Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett beszelni a...

Mikor kezdett beszelni a babátok? És ez befolyásol később bármit is?

Figyelt kérdés
18 hónapos a fiam , és meg csak 2 3 szot mond de mindent ért.A barátnőm folyton az orrom alá dörgöli, h bezzeg az övé 2 hónappal nagyobb csak de már énekel, 60 szot mond,stb. Én egyedül nevelem és biztos ez az oka h nem beszél, nincs segítségem neki meg 4 mindig mellette vannak és foglalkoznak vele.Folyton küldi a videókat h na milyen ügyes már a gyerekem címszóval.Az ő gyereke nem pakol nem nyul semmihez amihez nem szabad, és nem érti hogy az én gyerekem miért nem érti meg h nem szabad a tvnet nyúlni , miert nyúl a boltba dolgokhoz neki ez Olyan furraaaaaa...😏most ez rosszindulat vagy csak én vagyok ilyen lelkis?...
2019. dec. 2. 19:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
61%
Az enyém 2 évesen még alig néhány szót mondott, aztán elkezdte a bölcsit, és három hónap alatt rengeteget fejlődött. Már számol, több szavas mondatokat mond. Nem kell ezen aggódni, más ütemben fejlődnek. A te gyereked sem marad néma, nyugi.
2019. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Másfél évesen ha jól emlékszem 5 szó volt az elvárás, úgyhogy ebben teljesen jók vagytok, 2 évesen kell elvileg 50 szavas szókincs, de fiúknál ebben is van fél év haladék, tehát két és fél évesen kellene 50 szó.
2019. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Már mondtam többször h nem érdekel. Nem hasonlítgatom a gyerekem senkiéhez. Csak osztja az észt , h én mikor mit csináljak.Pedig jeleztem többször h nem érdekel.
2019. dec. 2. 20:50
 14/28 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy tolja nekem , h azért pakol szét a gyerek mert unatkozik.En mindenhol azt láttam, h a gyerek pakol rámol, nem egy helyben ül.
2019. dec. 2. 20:51
 15/28 anonim ***** válasza:

Dehogy lóverseny!

Te a fejed tetejére is állhatsz,a gyerek akkor is a saját tempójában halad...

Szégyen vagy sem,néhány esetet kivéve sosem olvastam mesét a gyerekeimnek.viszont egész nap megy a rádió,ha olyanom van,verset,mondókát mondok,ha igényli és érdekli 30szor is egymás után.m2-n rengeteg az éneklős mese...ragadnak rá a szavak mint a piszok😂

2019. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy tolja nekem , h azért pakol szét a gyerek mert unatkozik.En mindenhol azt láttam, h a gyerek pakol rámol, nem egy helyben ül.
2019. dec. 2. 20:54
 17/28 A kérdező kommentje:
En ugy erzem , h azt akarja kihozni belőlem, h rossz anya vagyok és nem foglalkozok a gyerekemmel.Ilyeneket ír, h foglalkozzak vele többet ne minden nap a porszívó. Akkor ha reggel én 15 perc alatt fel takaritok amiatt nem beszél a gyerekem?😂😂🤨
2019. dec. 2. 20:57
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Koptasd már le ezt hülye nőt, szerintem csak szivat.
2019. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a "barátnőt" építsd le. Ez egy energiavámpír. Sokkal jobban fogod magad érezni, ha kiszáll az életedből.
2019. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
3 éves szülinapja előtt 2 hónappal szólalt meg a kislányom. Előtte 0 szava volt. 20 hónapos korától kapott beszédindítás fejlesztést. Mégis a bölcsi jelentette a megoldást!! A fejlesztőpedagógus szerint is.
2019. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!