik sem ölben hurcolászva álló nap)

2008. nov. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Hát én teljesen másképp látom a dolgokat. Az én fiam most múlt 1éves. Ő is pont ilyen volt:mindig csak ölbe,figyelmet kívánt,játékok nem kötötték le,a házimunka pedig szaladt... De nem érdekelt különösebben. Egy babát nem hagyhatsz sírni. Azért sír,mert a TE figyelmedet szeretné,kellesz neki! és ezzel nem kényezteted el,sőőőt sokkal nagyobb kapocs lesz köztetek. És többé nem lesz ilyen picike. Később már nem babusgathatod. ha valaki pedig jön hozzátok,fogja tudni hogy mégis miért van annyi mosatlan... :) ha van babája azért,ha nincs,majd ő is megtudja. Én mindig vele voltam ha igényelte a társaságom. Sokáig tartott,mire lefoglalta egyedül magát. De megérte. Most már egész nap el van magába,játszik,néha kisétál hozzám a konyhába.
2008. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Az előttem szólónak teljesen igaza van,nem tudom miért kell lepontozni.Én sem hurcolásztam őket,oda toltam kiskocsiban ahol éppen dolgom volt.Amikor aludtak én is aludtam,ugyanis éjjel is szoptattam,fáradt voltam.Nehezen,de rávettem magam arra,hogy egy kicsit lejjebb adjak a házimunkából,mert csak feszült voltam,ha elmaradt valami.Nem áll meg az a gyerek a növésben,ha az Anyukája nem csak vele foglalkozik örökké!
2008. nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Szia.Én már 2 hónapos kora óta csinálom,hogy van bébihordó abba beleteszem és viszem magammal ki a konyhába ha főzök,vagy ahová megyek takarítanni.Nekem keveset volt kézen,mert a babák hamar megszokják és akkor tényleg nehéz bármit is csinálni.Mi most voltunk 5 hónapossak,sajnos lassan már kicsi a bébihordó,de szerencsére már maga eljátszik a kiságyban is.Megpróbáhatod a kiságyba tenni,és ilyen zenélő játékokat tegyél fölé.Még annyi hogy a kiságy ne legyen messze tőled,és beszélj neki hogy hallja a hangodat,vagy lásson,ezért inkább jobb a bébihordó.Nekem bevált.Sok sikert.
2008. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%
Hihetetlen! egy gyereknek rád van szüksége! Akkor miért szülted ha a ennyit nem tennél meg érte???????????
2008. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Az utolsó válaszoló elég jó kitudja osztani az embert.De nem tudom,miért?????Már több kérdésnél észrevettem,h ugy be-be ir.Biztos nincs jobb szorakozása.
2008. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Persze az sem állapot, hogy egész nap rajtad legyen a baba, régebben "viccelődtünk "olyasmivel, hogy: "Akkor hova tegyem addig a gyereket? Kössem a nyakamba?"

Sajnos ma már itt tartunk. Ez sem jó!

Mindenki más nézeteket vall. Nem azt írtam, hogy hagyja órákig üvölteni, mert azt én sem teszem. De ha pár percet sírdogál, és nem lóg folyton a nyakunkban, akármennyire is szeretjük, akkor se lehet megvetni egy anyukát sem.

Hiába nem volt hurcolászva a kislányom, így is most, pár hónapja sikerült végre egy kicsit anyuméknál hagyni, amíg dolgomat intéztem. Előtte még a szobából se mehettem ki, mert jött az üvöltés!

Képzeld, ha mindig cipeltem volna.

Nem véletlen az sem, hogy azt is szokták mondani, hogy nem kell minden nyikkantásra felkapni a babát, mert ő ezt megszokja, és elvárja egy idő után, te pedig nem tudod majd, miért dőlsz ki egyszercsak!

Jóindulat szól belőlem, nem a régimódiság.

Nemhogy hordozókendőt nem használtam soha, de még kenguruba se tetem egyik gyereket se! És köszönik szépen, teljesen egészséges, kiegyensúlyozott gyerekek.

Egyformán szeretem mindkettőt, és soha nem volt egyik sem elhanyagolva.

2008. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
11%
Hogy hogy úgy be-be írok? Ezt nem értem túlzottan.
2008. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor csinálom, amikor alszik a kisfiam. Illetve a takarítást hétvégén,amikor a férjem itthon van,és tud a kicsivel foglalkozni.
2008. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint egy olyan téma, ami megosztotta, megosztja és meg is fogja osztani az anyukákat.

Ráadásul minden gyermek más még egy családban is. Van hogy az egyik gyerek mindig is jól eljátszott egyedül is, mint az én lányom. Elmondtam minden nyűgös gyermek anyukájának, hogy így kell ezt csinálni! Aztán megszületett a másodikom. A másik pedig jobban igényelte az odafigyelést, törődést, mint az én fiam. Azóta azt mondom, hogy erre nem lehet szabályt húzni, de hiszem, hogy a gyerek igényei a legfontosabbak.

Ha állandóan ölben szeretne lenni, akkor fokozatosan hozzá lehetne szoktatni, hogy anya nem tudja mindig felvenni. Betenni a bébihordozóba és közel tenni magadhoz, mikor épp főzöl pl. Ott van, közel van, de mégsem az öledben. Ha szépen elvan egy darabig és tudsz haladni a házimunkával, dicsérd meg, hogy milyen ügyes. Picike még, de azt látja rajtad, hogy elégedett vagy és érzi a hangodból, hogy kedveset mondtál Neki és örülsz.

2008. nov. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!