Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól hangzik, hogy csak szerele...

Jól hangzik, hogy csak szerelemből szülessen gyerek. De mi a valóság, nekem akkor ne legyen?

Figyelt kérdés

Nem akarok részletekbe belemenni, de a lényeg, hogy én egyszer voltam szerelmes (állítom, hogy az a férfi is, belém), de úgy alakultak a dolgok, hogy annak az 5 éves kapcsolatnak vége lett, mondhatnâm, hogy úgy hogy valójában egyikőnk sem akarta.


A férjemmel 6 éve vagyunk együtt. Sosem voltam belé szerlmes. Mikor összejöttünk tudta, hogy én még az iránt a másik férfi iránt érzek, de azt mondta próbáljuk meg. Ő annyira szeretett már akkor is hogy eltűrte ezt (sosem értettem, korábbról ismertük egymást egyébként).Szeretem de szerelmes nem vagyok belé azóta sem.


33 éves vagyok, diplomát szereztem, jó munkám van, mindenünk megvan, de tényleg. A férjem nem erölteti de szeretne gyereket.


6 év alatt nem lettem belé szerelmes, de el sem szeretném hagyni. Akkor mire várjunk, nem? Megérdemli, hogy gyereke legyen. Úgy szeret, hogy tudja, hogy én nem vagyok belé szerelmes. Meg valójában gyereket nyilván én is szeretnék (az más kérdés hogy kitől jobban).


Akik azt mondják hogy csak szerelembe szüljünk. Azok erre mit modnanak? Ne legyen egyáltalán gyerekem? Szerintem ez is a valóság, hogy mindenkinek nem jön össze a szerelembe szült baba. Azokkal mi legyen?



2020. ápr. 8. 17:36
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%

#10.


Akkor ennyi erővel ne is vállaljon senki gyereket. Mert mi van, ha elmúlik a szerelem, mi van, ha valamilyen oknál fogva tönkremegy a házasság, még mielőtt a gyerek akkora lenne, hogy felfogja mi az a szerelem? Vagy mi van, ha csődbe megy a család, és nem tudnak megvenni mindent a gyereknek, amire szüksége van? Ilyen gondolkodással SEMMIT nem lehet tervezni...

2020. ápr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
10%
#11 Azért ez nagyon nem így megy, hogy az életem bármikor teljesen tönkre mehet.
2020. ápr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
84%
#12. Akkor sokat nem tudsz az életről....
2020. ápr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
29%

Pontosan azért kellenek a biztos alapok, hogy ne legyen esély arra, hogy tönkremegy minden. Ez a biztos alap az, hogy van megtakarításom például mielőtt gyereket vállalok. Van egy stabil állásom, karrierem. Párkapcsolatban ez a biztos alap a szerelem és az, hogy nem egy ismeretlennek szülök. A szerelem akkor fog elmúlni ha nem fektetnek a kapcsolatba energiát. Ha nincsenek intim, romantikus pillanatok, közös programok, összebújás, mély beszélgetés stb. Erre persze, hogy nem lesz igénye olyannak aki sosem volt szerelmes a párjába. Csak pont ezeknek a hiánya miatt nem fog működni a kapcsolat.

Ne mondja nekem senki, hogy ha valaki lerakja a biztos alapokat akkor majd egyik pillanatról a másikra visszacsinálhatatlanul elcsesződik az élete... Hogyha valakinek van egy valóban stabil párkapcsolata akkor igen csak kicsi az esély arra, hogy maradandó lelki károkat okozzanak a gyerekben a saját tartós boldogtalanságuk miatt. Ha véget is ér a kapcsolat annak köze nem lesz ahhoz a kínlódáshoz amit a kérdezőék évekig le fognak művelni egy szar kapcsolatban aminek úgy is vége lesz.

2020. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
82%
#14. Jólvan..felőlem élhetsz álomvilágban, de az élet nem ilyen. Szerencsés vagy, hogy veled még nem fordult elő ilyen, és nem is láttál még ilyet, én már igen. Stabil alapokkal is pillanatok alatt tönkremehet minden, de nem vitatkozom, áltasd magad nyugodtan :)
2020. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
31%

De egyébként is, melyik a biztosabb?

Könyörgöm nem az a stabilabb akinek már adott minden feltétel? Persze, előfordulhat, hogy később rosszabb lesz a helyzet. De még mindig nagyobb eséllyel marad neki minden feltétel adott mint annak akinek ezek eleve sose voltak adottak. Pláne ha a másik nem is tervezi, hogy adott feltételek közé vállaljon gyereket. Sajnos túl sok olyan gyerekkel nőttem fel együtt akiket ilyen alibi kapcsolatokba vállaltak. Őszintén nagyon sajnálom őket mert hiába 40 évesek lassan a mai napig nem tudták feldolgozni a lelki töréseket amiket az okozott nekik, hogy sosem láttak normális párkapcsolatot.

Egyébként olyan párt még nem láttam szakítani akikről ordít, hogy egymáshoz valók, akik már kezdetekkor is oda meg vissza voltak egymástól és emiatt sokat dolgoztak a kapcsolaton. Viszont az összes olyan pár szakított a környezetemben ahol nem voltak érzelmek és alibiből voltak együtt. És nem, nem szép szakítás volt. Majdnem mindnél több éves megcsalás volt előtte. Egy gyerek nem ezt érdemli.

2020. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem különbség van aközött, hogy egy kapcsolat miből indult. Én sem vagyok már szerelmes a férjembe, 15 éve vagyunk lassan együtt, de valaha az voltam. És nagyon sok mindent megéltünk úgy, elképzelni nem tudnék egy olyan életet, hogy egy olyan emberrel legyek, akit soha nem szerettem szerelemmel. És tudod mit? Nagyon s..r érzés szerelem nélkül élni. Nem vagyok boldog! Egyébként van gyerekünk, aki még nagy szerelemben született. Utána romlott meg a házasságunk egyébként. Szóval ha nektek még az az alap sem lesz, ami nekünk volt, akkor szerinted te boldog leszel? Egy gyerek még a legnagyobb szerelemben élő emberek kapcsolatát is képes meggyengíteni, akkor egy olyan kapcsolatot, ahol sosem volt egymás iránti mély érzelem, csak a gyakorlatiasság?

De felőlem azt csinálsz, amit akarsz...

2020. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
85%

Szamomra inkabb az az aggaszto h 6 ev alatt sem tudtad megszeretni azt az embert aki Teged akar es kitart melletted joban es rosszban, azzal szemben aki mar nincs ott, csak a megszepult emleket apolod, foloslegesen.


A jelen most tortenik es nem a multban, a fejedben.


Siman lehet szerintem szulni egy jol mukodo hazassagba, ahol mar nincs langolo szerelem, de a lakotarsamnak nem szulnek.

2020. ápr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnék ebbe a házasságba gyereket. Sőt, inkább elengedném a férjem, hogy hadd találjon olyat, aki viszontszereti. Egy gyerek érkezése még a jól működő, szerelmi kapcsolatokat is megviseli bizonyos mértékig, a ti házasságotokat alapjaiban rengetné meg
2020. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

A nagy kérdés, hogy még mindig másra vágysz (akár a régi nagy szerelmedre)?

Mert ha igen, azzal az a baj, hogy jön egy fellángolás valaki iránt és könnyen elcsábulhatsz.

2020. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!