Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a házimunkát...

Hogy oldjátok meg a házimunkát a baba mellett?

Figyelt kérdés
3 hónapos kislányom állandóan ölben lenne. Próbálom lekötni mindenféle játékokkal, de akkor meg a házimunka nem halad, csak akkor ha alszik. Kiváncsi lennék, hogy ki hogyan oldja meg.
2008. nov. 18. 10:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

Örök téma ez a felvegyem ha sír vagy ne vegyem fel!

Nekem ikreim vannak. megtnultam a sírásuk okát. Tudom mikor fáj a poci, akkor felveszem őket, vígsztalom. De azt is megtanultam ha csak unatkozik és társáságra vágyik akkor nem kapkodom fel a kiságyból, bekapcsolom a zenélő körforgót, vagy kihozom a nappaliba ahol én vagyok és figyel engem. Nem szabad felvenni a gyereket mindig, mert meg kell tanulnia egyedül is megvígasztalnia megát. Persze ez csak az én véleményem. De az biztops, ha egész nap rajtad lóg akkor magadra nem lesz időd és még fürödni sem tudsz egy jót!

2008. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
18%

Bocsánat, elírtam egy mondatot, így helyes:


"A másik pedig jobban igényelte a törődést, odafigyelést, mint a lányom."

A második gyermekünk fiú lett.

2008. nov. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
Azt mondjuk olvastam hogy vannak olyan picik akik eleve jobban kötődnek ezért le sem lehet őket rakni.Az enyém szerencsére nem ilyen lerakom elvan (persze nem mindig)dumcsizunk örülünk és szereti a kiságyát, közben meg megszakitásokkal tudok takaritani és valóban jó az ha közben megdicsérgetem:)Üdv 2,5 hónapos anyuka
2008. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megosztva csinálom. Egy részét akkor, amikor alszik napközben a kisfiam, egy részét tudom csinálni akkor is, ha ébren van, egy részét este, mikor a férjem hazajön. Aztán ott van a hétvége is.

A kisfiam mellett pl. tudok vasalni, mosást beindítani, kiteregetni a ruhákat, eltenni a tiszta ruhákat. Én ezt csináltam pici kora óta: alvás után (ha éppen nem enni akart), akkor peluscsere, a pelusozón nagy beszélgetések, játék (peluszacsival, pelussal, az én kezemmel, stb.), aztán átteszem a pihenőszékbe, vagy az utazóágyba, amit a nappali közepére tettünk. Itt is foglalkozom még vele, aztán elmondom neki, hogy anyának vannak feladatai, amiket meg kell csinálni, és most egy picikét játsszon egyedül. Ha a pihenőszékben van, akkor lát is, így mindig beszélek is hozzá, adok egy puszit, megdicsérem, milyen ügyesen játszik egyedül. Ha az utazóágyában van, ott körberakom a játékaival, és néha ránézek, beszélek egy kicsit hozzá, megpuszilom, és mondom neki, hogy ügyesen játsszon tovább, anya pedig megy intézni amit kell, de aztán visszajön.

És minden héten 1 napot kijelölök, amikor semmi munkát nem csinálok, csak pihenek (olvasok, összebújok a kisfiammal és alszok vele, filmet nézek...).

Kezdésnek próbáld meg úgy letenni a kislányod, hogy ott vagy mellette. Pl. én vacsorázni úgy szoktam, hogy leteszem a kanapéra magam mellé a kisfiamat, és adok valami játékot a kezébe. Vagy engem néz, vagy játszik, ő dönti el. Aztán fokozatosan mindig egy kicsit menj el mellőle, hogy lássa, ott vagy, de nem vagy mindig mellette. Talán beválik.

2008. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
23%

Én terhs vagyok,de màr gondolkodtunk ezen a dolgon.

Sajnos én tipikus rendmàniàs vagyok,nem viselem el a rumlit...

Viszont màr most majd leszakad a derekam,meg a gerincem fàj.

