Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Frappáns visszaszólás, ha...

Frappáns visszaszólás, ha valaki folyton a babám súlyával van elfoglalva?

Figyelt kérdés
Nem kövér, de gyors ütemben hízik, 100% anyatejes, iszsz baba. 2 hónapos múlt és már megduplázta a születési súlyát. Mit szólnál vissza, ha valaki folyton ezen lovagolna, amikor találkoztok? Elég közeli családtag az illető, úgyhogy találkozni ezentúl is gyakran fogunk.
2020. jan. 6. 12:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
64%

Az én fiam is gyorsan gyarapszik. Egyszerűen ő ilyen. Én is kapom az ívet, de nem tudok mit csinálni vele. Vegyesen eszik, tej+tápszeres pótlást kap. Szigorúan mérem mindig. 4 óránként kap enni, napi 5x.Jóval a korának és súlyának ajánlott adag alatt eszik, de csak nő és nő.

Utolsónak. 5, 5 hónapos a fiam, 9 kg. Nem lusta, nem hájas, kifejezetten erős. A fejét 2 hónaposan stabilan emelte, 3 hónaposan már tudott forogni, ha akart, 4 hónaposan már megállás nélkül forgolódott. Már 3 hete kúszik hátrafelé meg körbe. Állandóan jár a keze lába, amíg ébren van. Szóval azért, mert gyorsan gyarapszik egy gyerek nem kell azt gondolni rögtön, hogy hájgombóc és lusta. Nem csak súlyra, hosszra is szédítő sebességgel nő, szép formás baba,nem hájas (nyilván van 1-2 hurkácska, de melyik babának nincs?).

2020. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

9


Az én gyerekem is a ,,megmoccanni" se tud a hájtól típus.(1 válaszoló vagyok) 3 hónaposan forgott.Aztán 4 hónaposan kúszott,5 hónaposan mászott 6 hónaposan felült és 9 és fél hónaposan járt.Mindezt a hájával együtt tette.

Nyilván a mi gyerekorvosunk a hüle, de soha nem problémázott a gyerek súlyán.Sőt ő nyugtatott engem.Hozzátáplálás után már lehet variálni meg egy éves korától mikor ugyanazt eszi mint a szülők, de egy két hónapost nem lehet fogyókúrára fogni ,mert ha nem egy giliznya akkor tuti túlsúlyos lesz gyerekkorába...

2020. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

Az én lányom három hónaposan duplázott és 12 centivel volt hosszabb mint születésekor. Általában két centit kellene nőjenek havonta, ő meg nőtt havonta négyet. Minden irányból satuba kellett volna fogjam az ilyen idióták szerint mint a kedves #4 és #9? ISZSZ, ami nem abból állt, hogy minden nyekkre mellet kapott, három-négy óránként evett mindig is, mégis ekkora. Köszöni, tök egészséges, jóformán megfázva sem volt, 80 centi és 10 kg tíz hónaposan, és még csak “szalag” sincs a karján. Aki szerint nem tud mozogni a hájtól az hülye, nem győzök utána rohanni, mert úgy megy négykézláb mint a tank.

Kérdező, lelassul majd a gyarapodás, semmi gond a babáddal. De látod itt is sok az okos, nem tudsz vele mit kezdeni, mindenki jobban tudja mitől lesz elhízott meg franc tudja mi a gyerek...

2020. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem kell itt senkinek se vergődni. Sem anyósnak, sem anyunak, sem a gyakori népének. Ha az orvos vagy a védőnő nem találja normálisnak a súlygyarapodást, úgyis szólni fog a kérdezőnek. Ennyi :)
2020. jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is ha baj lenne, a doki vagy a védőnő jelezné. Van amelyik gyorsabban hízik vagy nő, de a dokik pontosan látják ha gond van. Ettől függetlenül nekem is az a magánvéleményem, hogy az iszsz egy nagy baromság, de mindenki maga tudja kinek mi a jó. Van akinek ez, van akinek amaz válik be.

A kérdésre is válaszoljak en biztos megkérdezném, hogy akkor szerinte most kajakozni írassam be vagy sziklát mászni?

2020. jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én picim 1 éves és 8 kg. 2500 grammal született.

Na én meg mióta megszületett azt hallgatom az orvosoktól, védőnőktől, idegenektől, családtól, hogy de pici.

Engem is idegesített eleinte, de már nem érdekel.

Mondjuk a csecsemőkori elhízás kihathat az egész életére, szóval azért figyelj oda rá, és most ez nem beszólás, csak eléggé beleástam magam a gyereksúly témába és sokat olvastam erről. De majd ha mozog jobban visszaesik a hízás üteme.

2020. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
76%
Én szánkakozó tekintettel bólogatnék és azt mondanám, hogy tudom, tudom, hogy súlyos a pici, már szóltam is Rubint Rékának, hogy szoptassa már egy kis update anyatejjel, ja és kérlek menj most, mert a kicsinek aludnia kell, hiszen a délutáni alvás után érkezik Norbi is, egy 90 perces ducitornát fognak nyomni, majd nézd a live-ot az instájukon🙄
2020. jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is elég duci volt mindig. 10 hónaposan már 10 kg volt, de kB 9 hónaposan felállt, 10 hónaposan pedig egyedül ment. Most 2 éves, 15 kg, szóval súlyban veri a 3-4 éveseket. 100% tápszeres volt, és mióta hozzá van táplálva is egészségesen eszik, csokit soha nem evett, 3 éves koráig nem is akarok neki adni édességet. Ez nála 100% genetika.


A doki is nyugtatott, hogy majd hozzá nyúlik a súlyához, mire 3-4 éves lesz, csak csináljak mindent úgy ahogy eddig.


Én csak ezt mondtam, mikor valamelyik rokon, beszólt, hogy genetika, és a doki szerint hozzányúlik majd a súlyához.


Aki pedig megkérdőjelezi a doki szaktudását, attól meg szoktam kérdezni, hogy mikor és hol szerezte az orvosi diplomáját, mert én erről valahogy lemaradtam.


De nagyon kevés ember szól be a súlyára, a legtöbben, úgy állnak hozzá, hogy jajj milyen cuki húsos combja van, és, hogy ne aggódjak, az ő gyereke is ilyen kisgömböc volt, aztán mire suliba ment, lehetett látni a bordáit 😁


Énis mikor megnéztem a gyermekkori képeimet, 3 éves koromig szó szerint gurultam, aztán óvodában szépen lefogytam, mire iskolás lettem szép magas, és vékony lány lettem. Azóta se voltam kövér.

2020. jan. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%
De most komolyan. A kérdező nem is azt kérdezte, hogy ez baj e, itt páran mégis el kezdték elemezgetni... Nem is vagyunk egyformák... én 180 cm, párom 190, alapból nagy babák, gyorsan gyarapodtak. Egészséges, normál testalkatúak. Sógornőm 150 cm, na az ő babája tankönyv szerint növekedett. Meg sorolhatnék még ezer okot az eltérésekre...
2020. jan. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%

Legyintek rá


Nálunk pont az ellentettje van..

Pedig több tejem is volt, mint kellett.

(Ilyenkor szépen gyarapodott még amúgy még 5 hós koráig)

Azóta nem.

A 7 hónapos unokatesója beérte 1,5 éves

Ha ez van az a baj ,ha az ,akkor az...

2020. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!