Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második babának miket vettetek...

Második babának miket vettetek meg újonnan?

Figyelt kérdés
Miből érdemes újat venni?
2020. jan. 2. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Orrszivo,homero,higieniai cuccok,cumisuveg,cumi.


Agynemu,textilpelus,ruhak moshatok,vasalhatok,az nem kell.mas nem is jut eszembe.

2020. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Pont az imént gondolkodtam, hogy mivel a 2 gyerek teljesen más évszakban születik (a fiam téli, a tesó nyári lesz) így néhány ruha biztosan kelleni fog majd, főleg a kezdeti időszakra. Meg lehet, hogy veszek egy babafészket, az a fiamnak nem volt. De minden mást úgy vettem anno, hogy már akkor kettőben gondolkodtam. Ágy, babakocsi, légzésfigyelő, hinta, minden csoda van. A nagyobb méretű ruháktól és persze a nem picibabás játéktól eltekintve minden uniszex így még a nem se befolyásoló tényező.
2020. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez annyira családfüggő. Mondjuk cumisüveget, cumit azt csak újat szerintem.

Mi pl utáltuk a babakocsit első babánál szóval eladtuk, mikor már nem kellett a mózes. Így újat vettünk második gyereknél.

Aztán szekrény, mi nem kimondottan babaszekrényt vettünk így megmaradt az első gyereknek azóta is, kapott a kicsi is.

Szeptember végi fiú után lett júliusi lány, a ruhák nagyját is újra megvettük. Volt ami jó volt a kicsinek is.

Kiskádat, kiságyat, mellszívót, légzésfigyelőt ugyanazt használtuk.

2020. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első fiú, a második lány.

A fiam után nagyon sok mindent eltettem, "majd ha lesz még egy gyerek milyen jó lesz hogy nem kell venni"... Hát kb mindent kellett, majdnem minden fiús volt. :D

Egyébként amire tutira emlékszem hogy újat vettünk:cumi, cumisüveg, kiskád, ruhák, babakocsi.

2020. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szinte mindenből újat kapott, csak a kiskádat, 1 kifogót és néhány textilpelust örökölt a tesójától. 6 év van köztük, a nagy fiú a kicsi lány. Játékokat viszont még nem nagyon vettünk a kicsinek, az szinte mind a bátyjáé. A mellszívót mindkét gyereknél ugyan azt használtam, annó újonnan vettem.
2020. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első lány, második fiú, 1 hónap múlva születik. Amit neki újonnan újra megvettem: komplett bababútor (2 év van köztük, a nagy is még rácsosban alszik, pelenkázón pelenkázom, külön szobájuk lesz), textilpelusok, cumisüveg,cumi (1-1 csak a biztonság kedvéért), saját lázmérő és orrsziporszi, fésű, lepedők, rácsvédő (nagyobb imádja a sajátját, nem venném el tőle), kisruhák, overáll (kevés unisexet vettem annó), 1 hálózsák 1 takaró, matrac a kiságyba, játszószőnyeg (előző rózsaszín), kiságyforgó (nagyé csak kölcsön volt, visszaadtuk), törölköző, szundikendő. Még gondolkozom a babafészekben és a doodoo macin, nővérének egyik sem volt.
2020. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!