Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korban ült...

Hány hónapos korban ült magától rendesen a babátok? Mikor fordult át?

Figyelt kérdés
2019. dec. 20. 02:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
1 hét híján 3 hónaposan hasról hátra fordult, aztán 2 hét múlva vissza is. Onnantól hogy hason volt, szinte azonnal állt négykézláb, 5 hónaposan felült a négykézláb állásból, majd pár nap múlva mászni kezdett, a kúszás teljesen kimaradt.
2019. dec. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A lányom 3 hónaposan fordult hátról hasra és vissza is. 6 hónaposan elkezdett mászni, pár nap múlva ment az ülés is. 7 hónaposan felállt kapaszkodva.
2019. dec. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 piroska és a farkas ***** válasza:
Azt én sem szeretem amikor mereven ragaszkodnak a NAGYKÖNYV szerinti ütemhez, de egy hatàrt akkor is meg kell húzni, mert ha bàrmilyrn oknàl fogva lemaradàsa van egy Picinek, annak utàna kell jàrni, és segíteni őt korai fejlesztéssel, ami sokszor csodàkra képes. Ha pl vki még 7-8 hónaposan sem fordul àt, ott nem szabad legyintenek, h " ó, hàt ô ilyen kis lusta, majd àtfordul". Mindez konduktorként a véleményem.
2019. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
9 hónaposan ült és 5 hónaposan fordult át.
2019. dec. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A nagy 4,5 hónaposan fordult át, és 6 hónaposan ült. A kicsi 3 hónaposan forgott, 7,5 hónaposan ült. Mindketten 9 hónaposan kezdzek mászni és 15 hónaposan egyedül járni.
2019. dec. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az én kicsi fiam 6 hónaposan tudott mindkét irányba. 7 hónaposan kúszott, 9 hónaposan felállt, de csak 10 hónaposan tudott stabilan ülni, ekkor tanult meg mászni is. Először állásból térdelt, majd ült ki, mászásból 10 hónapos volt mire kiült. Most 11 hónapos, de már lépeget. Későn jött rá, de gyorsan halad a mozgás szabadság útján.

Minden gyerek másképp fejlődik. 2,5 hónapos korától 9 hónapos koráig jártunk hetente tornára, először dévényre, majd sima gyógytornára. Nem sokat segített.

2019. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
En babam meg csak 3 honapos nem azert kerdeztem mert ugy erzem o le van maradva :) konkretan azert ezt a kettot kérdeztem mert elkezdtem azon gondolkodni hogy vajon mikor fog tudni ulni es olvastam valahol hogy 3 honaposan mar fordul altalaba a baba es tudni akartam hogy valoban igy van e. Köszönöm a válaszokat
2019. dec. 20. 16:51
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba fejlődése egyéni, de nagyon fontos , hogy vannak bizonyos mérföldkövek, azaz a megfordulásnál -ha jól emlékszem- 6 hónapos kor: Ha addig nem fordul meg akkor orvoshoz KELL fordulni, hogy megnézze van-e valami kóros, vagy csak pl. lazább izomtónus miatt fog később fordulni.

Bármilyen problémánál a korai fejlesztés nagyon fontos a végeredmény szempontjából.

2020. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!