Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Frappáns visszaszólás, ha...

Frappáns visszaszólás, ha valaki folyton a babám súlyával van elfoglalva?

Figyelt kérdés
Nem kövér, de gyors ütemben hízik, 100% anyatejes, iszsz baba. 2 hónapos múlt és már megduplázta a születési súlyát. Mit szólnál vissza, ha valaki folyton ezen lovagolna, amikor találkoztok? Elég közeli családtag az illető, úgyhogy találkozni ezentúl is gyakran fogunk.
2020. jan. 6. 12:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Középső gyerekemmel voltunk így, 3860 g-mal született, féléves korára 10 kg volt. Anyatejes volt ő is.

Orvosok, védőnő célozgatott, hogy kicsit sok, de igazából nem piszkáltak vele, max a volt barátnőm, de ő sztem féltékenységből, mert a fia olyan volt, mint egy kis etióp.

Itt az oldalon persze megkaptam, hogy ez extrém elhízás, beteges, stb.

3 és fél éves most a lányom, 17 kg, teljesen normális testalkat van. Ja, mellé baromi rosszevő, nemrég kezdtük az ovit, most kezd javulni a helyzet.

2020. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyenre minden alkalommal azt mondom,hogy foglalkozzon az illető a saját gyerekével (már,ha van). Nálunk mindig csak azután jönnek az ilyenek, miután megkérdezik,hány kiló a lányom. Aztán,ha nem ismerős, azt is megkérdezi,mennyi idős. 6,5 hónapos,73 centi és 9,5 kiló. 3740 grammal született, 49 centi volt. Az apja 206 centi..ránézésre nem dagi kislány. Forog, kúszik, az égvilágon semmi baja nincsen. Tápszeres, 3,5-4 óránként eszik. Sokszor kevesebbet,mint az ajánlott mennyiség. Azt gondolom,hogy rokonnak sem kell eltűrni mindent. Egyszer megjegyzi,ok. De ha minden alkalommal ez a program, azt helyén érdemes kezelni.

U.i: a felnőttkori elhízásra sokkal inkább a csokival,nasikkal tömött 2-3-4 éveseknek van esélyük,akik anyától és apától azt az életmódot látják,ami az elhízás elsőszámú oka ma Magyarországon. Várom a lepontozást szeretettel.

2020. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
76%

Jó ég! 4-es, meg a vele egyetértők, a pofám leszakad....


Az én gyerekemnél így nézett ki. Születési súlya: 2750g

2500g volt mikor haza jöttünk.

Minden hónapban egy kilót hízott.

Ő is anyatejes (8 hónapos koráig nem is akart mást enni) és 14 hónapos korára 13 kiló. (81 cm)

NEM, NEM KÖVÉR!!! (Aki képes lekövérezni annak ellenére hogy soha nem látta, az szégyellje magát és nézzen tükörbe! )

Senki nem mondja meg, hogy ennyi a súlya, ha rá néz.

Ilyen az alkata. Örökmozgó, egészséges baba. Nem túlsúlyos.

Szóval szálljatok már le a magas lóról és nézzetek körbe a világban. (És ne az 1970- es évekbeli könyvet lapozgassátok)



Én nem voltam frappáns. Annyit mondtam inkább dagi legyen, minthogy éhezzen... 🤔😑

2020. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
"Annyit mondtam inkább dagi legyen, minthogy éhezzen..." Na igen, érdekes, hogy reklámfotókhoz is általában kis husi babákat alkalmaznak, vékony, csontos babákat nem nagyon látni ilyen képeken :D
2020. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!