Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keveset gagyogó 1 éves?

Keveset gagyogó 1 éves?

Figyelt kérdés

Bocsi a furcsa kérdésért, de nem tudtam jobban megfogalmazni, hogy lényegretörő legyen.

Kisfiam 1 éves a hétvégén. És azt vettem észre hogy jóideje keveset gagyorászik.

Igazából ez a járás kezdetével lett jellemző (10-11 hónap között kezdődött) de ettől függetlenül mindig vannak/voltak nagyon “beszédes” napjai is.

Most viszont 1-2 hete kb csak hümmög, sikongat, “eee-zik”, ööö-zik.. tudom hülyén hangzik, de engem egy kicsit aggaszt. Érthető szót még nem is mondott, annak ellenére, hogy nagyon hamar kezdett cikizálni. Ami után folyton gagyorászott, most meg kb semmi.

Sokszor csak sikongat meg magánhangzokat használ.

Pedig már 6 hósan kezdte, hogy bababa, papapapa, jajajaja, aztán dedede, tetete, mamamama, minden volt. De kb karacsony óta (akkor kezdett járni) csak azt mondja hogy gagaga, néha egyebet is, de messze nem olyan széles skálán beszél mint előtte.

Plusz aggaszt hogy sok baba ilyenkor már kimond 1-2 szót, ő meg még semmit se mondott. És mivel a védőnő rá se néz, nekünk meg első gyerek, fogalmam sincs hogy ez normális-e.

Egyébként mutogat (ujjal még keveset, de karral mindent, és már ujjal is sok mindent). Hozd ide, add ide utasitasokat tejesit, ad inni a macinak, megmutat bútorokat, személyeket, 1-2 testrészt is. Jól eszik, jol alszik. Játéka változatos (montestorri torony, épitő kocka, 1-2 forma a formabedobóba, stb...)

Tehát rendbeb van ezen kivül szerintem. De ez a “beszéd” engem aggaszt. Szerintetek?



2020. febr. 6. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg most akkor a testi fejlődése hangsúlyosabb. Örül, hogy tud járni, próbálja a sétát, a futást, fel-le allaslbol elindulast. Az az új, az érdekes, a hangok most uncsik neki, eddig is tudta mondani, hogy "eee", no de lepegetni nem. Ha a járás varázsa elmulik, megint érdekes lesz, hogy tud hangokat kiadni, "újra felfedező" és próbál arra törekedni, hogy szavakat mondjon.
2020. febr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én is erre gondoltam. Meg hogy a mutatás most egy plusz új dolog neki, amivel kifejezi magát.

(Azt el is felejtettem írni, hogy tapsol, integet, kukucskál, tud puszit adni és még jópár dolgot.)

2020. febr. 6. 17:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, az 1 évesek nem szoktak beszélni, ha jól emlékszem másfél évesen kell 5 szót tudni.
2020. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!