Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna átmosás járhat...

Könnycsatorna átmosás járhat maradandó szemsérüléssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van köztetek olyan akinek a babájának a szemét át kellett mosni? Milyen korban ideális ez? Egyáltalán veszélyes lehet? Az én babám 3 hetes és Budapestre az OptoKid rendelésre megyünk,viszont kicsit elbizonytalanodtam, hogy nem-e kéne még várni egy kicsit,hátha kinövi. Mi a véleményetek? Járt már itt valaki hasonló cipőben? Segítsetek kérlek, tanácstalan vagyok és kétségbeesett.

Egyébként nagyon csúnya neki a szeme,van hogy ki se tudja nyitni a szemét a gennytől



2019. dec. 3. 05:59
 1/8 anonim válasza:
100%
Az én 2 hónapos babámnak is átmosták. Kb 30 mp volt az egész, nem lett maradandó sérülése :) de azóta se csúnya a szeme :) sokan mondták hogy majd kinövi hónapok múlva.. én nem akartam szenvedni látni, meg nekem se volt jó, mert tényleg zavarö volt már a sok váladék
2019. dec. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen maradandó sérüléssel, szövődménnyel nem jár. Igaz, az én gyerekeimnek nem kellett átmosni, viszont anyukám annyit emlegette anno, hogy nekem igen. 74-es születésű vagyok, nyilván azóta finomítottak sokat a módszeren és már anno 45 évvel ezelőtt is teljesen veszélytelen volt a beavatkozás, jómagam sem voltam még egy hónapos sem. Unokahúgomnak 3 hetesen kellett. Rutinbeavatkozás, nem kell félni tőle.
2019. dec. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van a családban három szemész is, őket többször faggatva nem javasolták, mert nem elzáródott, csak szűk volt, ami élettani és kinövi. Vagyis az volt, hogy persze ha kérem, megcsinálják, de ritkán hegesedhet. Mindig ki kellett törölgetni tiszta textilpelenkával (pont a másik irányba, mint ahogy én gondoltam) és megmutatták, hogyan kell naponta masszírozni. Egyébként a gyerekorvosunk is bólintott rá. Nagyon ronda volt, de fokozatosan kinőtte olyan fél éves korára, és egy éves kora előtt már csak akkor lett picit csipás, ha kezdett taknyos lenni, aztán az se. Ettől függetlenül, lehet, hogy a te gyerekednél ez a jó megoldás, de ha bizonytalan vagy, vidd el máshoz is.
2019. dec. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3 hetesen már javasolták hogy mosassuk at. Semmi sérülés nem történt de 6 hónapos koráig 4 szer kellett megismételni. Volt ahol elkapkodtàk volt hogy csak félig sikerült de rahagyták.. az utolsó volt tökéletes azóta sincs semmi gond a szemével. Minél kisebb annàl jobb!!!
2019. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es reagálva, tényleg nekünk is mondták, hogy mivel ettől még szűk marad, jó eséllyel meg kell ismételni. Egyébként kisebbként tényleg könnyebb, mivel egy nagyobbat nehezebb lefogni.
2019. dec. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább most ilyen kicsiként! Nálunk nagyon húzták, 10 hónapos koráig!!!! Pokol volt. Főleg, hogy jól megjegyezte :(
2019. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért pokol? Annyira fáj neki? Mit csinálnak tulajdonképpen? Én azt olvastam hogy egy pillanat az egész
2019. dec. 3. 23:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj elvileg, épp ezért jobb kicsiként. Egy nagyobb, mint nálunk a 10 hónapos már felfogta, hogy vmit csinálnak, tök mindegy, hogy fáj vagy nem fáj, mozdulatlanra fogták többen, ez épp elég volt ahhoz, hogy utána 1 évig üvöltéssel hallgatta meg a házidoki is.
2019. dec. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!