Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a kevésbé rossz a 2...

Melyik a kevésbé rossz a 2 közül? Ha a kocsiban várnak kb 1,5 órát rám, vagy ha bejönnek velem a boltba?

Figyelt kérdés
2hetente járunk csak boltba, úgyhogy nem tudom lerendezni 10perc alatt,mert csak a sorbanállás kb 1 óra. Van 1 épp szeparációs szorongásos korban lévő babám, aki 5percet sem bír ki nélkülem,meg 1 férjem, aki nem tudja egyedül megoldani ezt a bevásárlást. Vezetni meg nem tudok, szóval mindenképp 3-an kell mennünk. Csak attól félek, hogy végigsírja a baba azt a kb 1,5 órát, amég én boltba vagyok. Bevigyem magammal vagy had sírjon? Apa sajnos ilyenkor nem tudja megnyugtatni, 2hete majdnem elájult, annyira sírt már. Az nem opció, hogy csak a férjem menjen.
2020. ápr. 8. 00:05
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
78%

Mindenütt azt szajkózza a média, hogy ne legyen családos bevásárlás. Tehát ne vidd be a gyereket az üzletbe.

Azt meg pláne nem értem, miért oda jársz bevásárolni, ahol 1 óra a kassza. Egyáltalán melyik üzlet ez? 1,5 órás bevásárlás nonszensz ebben az időszakban.

Az első gyereknél az én férjem is próbálkozott, de nem hagytam magam. Felnőtt ember. Ha én tudok neki alsónadrágot venni, ő is tud nekem tampont.

Mi van, ha beteg vagy? Akkor éhen haltok?

2020. ápr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem kàr ennyire degradálni a kérdezőt.

Persze, meg lehet oldani telefonon meg nem tudom, de háromszor annyi idő. Én is vásároltattam már a párommal így, középső hűtőpult szemmagasságban, XY sajt. Sorolta, hogy mit lát, mondom oké, egyel odébb lépjen, nézzen fel, mert ne lent keresse, szemmagasság, X csomagolás. Végül meglett, persze. Arra jó ez, hogy ugorjon be pár dologért. De ilyen formán egy nagybevásárlást biztosan nsm vezényelnék le, nemhogy másfél óra, de a napunk rámenne... Főleg egy hipermarketben, ahol én se magyarázom el fejből, hogy melyik polc melyik részén keresse, amit kérek.

2020. ápr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
83%
Es nyilvan osszedol a vilag, ha egyszer masfajta sajtot esztek ugyebar. Ezt hivjak sulyos kontrollmanianak.
2020. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
79%

23, ne haragudj már, de milyen pasi az, aki annyira életképtelen, hogy a boltban telefonon kell ukázt adni neki, különben magától fingja sincs merre induljon?

Az ilyennek a kaja is a szájáig van szállítva és azt hiszi a ruha is magától mászik be a szekrénybe a szárítóról.

De ez nem az ő hibájuk! Hanem az ilyen anyáskodó nőktől, akik most persze elégedetlenkednek. 😃

2020. ápr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
26%

23, nem, speciel tökmindegy, hogy trappistát, edámit, vagy nem is tudom, tán ezek füstölt verziói vannak még az itteni boltban, de az mondjuk nem mindegy, hogy 200/400 g-ot vesz vagy egy fél/egész korongot, sem az ára, sem a mennyisége miatt (abban, ugye, egyetértünk, hogy ne vegye meg a nagy kereket, ha ő azt látja meg férfiszemmel, hogy az biza sajt, ha nem tudnánk megenni és kidobásra kerülne... pláne ebben az időben...) Vagy mondjuk megfog egy kecskesajtot, francia sajtot, egyéb különlegességet, ami alapból nagyon finom, de főzéshez teljességgel alkalmatlan. :)


Nem kontrollmánia az, hogy nem tudja kapásból, mi hol van a polcon, és koordinálni kell, hogy hol találja meg, amit keres. A korábbi válaszolók írták többen, hogy megoldják telefonnal meg videóval, én erre reagáltam, hogy a sarki kisboltban ez jó lehet, hogy vegyen meg egy-két dolgot, ami épp kell, de egy teljes nagybevásárlásást így megcsinálni nehézkes lenne. Pláne, hogy a kérdezőnek kisgyereke van, aki nyilván anyán csüng, tehát a nyugiban végigvideózom hogy apa mit vesz megint nem opció.


