Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyit hagyjátok tv-t/...

Ti mennyit hagyjátok tv-t/ mobilt nézni a babátokat?

Figyelt kérdés

Sok barátnőmmnél látom, hogy egésznap megy a tv, ha pelust cserélnek a mobilon a YouTube - al foglalják le a babát, vagy ha nyűgös, akkor is a technika kerül elő. Ti ezt mennyire tartjátok jónak? Mennyire engedtek be a mindennapokba?

Én is hamarosan anyuka leszek, de én szeretném minimálisan hozzá szoktatni majd ezekhez az ingerekhez.



2019. dec. 29. 18:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát az első egy évben szinte sosem kapcsoltam neki hasonlót. Most hiába teszem, van egy két kedvenc de a többi szólhat a háttérben, kb lekakilja... 🙈
2019. dec. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Amikor a kisfiam baba volt, semmilyen formában nem nézett TV-t, számítógépet, vagy telefont. Nem is érdekelte, nyilván nem is volt még mi lekösse babakorában. Meg aztán az első hónapokban mivel tudom, hogy az állandó villódzó fények milyen ártalmasak az idegrendszerére, így különösen kerültem, hogy a látószögébe essenek az ilyen dolgok. Természetesen ment a TV, vagy a számítógép a szobában, de nem ültettem le eléjük.

Már nem babakorban volt, amikor elkezdte érdekelni a TV.

A zene az, ami pici korában is az élete része volt.

És mivel foglaltam le? Hát beszéltem hozzá, dajkáltam, játszottam vele, tologattam a babakocsiban, sétáltam vele, etettem, itattam, pelenkáztam, fürdettem, szóval nem hiányzott a sok műszaki cikk. :)

2019. dec. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Baba korában egyáltalán nem mesézett. (Mi is csak este szoktunk tv-t nézni)

Kb 2 évesen kezdett mesézni. 1-1 mesét (bogyó és babóca stb) de azt se nézte végig. 3 éves kora előtt vettünk egy tabot. A tengerpartra mentünk nyaralni kocsival.

Na ott életmentő volt!

Azóta nézünk meséket reggel öktözés közben, és ha hazaértünk az oviból, még megfőzök (de többnyire csak megy a mese és mással játszik közben)

Szóval azért napi szinten van nálunk mesenézés.

A telefonomon a saját magáról készült videókat is megnézi. Azt bármikor megnézheti ha elkéri

2019. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy majd inkább játékokkal, könyvvel, ilyesmikkel szeretném lefoglalni... Jól le is szólt emiatt a " YouTube - os" barátnőm, hogy ez már nem az a világ, és nem lehet megvonni a technikát..

Én azért mégis igyekszem húzni majd, és lekötni mással. Főleg egy pelenkázáshoz nem érzem szükségét a mesenézésnek.


Bocsánat a kérdésben az elgépelésért!

2019. dec. 29. 18:18
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
2 éves múlt a fiam. Néz tv-t, de nyilván nem megy egész nap. A telefon rettentően vonzaná, de számomra nem eléggé ellenőrizhető. Egyetlen esetben szoktam mégis odaadni, ha autóban hazafelé tartunk és nem akarom hogy elaludjon, pl karácsonykor este fél hétkor indultunk haza, nem aludt délben, de nagyon rosszul jött volna ki ha a 20 perces hazaúton elalszik. A telefonon általában zenéket néz, mint a kerek mese ez ébren tartja.
2019. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
1.5 éves koráig semmi, utána pár Bogyó és Babóca. Most 3 éves és egész nap mesét nézne, ha hagynám..
2019. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem engedem tv-t nézni. Kivéve amikor pelust cserélek de ez is 1 éves kora után jött. Ilyenkor kapcsolok a YouTube-on 1-1 gyerekzenét még kicserélem, másképp katasztrófa. Illetve ami kiskora óta életmentő hogy amikor nagyon sokáig nem tudom elaltatni akkor a telefonomon bekapcsolom halkan a baba nyugtató zenét és néhány perc múlva elalszik :) Persze ezt nem nézi csak hallgatja.
2019. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Babakorában pontosan nulla percet.


Két és fél éves korától engedtük mindegyiknek, hogy DVD-n mesét nézzen. Nem minden nap és alkalmanként 15-30 percet. Mást nem néznek.


Viszonyítási alapként idézem, Vekerdy Tamás hogyan vélekedik erről:

"A Szilícium-völgy nagyjai közül többen is azt nyilatkozták, hogy nem engedik a gyereküket tízéves korig képernyő elé. Valamit tudhatnak, különben nem rontanák a saját üzletüket ezzel a kijelentéssel."

"Szokták mondani, hogy ha lehet, iskoláskorig semmit ne nézzen a gyerek, utána is csak a közösen kiválasztott tartalmat, napi tizenöt-húsz percig, valamelyik szülővel együtt."

"Azt szokták mondani, hogy a tévézés növeli a műveltséget, a tájékozottságot, a számítógép használata gyorsítja a reakcióidőt. Ez mind szemenszedett marhaság. Ami a képernyőről érkezik, illúzió, másra van szükség."


Lehet fröcsögni Vekerdyre, (meg vele együtt énrám), ahogyan itt a gyakorin szoktak nevelési kérdésekben, hogy milyen liberális, megengedő elvei vannak. :DDDDDDDDDDD

2019. dec. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Ja, telefont, számítógépet SOHA nem néznek.
2019. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én nem szeretnék senkit leszólni, hiszen nem erről kellene szólnia ennek az oldalnak, pláne nem ebben a témakörben!

Sőt, én minden válasznak nagyon örülök, hiszen így tanulunk egymástól, hogy megosztjuk a tapasztalatokat.

Igaz,én még csak pár hónap múlva leszek anyuka, és ilyenkor még az emberben ezer elképzelés van, hogy mit tervez, és csak akkor dől el minden ha ott a baba, de ebben nem szeretnék én sem engedni.

Inkább a közös programok, mesék könyvből... :)

2019. dec. 29. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!