Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a kevésbé rossz a 2...

Melyik a kevésbé rossz a 2 közül? Ha a kocsiban várnak kb 1,5 órát rám, vagy ha bejönnek velem a boltba?

Figyelt kérdés
2hetente járunk csak boltba, úgyhogy nem tudom lerendezni 10perc alatt,mert csak a sorbanállás kb 1 óra. Van 1 épp szeparációs szorongásos korban lévő babám, aki 5percet sem bír ki nélkülem,meg 1 férjem, aki nem tudja egyedül megoldani ezt a bevásárlást. Vezetni meg nem tudok, szóval mindenképp 3-an kell mennünk. Csak attól félek, hogy végigsírja a baba azt a kb 1,5 órát, amég én boltba vagyok. Bevigyem magammal vagy had sírjon? Apa sajnos ilyenkor nem tudja megnyugtatni, 2hete majdnem elájult, annyira sírt már. Az nem opció, hogy csak a férjem menjen.
2020. ápr. 8. 00:05
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
75%

Miért ne tudna egy férfi lista alapján vásárolni? Nem tud olvasni? Miért kellene tudnia, hogy melyik polcon van pontosan az x sajt? Leírod, hogy kell 20 deka trappista, ő meg vesz egy egész kerek kecskesajtot? Vagy agykárosult, vagy te nem tudod elképzelni, hogy képes leolvasni a csomagolásról, hogy trappista?


Komolyan csak nehezítitek a saját életeteket. Megkérdezed a fejed, hogy melyiket választja : elvan a gyerekkel másfél órát (de akkor konkrétan vele foglalkozik, és nem a telefont nyomogatja) vagy lista alapján bevásárol. Aztán csináljátok. Ha lemarad valami, akkor sem dől össze a világ.

2020. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk pedig amíg nem volt jogosítványom a férjem járt bevásárolni. Sokkal hosszabb volt egy lista, mert nem csak azt kellett felírni, hogy tejföl, hanem az egyéb jellemzőit, pl milyen típust szoktunk venni, kék/piros, stb. Néha még azt is, hogy hol keresse kb a boltban. Működött hosszú ideig. Hetente 1x vásároltunk akkor is, meg most is. Ma is találkoztam ismerőssel, aki végig konzultált a feleségével telefonon a boltban, nem lenne az egyetlen a férjed sem. Én 1,5 órát nem kínoznám egyiket se az autóban, egyre melegebb lesz, nem buli az senkinek. Vagy keressetek egy másik boltot ahol nem kell 1 órát sorban állni a pénztárnál.
2020. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
66%

Az én férjem sem háziasszony, én főzök, de gond nélkül bevásárol.

Nem is tudom hogy jön az egyik a másikhoz.

Felnőtt ember tudja már eldönteni kell e egy hatalmas korong sajt, milyen a tejföl, és a francia büdi sajt nem jó a bolognai tetejére.

Ezek józan paraszti észt kívánnak.

Sajnálom hogy ennyi nőnek plusz egy gyereke van otthon ezek szerint.

2020. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
62%
13-as válaszolónak nagyon igaza van. Hülyére vesz, mert se a gyerekhez se a vásárláshoz nincs kedve. A részedről sem ártana egy kis rugalmasság és határozottság. Én biztos nem ugrálnek neki. Nem hülye a férjed csak megjátsza, hogy nehogy meg kelljen mozdulni.
2020. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
80%

Nem azért, de velem van a baj, hogy én nőként se tudom hogy x sajt hol van? És őszintén nem is érdekel különösebben a márka? Az meg nyilván nem esik nehezére a férjemnek se hogy rájöjjön trappista vagy camembert van a listán. Tejfölből, tejből is hidegen hagy. A felvágottakra én is háklis vagyok, de azt már jóval a vírus előtt is tudta. Szóval tudja mit kell keresni.


Amúgy a fiam 8 hónaposan olyan mély szeparaciós szorongásban kínlódott hogy napi szinten zokogtam én is, hogy nem bírom hogy félre se nézhetek és már úgy üvölt mint ha nyúznák... Ennekellenére épp ebben a korban hagytuk a Nagyiékra egy egész napra, akiket nagyon szeret, és nagyjából 10 percig érdekelte hogy eltűntem, aztán élvezte a Nagyiék társaságát.

Szóval szerintem az apjával is ki fogja bírni az időt.


Amúgy én biztos nem ültetném ott őket a parkolóban, ha már minden áron én akarnám intézni, akkor legalább menjenek levegőzni.. Egy közeli erdőbe vagy ilyesmi.

2020. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a férjem vásárol... 7 hónapos most a kicsi...

Kap listát és szájba van rágva, hogy mit merre hol milyet... De idáig egyszersem volt teljes a siker... 😅😅😅

Pl. Lassan több rétes lisztünk lesz itthon mint a sima... 😆

Mondjuk emiatt én nem idegeskedem... Ha vmi nincs akkor következő alkalommal jobban ki van hangsúlyozva... 🙂


Amúgy ha ilyen sokáig tart a vásárlás én sem ültetném őket a kocsiban,hosszú idő az. Szerintem hagyd, h a férjed vásároljon egy idő után csak belejön (legalábbis egy bizonyos mértékben, az én férjemből kiindulva 😅).

2020. ápr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
68%
Jaj már, tud a férje vásárolni, ez csak kifogás. A kérdező csak shoppongolni akar kicsit, ez a másfél órából is látszik, de nem lenne nyugodt, ha az apjával lenne a gyerek addig. Hát ez van. Valamit valamiért.
2020. ápr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:
Akkor üljetek otthon a seggeteken, és rendeljetek házhoz, aztán 3 hét múlva panaszkodjatok fb-on, hogy nem jött meg a fele cucc! Igen, sajnos 3 helyen kell sorba állni, felvágottak, húsok, pénztár. Mivel csak itt van friss húspult, ezért nem fogok más boltba menni. Az 1 éves babára meg azt mondani, hogy szarul neveltem, azért ragaszkodik hozzám, hát gratulálok! Mivel az apja katona, és sokszor hetekig nem látja, ezért nincs úgy el vele. De mindegy. Bementem, apa tologatta kint babakocsiba, el is aludt hamar, nem volt gond. És amég nekem kb 1 óra volt összeszedni a cuccokat, kb minden sorban hatalmas listákkal álló férfiak telefonálgattak, akiknek tuti, h több idő volt. De ha ti szerettek órákat a telefonon ülni, maradjatok nyugodtan otthon, és 2 hetente se menjetek el a boltba, ahogy én tettem. A "shoppingolástól" ez messze volt, de mivel bármelyik pillanatban vezényelhetik akárhova a férjem úgy, hogy hetekre nem fogom látni, nem engedhetem azt meg magamnak, hogy na majd 2hét múlva jót veszel szivem, vagy bepótolod ami kimaradt.
2020. ápr. 9. 05:58
 39/56 anonim ***** válasza:
76%

Na, arra kíváncsi leszek, akkor hogy fogod megoldani, ha a férjed elvezénylik!

Ha ez akkor is ekkora probléma, mikor ketten vagytok egy db gyerekre, és még autó is van a se..tek alatt,mert a férjed tud vezetni,te meg nem.

Kezdj el ezen gondolkodni, ne érjen váratlanul!

2020. ápr. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
76%
Huj, ez a kommented,kerdezo.... Tudod az átlag férfi nem olyan idióta, hogy ne leygen képes egy bevásárlást megoldani. Sajnálom, hogy neked épp egy ilyen jutott, bár a hozzászólásodat olvasva érthető, hiszen kb azonos értelmi színvonalon vagytok.
2020. ápr. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!