Csak egy kis empátiáról beszélek, nem kell lealázni rögtön a kérdezőt. :) Kapott jó megoldásokat, de ezt miért kell azzal köríteni, hogy úristen de életképtelen a család?

2020. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk a férjem megy el mindig vásárolni. Kismama vagyok, nem kockáztatok. Régen este ment, de sok hely 6után bezárnak a nagy boltok. Mostanában munka előtt 9ig, vagy délben ebédszünetben elrohan. Ő szokott drogériába, postára és gyógyszertárba menni. Szó nélkül megcsinálja. Pedig sokat, nagyon sokat dolgozik! Hétköznap totál kimerült mikor haza ér. Kér listát, írjak, nagyon ügyes, ha vmiből nincs, megoldja és más, hasonló dolgot hoz, amiről tudja az is jó lesz.

Nem értem a férjedet, jól befürödtél vele...

2020. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
86%

Jah, hogy akkor ezért látok annyi babakocsit toló anyukát, apukát együtt bevásárolni? Én még azt hittem, csak simán hülyék! 😃

Na, de viccet félretéve. Engedd csak el apuka kezét, és intézze egyedül a bevásárlást! Ha 2 óra neki, akkor annyi. Ha egyébként is 1,5 óra egy nagybevásárlás, az a plusz félóra neked fel sem fog tűnni.

Vagy engedd el a kezét a gyerekezésben. Oldja meg, ha nyűgös, kész. Azért ez nem atomfizika!

2020. ápr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
91%

Mi csak feltételeztük, hogy a családfő nem értelmi fogyatékos. Valószínűleg tud olvasni, listát is, illetve a boltban összetevőket, feliratokat is. Nem, nem fogja összekeverni a 20 dekás kék penészes francia sajtot a fél kiló trapistával, azért, mert "férfi szeme" van. Hogy nem pont azt a márkát hozza, amit a kérdező kigondol, az megeshet.

Mondjuk számomra az is irreális, hogy 1 órát álljak sorba, vagy másfél órát keringjek a boltban. Pont a leírtak miatt húzódik el a kérdező vásárlása, mert meglát valamit és nyilván nem rögtön megveszi, hanem eszébe jut, hogy hopp, ebből lehetne ezt, mert minden van hozzá otthon, kivéve ezt, meg 1 kg alma, akkor még veszek almát is. Egy jól megtervezett bevásárlólistával, nulla impulzivitással 30 p elég egy nagybevásárlasra is.

Szintén érthetetlen, hogy a gyerek miért nem bír ki 1 órát az apjával. Szeparációs szorongás ide, vagy oda, ő nem egy szomszéd, hanem az apja. Anyuka meg nem egy napra tűnik el, hanem 1 órára. Meg kellene nyugodnia az apuka jelenlétében, de feltételezhetően anyuka a hétköznapokban sem hagyja őket kettesben, mondjuk egy lazító fürdés erejéig se.

2020. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
70%
Nekem sincs jogsim, éppen ezért párom jár bevásárolni, ha sok minden kell. És bátran rá merem bízni a vásárlást. Eleinte nem volt túl jó, hogy én nem lehetek ott a kislányunk miatt, és kissé frusztrált is, de már elfogadtam és tényleg mindent meg tud venni, ami kell. Nem értem,egy férfi miért ne tudná ezt megtenni. Az egyedülálló férfiak is megoldják vhogy. Ha meg elakad, ott a telefon.
2020. ápr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
73%
25: bocs, de ha magatol nen veszi észre, hogy ez sok lesz, vagy ez füstölt, nem sima, es konkrétan baromságot vesz, kakor megiscsak értelmi fogyatékos.
2020. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!