Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beteg babával utaznátok...

Beteg babával utaznátok nagyszülőkhöz?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kislányom. Most lett először beteg, ma voltunk orvosnál. Folyik az orra, kicsit köhög és az egyik füle be van gyulladva, ezért kapott antibiotikumot is. Láza nincs, sőt hőemelkedése sem. Jó kedélyű, nem bágyadt, látszólag fájdalmai sincsenek. Kell adni neki antibiotikumot, fülcseppet és köptetőt, meg az orrát kell szívni.

A hétvégén terveztünk utazni a 200 km-re lakó nagyszülőkhöz, 2 órás autóút. Ott lennénk 2 napot.


Ti elutaznátok így?


2019. dec. 10. 13:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2019. dec. 10. 13:34
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
Én nem mennék. Nehogy megfertőzzünk valakit.
2019. dec. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a kedve igen. Ha elesett, nyugos, akkor nem. Azért nem, mert hiába kényelmes és megvan minden, de mégis más kornyezet millió új/más inger, amitől egeszsegesen is lehet nyugosebb.
2019. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem mennék.

1. Ne fertőzzünk direktbe. Nemrég voltak látogatóban a nagyszülők. Kisfiam meg volt kicsit fázva, de semmi vészes. Mégis elkapták. Ő bajuk, mert ők akartak jönni, de más ha mi megyünk.

2. Lehet, hogy otthon nem nyűgös, de a kocsiban vagy más helyen lehet, hogy az lesz.

3. A magam részéről sokkal kényelmesebb itthon átvészelni a nehezebb napokat.

Persze nyilván attól is függ, hogy mennyiszer járt már ott, saját szülők vagy anyósék. De összességében nézve a dolgokat nem mennék.

2019. dec. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb véleményeket. :)

Ismeri a szüleimet, kb. 2 hetente találkozunk 2-3 napokra, vagy ők jönnek, vagy mi megyünk. Jól elvan a lakásukban is, amúgy sem zavarják (még) az idegen helyek.

Egy ilyen utazós napon többet is alszik, mint általában, mert a kocsiban alszik majdnem 2 órát. Itthon sose alszik egyhuzamban 40 percnél többet napközben.

A fő érv az utazás ellen nekem is a szüleim esetleges megfertőzése lenne, de mikor meghallották hogy beteg, már kijelentették, hogy ha nem megyünk akkor majd ők jönnek ide, de mindenképpen látni akarnak minket. Meg a másik nagymama is bejelentkezett, hogy ha nem megyünk akkor jön ő ápolni hétvégére... Szóval a nagyszülők így is úgyis fertőzésnek lesznek kitéve... :D


Köszönöm, akkor ha továbbra is jó kedvű és nem súlyosbodnak a tünetek, akkor utazunk. Ha rosszabbodik vagy nyűgösebb lenne, akkor persze maradunk.

2019. dec. 10. 14:24
 16/19 anonim ***** válasza:

Mi mennénk. Sőt mentünk is mikor ilyen volt.

Anyuéknál is meg volt minden ami nem, azt pedig vittem.

Még jó is volt, mert a kis beteggel tudtunk foglalkozni, mert anyu megfőzött, mire én lefáradtam (nekem nyűgös is volt, és éjjel is rosszul aludt) addigra anyum végzett, átvette egy kicsit h pihizzek 😊

Annyi h útközben hátra ültem mellé, ha hányna stb...

De nem volt gond. Úgy időzítettük h alvás időben menjünk. És végig is aludta az utat.

2019. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm neked is!

Egyébként szerintem a kislányunk is kevésbé lesz nyűgös nagyszülőknél, mint itthon lenne. Általában akkor a legnyűgösebb, ha ketten vagyunk itthon hétköznap, és nincs időm egész nap foglalkozni vele, mert ugye főzés, takarítás, stb. Nagyszülőknél viszont mindig van, aki foglalkozik vele és sokkal jobb kedve szokott lenni, eleve szereti, ha a hétköznapitól eltérő programunk van. A kocsiban mindig hátul ülök vele.

2019. dec. 10. 14:50
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Meggyôzôdésem, hogy a betegség a test jelzése: itt az ideje megpihenni. Aki beteg, az szünetet tart, pihen.
2019. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm! És egy kisbabának mit jelent a pihenés? :)
2019. dec. 10. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!