Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam vagy ne hagyjam ez...

Hagyjam vagy ne hagyjam ez itt a kerdes?!

Figyelt kérdés

A kislanyom 6 honapos,nem akar maszni.Doktorno tanacsara eroltessuk de kesz remalom,ketot kutyazik elkezd visitani majd a hatara dobja magat.Hasra sosem fordul sot ha mi akajuk hasraforditani nagyon ellenkezik.

Ami a problema hogy ha olyan helyzetben van akkor felhuzza magat es nagyokat nevet,orul.

Ugy van neki kialakitva minden hogy semmibe ne tudjon kapaszkodni de mostmar rajott hogy a babakocsi oldalaba felhuzza magat ulo helyzetbe majd a babakocsi karjat elkapja es mar allna is ha hagynam.

foggalmam sincs mit csinaljak,hagyjam hogy felalljon es aztan hatha maszik?vagy tovabbra is eroltessuk a maszast megha nem is akarja?


2010. júl. 21. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne erőltessétek.minden baba a maga tempójában fejlődik.a dokinőt meg lecserélném, ha ilyen tanácsokkal látna el
2010. júl. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A doktornő azért mondja ezt, hogy a gyereked a megfelelő sorrendben sajátitsa el a mozgásokat, ne maradjon ki semmi. Ettől függetlenül nem lesz egyszerű maszásra kényszeriteni. De próbálkozz azért.
2010. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy ne maradjon ki a mászás, de szerintem egy 6 hónapos baba még egyáltalán nincs elkésve!

Mindkét gyerekem 8 hónaposan kezdett mászni, és akik a környezetemben vannak babaák, szintén ott körül.

6 hónaposan még csak hasra kell fordulni és vissza.


Én nem erőltetném a mászást, mert a végén eléred, hogy annyira megutálja az egészet, hogy azért nem fogja csinálni.

2010. júl. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De nem fordul hasra,4 honaposan hasrafordult es azota nem akarja.

hatara siman tud de hasra nem.

2010. júl. 21. 08:56
 5/8 anonim ***** válasza:

kimondtad a lényeget: nem AKARJA! tehát tud, csak nem akarja! próbáld motiválni, itt olvastam az egyik kérdésnél, hogy egy babát a tv motivált: arra fordult, ahol a tv volt. próbáld te is hasra tenni a tv előtt, hátha rábambul kicsit és emelgeti magát, megpróbál odajutni hozzá. még mielőtt lepontoznátok, nem vagyok egy tv-függő és a gyerekem se nézi, kivétel a híradó, napi 1x20 perc, csak hogy képben legyek. és persze nem 20 cm-rel a tv elé gondoltam!

viszont 6 hónaposan ne hagyd felállni, nem hinném, hogy készen állnak rá az izmai, csontjai, gerince...

2010. júl. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fura egy doktornő, ennyi idősen egyáltalán nem elvárt a mászás, sőt. Az én kislányom 6,5 hónaposan ült fel, és most 7 hónapos, most kezdett el mászni, semmit se erőltettem. Nekem is először a babakocsiban kezdett kapaszkodva felülni, akkor már hintázott négykézláb. Nekem azt mondta a védőnő, hogy így is az átlagosnál hamarabb csinált mindent. Nem szabad erőltetni, átlagban 8-9 hónapos korban kezdenek mászni (sőt, van olyan baba, amelyik kihagyja). Ezzel ne stresszeld magadat és a babádat, majd csinálja, ha készen lesz rá.
2010. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden baba máshogy fejlődik,de fontos ne maradjanak ki az alapok,mint a mászás.Doki azt ajánlotta,h Ti másszassátok???Lecserélném...Nem ajánlotta,h mutassátok meg szakembernek-pl. Dévényesnek-aki szakszerűen,a baba korának,izomzatának megfelelően foglalkozik vele.Szerintem vigyétek el egy Dévény tornára,nekünk nagyon bevált.
2010. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam egyáltalán nem volt hajlandó mászni egy cm-t sem. Pedig mi is próbáltuk többféleképpen rávenni, de nem érdekelte. 11 hósan szépen elindult, na utána már ment négykézláb is, ha úgy tartotta kedve, de nagyon ritkán. Semmi baja nem lett azért, mert kimaradt a mászás. Tudom, most sokan jönnek azzal, hogy majd az iskolában olvasási gondjaink lesznek emiatt stb. Ha magától nem akar, ezt akkor sem lehet erőltetni, ha beleőszül valaki. Egyébként pedagógus vagyok, a gyakorlatban még senkivel nem találkoztam, akinek gondja lett volna az olvasással, mert kimaradt a mászás, de most ez a legújabb, hogy ezzel rémisztgetik a kismamákat.
2010. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!