Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett beszelni a...

Mikor kezdett beszelni a babátok? És ez befolyásol később bármit is?

Figyelt kérdés
18 hónapos a fiam , és meg csak 2 3 szot mond de mindent ért.A barátnőm folyton az orrom alá dörgöli, h bezzeg az övé 2 hónappal nagyobb csak de már énekel, 60 szot mond,stb. Én egyedül nevelem és biztos ez az oka h nem beszél, nincs segítségem neki meg 4 mindig mellette vannak és foglalkoznak vele.Folyton küldi a videókat h na milyen ügyes már a gyerekem címszóval.Az ő gyereke nem pakol nem nyul semmihez amihez nem szabad, és nem érti hogy az én gyerekem miért nem érti meg h nem szabad a tvnet nyúlni , miert nyúl a boltba dolgokhoz neki ez Olyan furraaaaaa...😏most ez rosszindulat vagy csak én vagyok ilyen lelkis?...
2019. dec. 2. 19:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Persze, hogy pakol. Mindent meg kell fognia, éreznie kell a világát. Így lesz kiegyensúlyozottabb. Akinek ezt nem engedik, vagy nem is volt indíttatása rá, az egészen biztosan hátránnyal indul egy sor, hirtelen nem összefüggőnek tűnő dologban, kb mint amikor a mozgásfejlődésben maradnak ki lépések. Őszintén szólva a helyedben utánatanulnék kicsit az általa előnynek hitt dolgaiknak, és rommá szívatnám hátralévő életében.
2019. dec. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

A fiam egy évesen már tucatnyi szót használt. Nekem könnyebbség volt, hogy viszonylag gyorsan el tudta mondani, ha vmi baja van vagy kell vmi. Ugyanez igaz mondjuk a bölcsis gondozókra is. Ennyi előnye van a dolognak.

De! Mire óvodás/iskolás lesz a legtöbb gyereknél marhára nem számít, mikor kezdett beszélni. Ugyanúgy ahogy az se mikor kezdett kúszni, mászni, ülni, járni.

Az ilyen bezzeg embereket én nem feltétlen nevezném barátnak, max ismerősnek.

2019. dec. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem ertem komolyan egy egy anyukat, h miért kell a gyerekeket versenyeztetni.
2019. dec. 3. 08:20
 24/28 anonim ***** válasza:

Biztos van valami feszültség benne, ami így jön elő- magának bizonygatja, hogy mennyivel jobban neveli a gyerekét, mint bárki más. Nem kell vele foglalkozni.

Az én fiam 2 èvesen még jóformán csak hangutánzó szavakat mondott, most 2 hónappal később már mondatokat alkot, teljesen megtáltosodott. Előtte én is észrevettem, hogy a hasonló korúak előrébb tartanak a beszédben, de nem különösebben érdekelt, az enyém másban volt ügyes, pl.12 hónaposan villával evett. Minden gyerek a maga tempójában halad. Szerintem nem azzal van a gond, hogy dicsekszik azzal, mit tud az övé, hisz minden szülő büszke a sajátjára, hanem az a gond, hogy a máséhoz méregeti és beszólogat. Állítsd le erről.

2019. dec. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Igen .Én is ezt mondtam hogy oke ügyes, de mi jogos fikázza az én nevelésem? Sose bántanám más gyereket , Nem is mernek ilyeneket mondani. Néha el gondolóidon, ez rosszindulat vagy ennyire nem boldog vagy miatt csinálja.
2019. dec. 3. 09:52
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak nárcisztikus a pókhálói mellé.
2019. dec. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szerintem ne barátkozz vele,kislányom Januárban lesz 2 éves,nehány szót mond megcsak de nagyon szépen megérteti magát és nagyon sok állathangot képes utánozni,nem aggodok mert minden gyerek a maga tempojában fejlödik,ez tényleg nem lóverseny,és igenis jó anya vagy ne hagyd hogy bárki az ellenkezöjét éreztese veled.
2019. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Mar rájöttem, h rosszindulat.Masik barátnőm teljesen felháborodott amikor elmeséltem és mutattam miket irt ez a nő. Mondta , h vegyem már eszre miért csinálja,normális ember nem sérteget hanem támogat. Segítő szándék az nem így nézki.
2019. dec. 5. 19:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!