Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól hangzik, hogy csak szerele...

Jól hangzik, hogy csak szerelemből szülessen gyerek. De mi a valóság, nekem akkor ne legyen?

Figyelt kérdés

Nem akarok részletekbe belemenni, de a lényeg, hogy én egyszer voltam szerelmes (állítom, hogy az a férfi is, belém), de úgy alakultak a dolgok, hogy annak az 5 éves kapcsolatnak vége lett, mondhatnâm, hogy úgy hogy valójában egyikőnk sem akarta.


A férjemmel 6 éve vagyunk együtt. Sosem voltam belé szerlmes. Mikor összejöttünk tudta, hogy én még az iránt a másik férfi iránt érzek, de azt mondta próbáljuk meg. Ő annyira szeretett már akkor is hogy eltűrte ezt (sosem értettem, korábbról ismertük egymást egyébként).Szeretem de szerelmes nem vagyok belé azóta sem.


33 éves vagyok, diplomát szereztem, jó munkám van, mindenünk megvan, de tényleg. A férjem nem erölteti de szeretne gyereket.


6 év alatt nem lettem belé szerelmes, de el sem szeretném hagyni. Akkor mire várjunk, nem? Megérdemli, hogy gyereke legyen. Úgy szeret, hogy tudja, hogy én nem vagyok belé szerelmes. Meg valójában gyereket nyilván én is szeretnék (az más kérdés hogy kitől jobban).


Akik azt mondják hogy csak szerelembe szüljünk. Azok erre mit modnanak? Ne legyen egyáltalán gyerekem? Szerintem ez is a valóság, hogy mindenkinek nem jön össze a szerelembe szült baba. Azokkal mi legyen?



2020. ápr. 8. 17:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
57%
Hasonlo cipoben vagyok csak idoben elorebb. 7 eve vagyok egyutt a ferjemmel ebbol 2 eve hazasok vagyunk. Nekem ks volt egy nagy szerelmem, 5 evig voltunk egyutt. Azota is ot tartom eletem nagy szerelmenek, a lelki tarsamnak es tudom hogy o is. Hogy morrt shakitottunk anno azt most ense reszleteznem nem lenyeges a sztori szempontjabol. A ferjemet imadom, a legjobb baratom, jo a szex, de nem vagyok es sose voltam bele szerelmes. De jo parost alkotunk. A ferejmnem viszont em vagyok eete noje, a nagy Ő. O nem tudna h ez forditva noncs igy. 1,5 eves sziletett meg a kisfiunk. Nem szerelem gyerek. Na es? Kesz vagyok leelni ugy egy eletet a ferjemmel hogy tudom nem o eletem szerelme de jok vagyunk egyutt szep kos csalad vagyunk. Szerintem ha mar vagysz gyerekre vagjatok bele. Lehet attol szep eletetek h nem o azvigaz... en igy fogom fel
2020. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
40%
Szerelmesek a tinik szoktak lenni. Átalakul szeretetté. Elfogadássá stb. Szerintem te ezt érzed. Ha akarsz gyereket hajrá
2020. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
69%

Akkor a másik oldal egy "nem szerelemgyerek" szemszögéből.

Az én szüleim sem szerelemből voltak együtt, összejöttek az első emberrel aki hajlandó volt rá.

Elhiszem, hogy ti nagyon jól megvagytok ilyen "kapcsolatban". De megint csak az önző emberi mentalitás, senki nem gondol arra, hogy a gyerekére ez milyen hatással lesz.

Ahogy az egyik válaszoló leírta sosem láttam szerelmes pillanatokat azt sem tudtam hogy kell egy kapcsolatnak kinéznie. Emiatt az én első két kapcsolatom is teljes káosz volt semmit nem tudtam róla, hogy hogy kell ápolni a párkapcsolatot.

Amikor meg rájöttem, hogy mi a titok akkor a szüleimre kezdtem el teljesen más szemmel nézni. Gyűlölöm magam amiért ilyet leírok de azóta szörnyen gyenge embereknek tartom a szüleimet akik elrontották az életüket.

Apámat pár éve elveszítettük, édesanyámra azóta rátalált a szerelem. De ennek sem tudok úgy örülni mert tudom hogy szinte csak arra várt, hogy apám ne legyen a képben. Hogy ő azért lehet most boldog végre mert apám már nincs.