Pàrom dolgozik,este jàr haza csak,csalàd nincs a közelben.

Én jelenleg ugy oldom meg,hogy reggel nekiàllok fözni,lassan,és ha kész,este csak mikroba kell betenni.

Takaritani ugy takaritok,hogy pl. felmosom a fürdöt,meg wc-t kitakaritom,leülök egy oràt pihenni.

Aztàn nekikezdek elmosogatni,utàna megint fél ora pihi,ujra felàllokés megint csinàlok valamit.

Igy estig mindent rendbe rakok,de nem rohanok...

Most ugye ha itt lesz a babàm,képtelenség lesz valamit is csinàlnom,mert tényleg senki nem lesz a közelben.

Viszont a hordozokendöt jo megoldàsnak tartom.

Annak segitségével sokmindent ellehet végezni.

Plussz mi ugy döntöttünk,hogy van olyan baràt,ismerös,vagy valaki a környéken,aki nagyon ràszorul a pénzre,egy olyan valakit elhivunk hetente 2 alkalommal,hogy legalàbb felmosson,fürdöt kitakaritsa,meg elmosogasson,porszivozzonn,ami belefér egy-két oràba..

Esetleg kiteregessen.

És azért az egy-két oràért sokat nem kér el.

Legalàbb pihenhetsz egy jot.

Persze ez se mindenki szàmàra szimpatikus(plussz pénzkiadàs,idegen)viszont ha semmi segitséged nincs,akkor végsö megoldàsként nem hangzik rosszul.

2008. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én hordozókendőben viszem magammal és élvezettel figyeli ahogy magyarázom mi micsida és hová kell tenni. persze nem viszem túlzásba de ha már ninvs mit tenni ez a megoldás mindíg bejön. Hol a "nyakamban lóg" hol a játszószőnyegen , hol a bébihordóban és közben fel-fel kapom, hoyg jobban érezze magát majd szépen visszateszem . Illetve az interneten nagyon jó hangos mese és zenés oldalak vannak amiket ha bekapcsolok neki nagyon lefoglalja játék közben . pl. Öreg néne őzikéje Szabó Gyula előadásában stb... Közben én takarítok főzök.stb.
2008. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%

Amikor még ilyen pici volt a fiam, Ő sem viselte el, ha nem foglalkoztam vele, nekem nagy segítség volt Édesanyám, ha kellett, jött. Igy ketten ugráltunk a fiam körül. :)

Ma már 6 hónapos, szépen eljátszik a játszószönyegen, a pihenő székében. Nem lett "elkapatva", azért mert annyit volt kézben. De ez tényleg baba kérdés.

A házimunka meg akkor úgy készült, hogy Édes segített, most meg van egy segitségem a nagyobb takaritásra a napi munkát meg meg tudom csinálni pár perc alatt.Még főzni is van időm néha nap :)

2008. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

én pont most fejeztem be a mosogatást úgy, hogy 4 hetes babám kendőben a hasamon volt.

nyilván vannak anyukák akiknek szimpatikus ez a módszer, életforma, és vannak akiknek nem. egy a fontos, hogy te megtaláld a ti saját módszereteket, utatokat, hogy mindannyian, beleértve a férjedet is jól érezzétek magatokat.

2008. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én magamra kötöttem és csak azt csináltam amit tudtam. A hordozott babák később sokkal boldogabbak és kiegyensúlyozttak. Eljön az idő amikor már önállóan is el fog játszani, és vissza sírod még azt az időt amikor folyton az öledben volt. Azokat a babákat akiket sírni hagyják később nem fog elmondani semmit a szüleinek, hiszen már kicsi korában sem figyeltek rá mikor sírni hagyták. A baba a sírással kommunikál, valamit mondani szeretne, és ebben a korban legtöbbször azt, hogy ölelj meg mami, oda szeretnék bújni hozzád.... :-)

2008. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!