Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyévesnek engeditek, hogy...

Egyévesnek engeditek, hogy összevissza lapozzon a könyvben?

Figyelt kérdés

Elég lázadó a 13 hónapos lányom, pl nem tudom rávenni, hogy szabályossan nézegesse a könyveket, jó esetben többet lapoz, vagy koràn lapoz, rossz esetben becsukja, kinyitja a könyvet lapozás helyett.


Fegyelmeznétek?



2020. febr. 4. 18:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Ez ez az időszak. Szépen igazgasd ki kezét ha túl durván tépné, de közben hagyd had fedezze fel ő a könyvet. Mondd neki hallod hogy susognak a lapok stb.. így tanul.
2020. febr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Meg nem figyel egy dologra, 5-10 percnél többet nem tudunk ugyanazzal játszani. Egy másodpercig nincs meg ölben, teli torokból sikít, iszonyatosan akaratos, pl ha csak elmegyünk sétálni, az elejétől kiabàlja, hogy "hinta", és ha nem arra megyünk, kitör a balhé. Ha vmit nem úgy kap, az ökleit összeszorítva, szikrázó dühvel ordít rám, mint egy kis hiúz. Ha vmi kell, kitépné a kezemből, direkt csinálja amit nem szabad.

Pedig sokat foglalkozom vele és nevelem is, de állandó a konfrontáció.

Mindenki mással full cuki, mosolyog, kacag, imád a középpontban lenni.

Engem is ölel-puszil, csak egyszerűen nem viseli el, ha lassan mennek a dolgok (pl nekem is fel kell öltözni) vagy nem kaphat meg vmit.

2020. febr. 4. 18:53
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Össze-vissza lapozni hagyom. Miért ne? Nézegeti a képeket. Ha fejjel lefelé van, akkor szólok neki vagy ha durván lapozza.
2020. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell fegyelmezni, csak ne hagyd, hogy tépje a lapokat. Teljesen normális, amit csinál, most ismerkedik vele, egyáltalán nem ez az időszak, amikor 1-1 történetet követni tud. Mutogasd a képeket, nevezd meg, hogy mi az, milyen a színe, hangja.
2020. febr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy idióta lennék. Nemcsak babakönyve van, de a babakönyvet se szeretem, ha dobálja, de az még egy dolog.

Most itt arra gondolok, hogy vele együtt leülök vmit nézegetni, nem olvasom hosdzan, de kitépi a kezemből azonnal.

Sok mas babát ismerek, ilyen temperamentuma egyiknek sincs, egy pillanatot nincs meg nyugodtan kb.

2020. febr. 4. 19:04
 6/23 A kérdező kommentje:
Pl a Kerekítőn csomó különböző korú baba van, de ő az egyetlen, akit egy mondóka erejéig se lehet ölben tartani, villàmsebesen elmászik, odamegy másokhoz, mutogatja nekik a lámpákat (mondja is hogy lámpa), megkeresi a táskákat, ki akar belőlük pakolni. A játszócsoportban vki múltkor nyitva hagyta az ajtót és kimászott (nagyon gyorsan mászik), sikítva örömében elment egy folyosó vegéig, be is fordult úgy hogy hátra se nézett (kuváncsi voltam, mikor jutok eszébe, de nem jutottam).
2020. febr. 4. 19:09
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem téged idiotáztalak le. Szerintem az összes normális, egészséges 1 éves ilyen gyors és meggondolatlan. A lányom másfél éves volt, amikor hotelben voltunk vele, az összes vendéggel nekiállt haverkodni, az egyik pincérnő viccböl körbevitte az éttermen, kézenfogva, simán elment vele, abszolút nem érdekelte, hogy hol van az anyja. Meseolvasás kb. 2 éves korátol kezdte érdekelni.
2020. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi. Azért aggódom gyakran, mert a többi baba, akit látok, nyugisabb, illetve a párom nagyfia ilyen ADHD-határeset volt kisebb gyerekkorában (nem kapta meg végül a diagnózist, kamaszkorára nyugisabb is lett, okos, jólelkü, csak ő ilyen, hogy nem bír úgy ülni, hogy ne doboljon/hintázzon, hangos, impulzív stb).

A lányomnál nem tudom, mi normális, mi nem. Csendes jó környéken élünk, nyugodt ritmusban, de azért viszem rendszeresen mindenfelé.

2020. febr. 4. 19:33
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Az én fiam kb három éves koráig egy mesét se tudott végighallgatni. Most is csak azt, ami érdekli.


Egy egyévest meg nem lehet fegyelmezni. A többi gyerek a kerekítőn nem azért olyan nyugis, mert az anyjuk a körmükre nézett, hanem mert ilyen habitusúak.

2020. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem akarlak megbantani de mit varsz egy 13 honapos babatol? Uljon nyugton nezegesse a konyvet? 2.5 eves fiam sem kepes erre. Allandoan izeg mozog, jatszik.

Ha mar most igy szabalyzod mi lesz kesobb?

2020. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!