Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megszületik a baba tényleg...

Ha megszületik a baba tényleg semmire sem lesz időm?

Figyelt kérdés

Mindneki ezt mondja, ezt olvasom itt is.

Miután megszületett a baba nincs idő fürdeni, hajat mosni, borotválkozni, mert amint beszálltak a kádba, egyből üvölt a gyerek.

Nincs idő enni sem, valamikor délután 4 órakor tud először nekiállni.

Arról pedig ne is álmodjak, hogy megigyak egy meleg kávét, megnézzek egy epizódot a kedvenc sorozatomból vagy olvassak egy kicsit.

A háztartás is úszik, a főzés 3-szor annyi időt vesz igénybe.

Ezzel szemben az ismerőseim körében azt látom, hogy éjjel-nappal facebook, napi minimum 100 kép a gyerekről, és írogatják ki, hogy valaki írjon, mert unatkoznak.



2019. dec. 20. 23:12
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Meg azt is olvasom gyakran , hogy nem lehet menni a babával boltba, postára, sétálni stb, mert akkor is végig üvölt.
2019. dec. 20. 23:57
 12/35 anonim ***** válasza:
78%

Hát... a fürdéssel több nehézség van. Pl nyáron a tiszta ágyba, fotelbe hosszú időre leülni altatni nem szeret izzadtan az ember, tehát adná magát, hogy altatás előtt zuhanyozzon. Vagy pl szoptatásnál én utáltam az érzést, ha úgy éreztem, retkes vagyok.


Másrészt az altatás az lehet több óra is, és vannak 20 percenként ébredő gyerekek.


Harmadrészt simán ordít apjával, legalábbis az enyém az első 3-4-5 hónapban este 1 percet nem volt meg vele. És mondjuk altatásidőben ma sincs meg vele.


Szóval az ismetőseid nem arra gondoltak, hogy sosem fürdenek, hanem hogy vannak olyan időszakok, amikor egy cicamosdás is kihívás, nagyobb fürdés pl 20 perc meg már nehéz vagy csak éjjel van rá lehetőség, de akkor is lehet hogy a felénél elkezd sírni. Amitől persze be lehet fejezni csam azért nem az igazi pihentető zuhany, ha hallod görcsösen zokogni, sikítani a gyereked, az enyémnek pl a bőre foltos is lesz, ha behergeli magát, nem kap levegőt és ellilul, tiszta csatak a könnytől. És nem egy órás zokogásra gondolok, ganem mire gyorst lemosod a sampont és félig vizes testtel és totál vizes fejjel odaérsz q gyerekhez, már elmeroggyant...


Hogy hová tudod magaddal vinni, az is temperamentum meg életkor függő pl van olyan időszak, amikor még nem jár, de már nem visel el semmilyen tologató vagy hordozó eszközt kb 5 percnél tovább, az szívás. Innen tőlünk messze is van minden, szóval a posta: lemegyünk a buszhoz, utazunk vele 12 percet, kivárjuk a sort, ami kb fèl óra, mert itt ez az egy van és mindig dugig van, aztán vagy jön a budz vagy akár 20 percet is várunk rá, aztán visszabuszozunk.


Szóval én pl nem voltam postán a gyerekkel és a sétán meg a kisbolton meg a gyerekprogramokon kívül csak ritkán viszem magammal, az aktuálus teherbírása szerint.


Pl ma adventk vásárba mentünk, 30 perc buszút és metró alatt totál türelmetlen volt, végig mondókàzni, gagyogni, viccelni kelletz neki. Aztán a metró után elaludt és magát q programot meg a hazautat átaludta.


Ez a kiszàmíthatatlanság pl szívás.

8 voltam

2019. dec. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
31%
Mármint 30 perc volt csak a busz plusz az átszàllás plusz a metró. Ez elég sok nekik.
2019. dec. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát majd kiderül áprilisban. :D
2019. dec. 21. 00:18
 15/35 anonim ***** válasza:
42%

Erdekes tema :)

Igazabol nekem szuper gyereket dobott a gep elsore. Sokat aludt,ami azert eleg jo volt.

En megfogadtam azt a tanacsot,hogy aludj amikor a baba alszik. Hat nagyon jol tettem. Magasrol tojtam a haztartasra,minimalba nyomtam. Azert volt segitsegem is,tehat nem evett meg minket a kosz.

Kajat rendelessel oldottuk meg az elejen,de amint a lanyom ataludta az ejszakat minden nap foztem frissen a ferjemnek.

Nekem a fogmosas volt ami elmaradt reggelente es volt hogy csak de. 10kor jutottam el oda hogy megmossam. En a hajmosast ilyesmit mindig akkora tettem,mikor jott a nagyi,vagy a ferjem barki aki figyelt a babara,mert radasul mindig fantom sirasokat hallottam es borzalmas volt igy furdeni 😂


De en is azt gondolom hogy mindenkinek arra van ideje amire akarja.


Azert nem menni postara mert uvolt a gyerek? Hat had uvoltson nem erdekelt,ha dolog van,el kell intezni,nem all meg az elet egy kisgyerek miatt.

2019. dec. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
93%
Nemrég láttam egy képet egy anyás csoportban, amin az állt hogy vagy a gyerek néz ki jól, vagy a lakás, vagy te :) Majd ha szülő leszel, meglátod hogy van benne valami. Nem lehetetlen, de nehezebb lesz mint most gondolod.
2019. dec. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
24%
Ugyanúgy arra lesz időd, amire időt akarsz szakítani, mint eddig. Csak eggyel több kifogásod lesz, hogy miért nem csinálod meg ezt meg azt.
2019. dec. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
66%
Tenyleg semmire :).
2019. dec. 21. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
82%
Nálam változó. 5 hetes a kisebb gyerekem, a nagy ovis. Volt olyan nap a héten, mikor végigtakarítottam a házat. Már ötször fürödtem a héten, vettem ajándékokat, voltam postán. De volt olyan nap, amikor egy mosást nem volt időm berakni. Ráadásul jövő héttől ketten lesznek, az se könnyű.
2019. dec. 21. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
53%

Nyilván ebben a formában nem feltétlen igaz. Nyáron szültem. Naponta 2x zuhanyoztam a nagy melegben. Addig a férjem vigyázott rá. 5 perc az egész öltözéssel. De az első hetekben sokszor így is sokat sírt addig. Napközben nem aludt egyedül.. Különösen nem bántam, én is pihentem. Egyébként szoptatás alatt remekül lehetett olvasni pl.

Szóval az első 6 hétben aktívan kellett a férjem segítsége. Nem azért, mert különben nem lehet hajat mosni. Hanem mert így nyugisabb volt. Azóta meg napról napra egyszerűbb. Egyre több mindent tudtam csinálni. 3 hónapos kortól kB mindent újra én csináltam, mert kényelmesen megoldható.

2019. dec. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!