Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól hangzik, hogy csak szerele...

Jól hangzik, hogy csak szerelemből szülessen gyerek. De mi a valóság, nekem akkor ne legyen?

Figyelt kérdés

Nem akarok részletekbe belemenni, de a lényeg, hogy én egyszer voltam szerelmes (állítom, hogy az a férfi is, belém), de úgy alakultak a dolgok, hogy annak az 5 éves kapcsolatnak vége lett, mondhatnâm, hogy úgy hogy valójában egyikőnk sem akarta.


A férjemmel 6 éve vagyunk együtt. Sosem voltam belé szerlmes. Mikor összejöttünk tudta, hogy én még az iránt a másik férfi iránt érzek, de azt mondta próbáljuk meg. Ő annyira szeretett már akkor is hogy eltűrte ezt (sosem értettem, korábbról ismertük egymást egyébként).Szeretem de szerelmes nem vagyok belé azóta sem.


33 éves vagyok, diplomát szereztem, jó munkám van, mindenünk megvan, de tényleg. A férjem nem erölteti de szeretne gyereket.


6 év alatt nem lettem belé szerelmes, de el sem szeretném hagyni. Akkor mire várjunk, nem? Megérdemli, hogy gyereke legyen. Úgy szeret, hogy tudja, hogy én nem vagyok belé szerelmes. Meg valójában gyereket nyilván én is szeretnék (az más kérdés hogy kitől jobban).


Akik azt mondják hogy csak szerelembe szüljünk. Azok erre mit modnanak? Ne legyen egyáltalán gyerekem? Szerintem ez is a valóság, hogy mindenkinek nem jön össze a szerelembe szült baba. Azokkal mi legyen?



2020. ápr. 8. 17:36
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

"ő a "nem szeretett" fél ebben a kapcsolatban, attól tartok nekem rosszabb." Nem, mindig kivétel nélkül az szenved erősebben, aki jobban szeret! "szerelem, szerelem, átkozott gyötrelem"

"Nem csak a jót látod" - Óriási! hát kevesen élnek együtt tökéletes istenséggel - az ember jó és rossz elegye, te is.

Megértés, bizalom, szeretet. Ezért kell. Tökéletes istenségnek nincs is szüksége egy ilyen kapcsolatra.

Ha visszajönne shift ő - mint Anyegin- és hívna, gyere próbáljuk újra- gondolod, hogy az olyan jó lenne? Belelovaltad magad ebbe az elmúlt szerelembe, és egy kövületről ábrándozol. Egyébként -diplomás vagy- belegondoltál hogy a nagy igaz szerelem Rómeó és Júlia szerelme miért ér olyan véget? Képzeld el, hogy a Rómeó és Júlia megszöknek és új életet kezdenek. És 6 év múlva azon veszekednek, hogy ki vigye le szemetet, ki vigye szolfézsre a gyereket. Shakespeare tudta.

2020. ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező! Azt gondolom, hogy valóban a szerelemből előbb utóbb szeretet lesz az évek során. De vmi csak megfogott a férjedben, nem? Külső vagy belső tulajdonság? Vagy ha az elején nem működött akkor kellett volna nemet mondani a kapcsolatra." Nem pedig azt h ő jött utánam és hiába mondtam h nem vagyok szerelmes belé" de azért hozzámentél.


Én is voltam anno 21 éves és akkor egy 18eves sráccal megismerkedtem, próbáltam esélyt adni, szimpi volt nekem de néhány találkozás után rajottem h nincs szikra, nem tudok beszélgetni vele. Így befejeztem vele de ő jött utánam h ne legyen vége. Muszáj volt nemet mondani....


Leirasod alapján nekem nem tűnik stabil kapcsolatnak a tiéd,plusz még egy gyerek. Elgondolkodtató!

2020. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
31! Pontosan ezzel szoktam én is érvelni. Rómeó és Júlia szerelmével..ami pusztán azért halhatatlan mert elevenen elégtek benne. Nem jutottak el odáig, hogy miért nincs a koszos zokni a szennyesben, miért nem vagy képes betenni a koszos tányért a mosogató stb stb
2020. ápr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!