Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Frappáns visszaszólás, ha...

Frappáns visszaszólás, ha valaki folyton a babám súlyával van elfoglalva?

Figyelt kérdés
Nem kövér, de gyors ütemben hízik, 100% anyatejes, iszsz baba. 2 hónapos múlt és már megduplázta a születési súlyát. Mit szólnál vissza, ha valaki folyton ezen lovagolna, amikor találkoztok? Elég közeli családtag az illető, úgyhogy találkozni ezentúl is gyakran fogunk.
2020. jan. 6. 12:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk párom anyukája szokta mondani, hogy olyan kerek képű ez a gyerek meg úgy fikázta rendesen.(4kg született és havi egy kg szedett fel az első 3 hónapban)

Egy alkalommal mondtam neki, hogy Mama ez a gyerek teljesen magára hasonlít.Onnantól többet nem szólt rá:)

2020. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Kedves tőled, hogy így állsz hozzá én már idegbeteg voltam, hogy állandóan mindenki csesztette a fiam. 2hónapos korára ő is duplázott most 2évesen meg kis cingár, lemozgott mindent. Én amúgy ilyesmit mondtam "teltkarcsú mint anyuka, legalább tőlem is örökölt vmit"
2020. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Az én kisfiam is gyorsan gyarapodott 3 hónapos korára aztán meg lement főleg amikor már jarni tudott.. nekem már a hasamra is mrgjegyzéseket tettek hogy ikrek lesznek, nagy baba lesz stb. 3550 g volt 58 cm! És én mindig azt mondtam, hogy foglalkozzon a saját gyerekével! ( ha van neki)
2020. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%

Azt remélem, tudod, hogy egy babának az az egészséges, ha fél éves korára duplázza meg a születési súlyát (egy éves korára meg megháromszorozza), ha ebbél jóval többet hízik, akkor az nem egészséges a gyereknek (ezzel lehet legjobban megalapozni az elhízott felnött állapotot).

Szóval gondold végig, hogy lehetséges, hogy a rokonnak van igaza, és a gyereked érdekében szól!

(Ez alól csak az lenne a kivételes eset, ha a baba extrém alacsony súllyal született volna)

2020. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%
Köszönjük 4 😂ez kellett.
2020. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Ez most komoly? Két hónapos babánál az a baja, hogy szépen gyarapodik? Ha meg nem hízna, akkor meg az lenne a gondja. Ha csak anyatejes, még azt sem mondhatja, hogy direkt hízlalod.

Mondd neki, úgy látszik, ennyire jó a tejem, és ennek nagyon örülök. (Amúgy meg tojd le, mondjon, amit akar.)

2020. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%
4.! Felfogtad, hogy CSAK anyatejes?
2020. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%

4.

És konkrétan mit tegyen a kérdező, hogy ne hizzon ilyen ütemben? Fogyoztassa?🤦

2020. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%
A 4-esnek igaza van. Nem normális hogy az iszsz babák már ilyen picin megmoccanni nem tudnak a hájtól. Igenis bizonyítottan a gyereke egészségét kockáztatja vele. Fogyóztatni természetesen hülyeség, de ne lógjon csöcsön nonstop. Az iszsz babák sokkal elhízottabbak mint a normális időre etetett babák, akár anyatejes akár tápszeres. Van a családban szintén ilyen felpuffasztott kisbaba, normális súllyal (3300 gr) született, csak anyatejes, de 6 hónaposan alig bírja emelni a fejét a több mint 9 kilójával. Védőnő és orvos is mondja neki hogy ez nincs rendben, a védekezés és felháborodás pedig, DE HÁT Ő ISZSZ BABA... szegény gyerek.
2020. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
56%
#4 és #9, teljesen egyetértek veletek. Lehet ám kontroll alatt tartani ezt is, mint kb minden mást, csak most az dívik, hogy nonstop a szájukban kell legyen a mell.
2020. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!