Legalább három kapcsolatot rontottam el amiatt mert ezt a langyos valamit láttam egész életemben. És most azon gondolkozom, hogy vajon én elcsesztem-e életem kapcsolatát mert a szüleim rossz döntése miatt nem tudtam jól ápolni.

Azt hiszik a szülők, hogy a gyerekek hülyék, hogy nem látják ha a kapcsolat rossz de ez nem így van.

Előbb-utóbb minden gyereken nagyon fog csattanni ha a szülei csak miatta maradnak egy ilyen semmilyen kapcsolatban. Senkinek nem kívánom, hogy ezzel a tudattal éljen és neki kelljen a lelki torzulásait javítgatnia miattuk.

2020. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
69%

Én biztos nem tudnék együtt lenni olyan emberrel, akibe soha nem is voltam szerelmes és 6 év alatt sem alakult ki semmi különösebb érzelem. Nem értem miért nem engeded el a férjed, hogy keressen egy olyan nőt, aki viszont szereti. Mondjuk őt sem értem, hogy tudta mást szeretsz, mégis elvett...

De ti tudjátok, én biztosan nem szülnék egy ilyen házasságba.


Egyébként:


"Miért mentél hozzá feleségül, ha nem azért, mert közös családot szeretnétek"


Ezt a mondatot nem értem. Azzal, hogy hozzáment már közös család lettek... Ugyanis a házaspárok is egy család, de elég érdekes és téves elképzelés hogy emberek csak azért házasodjanak, mert gyereket akarnak. Rengeteg házaspár van, akiknek nincs gyerekük és nem is akarnak. 🤷🏽‍♀️ Szóval szimplán azért nagyon nem kéne megkérdőjelezni egy házasságot, mert a felek a gyerekmentes élet mellett döntöttek, a gyerek csap opció, nem kötelező része a házasságnak.

2020. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ebbe a kapcsolatba nyugodtan vállalható baba, ha szeretnétek. Nem rossz, legalábbis nem említed, hogy az lenne, stabil, a férjed rendes embernek tűnik, működhet ez.

Az én gyerekem "szerelemgyerek". És? Nem maradtunk együtt így sem... Semmilyen kapcsolati mintát nem fog látni maga előtt, csak egy magára maradt, megkeseredett anyát. Ez jobb? Igen-igen, mindenki tudja, az az igazi, ha a szülők szerelmen alapuló, tökéletes kapcsolatába születik a gyermek, és abban is cseperedik fel. Csakhogy keveseknek van olyan szerencséjük, hogy ez megadasson.

2020. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
80%

A legnagyobb szerelmemmel 3 évig voltunk együtt. Nem gondolok rá, nem szeretem már. De tény hogy ő volt a legnagyobb szerelem az életemben és azóta nem is voltam szerelmes. Csak keringtem évekig és vártam a következőt, mindenki kezét utána viszonylag hamar elengedtem épp azért mert azt éreztem nincs jövőnk. Közben teltek az évek.. Aztán megismertem a jelenlegi párom. Soha nem voltam belé úgy szerelmes ahogy szerettem volna. De ő se belém. Viszont jó csapat vagyunk, szeretjük egymást, a szex is jó. De elég langyosak az érzelmek. Végül mi leültünk ezt megbeszélni, és hogy bizony már mindketten vágyunk gyerekre. Másfél éves a fiúnk. Nem állítom hogy biztosan örökké együtt leszünk, de őszintén szólva erre akkor sincs garancia ha szerelemből indul. Sokat megéltünk már mi is együtt. Ő a másik felem, de nem abban az értelemben ahogy mondjuk 20 évesen elképzeltem. A fiam lát intimitást, hiszen naponta öleljük meg egymást, és általa mi egymást is jobban szeretjük. Nem érzem hogy érzelmi hátrányból indulna. Stabilak vagyunk, és ugy érzem mindent megteszünk egymásért és a családunkért így is.


De! És itt a fontos de! Én egy év után tudtam hogy szívesen vállalnék vele gyereket és nem voltak kétségeim. Aztan a terhesség nagyon komplikált volt, rengeteg kórházi bent léttel, élet halál harccal (nem túlzok). Ez is még közelebb hozott minket.


Én is azt gondolom, hogy persze szuper ha a szülők szerelmesek, vagy legalábbis azok voltak az elején. Ez tényleg nagy érzelmi pluszt jelent. De nincs biztosíték. Viszont az hogy te ennyi év után vacilálsz az tényleg nem jó jel.


Nem mellesleg minden gyermek vállalás egy önző döntés. Hiszen mindenki a maguk örömére teszi ezt, soha nem a gyerek jelentkezik hogy "helló, meg akarok születni"

2020. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az emberek túlnyomó többsége nem hatalmas szerelembe vállal gyereket, inkább szeretetbe. Főleg akik tudatosan vállalnak.

Nem kell 30+ on túl azt várni, hogy jön majd egy egetrengető nagy szerelem, olyan mint tiniként az első volt, amikor hormontúltengesés mindenki. Be kell látni, hogy nem amerikai romkomban élünk, hogy a langyos vízből kilépve jön majd egy olaszosan nagy szerelem felnőtt fejjel. Igen, jöhet, de mindenkinek erre várni kicsit álomvilág. Lehet ám az egyik nagy szerelemből 2 évente másik nagy szerelembe ugrálni, aztán senki mellett meg nem állapodni, mert már "elmúlik a szerelem". Az meg a másik véglet. Mindenesetre én felnőtt fejjel többre értékelem a nyugodt szerelmet.

2020. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ha mindenki arra a hatalmas mindent elsöprő nagy szerelemre várna, és addig pattintgatna az apának és társnak alkalmas rendes embereket maga mellől mert jajj nem lángolok jajj nem tökéletes, akkor esélyes, hogy az idő eltelne, és se lángoló szerelem, se gyerek nem lenne. Viszont szerintem érdemes a gyerekvallalas előtt mindent végig gondolni, és saját magad megerősítened abban a döntésben, hogy igen, nincs szerelem de szereted a tarsadat, vele szeretnél együtt maradni, kitartani mellette és gyerekeket vállalni. Senki véleménye ne számítson, ez a te életed, neked kell döntened.
2020. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

a 28 nagyon jó, szívleld meg, kedves eltűnt kérdező / vegyük észre azt is, hogy 17 éves 27, 37, 47, 57, 67 stb évesek társkapcsolatai mások, máshogy alakulnak. Méltatlan lehet, ha életúton pl 57 évesként 17 évest erőltetünk.

"azt mondják hogy csak szerelembe szüljünk." - ezt nem is mondja senki. Szeretet a fontos, és egymás megbecsülése, és a bizalom egymásban.

2020. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Nem céltalan az éltem és boldogtalannak sem érzem magam.

Inkább azt érzem, hogy lehetne jobb is, a legnagyobb probléma, hogy ennyi idő után is, abban a férfiben látom azt a személyt. 5 évig voltam vele. Egyáltalán nem csak a jót láttam már benne egy idő után. De az akkor is teljesen más volt

Ahogy írtátok: ez egy jó langyos víz...

Engedjem el a férjem? Ha elküldeném is visszajönne, ebben biztos vagyok, és ez a tudat is nagyon rossz, bár én is őt szeretném így, mind a kettőnknek jobb lenne.


Ezek ellenére is jó feleségnek tartom magam. Nincsenek nálunk rendszeresen viták, tiszteljük egymást.

A légkör egyáltalán nem fagyos köztünk, inkább barátinak mondanám. Ha az a másik kapcsolatom nem lett volna, tuti azt hinném, hogy ez így jó.

6 éve vagyunk együtt, nem 6 hónapja, sok idő. Azt írjátok önző vagyok. De én meg sokszor azt érzem, hogy a férjem volt az, amikor kihasználva, hogy teljesen kicsúszott a talaj a lábam alól, kitalálta, hogy járjunk. Másrészt lehetett volna annyi eszem, hogy nem kezdek el vele járni, de akkor pszichésen teljesen kiborultam, teljesen lefogytam, és örültem, hogy ő szeretett. A lényeg, hogy bár ő a "nem szeretett" fél ebben a kapcsolatban, attól tartok nekem rosszabb.

Valahol jó ez a kapcsolat, valahol frusztráló. És ezt biztos hogy a férjem is így gondolja! Vannak dolgok, ami sosem lesz olyan mint egy "szerelmi" kapcsoaltban. De ez akkor egyesek szerint annyira nyomós ok, hogy gyerek se legyen. Elgondolkodtat, komolyan!


Csak a húgom tud a "helyzetről", amiben vagyok, más nem. Emiatt is nehéz ez.

2020. ápr. 9. 14:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!