Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem szar anyának magamat?

Miért érzem szar anyának magamat?

Figyelt kérdés

Biztos rengetegen éltek át azt, amit én most. Már úgy vagyok vele, hogy örülök egy részről ennek a vírusnak, hogy van kifogás, miért nem talákozok anyóssal, és a férjem oldalán a rokonokkal... (viszont a saját családomért sírok, apám még nem is látta a gyermekemet!! 120 km-re nagyvárosban laknak, tüdőbeteg, nem kockáztatunk)

Szóval: nagyon egyszerű oka van: férjem családjának felfogása: 3 óránként szoptatás, közte tea vagy víz. A gyerek ne legyen kézben, mert elkapatom. Megállás nélkül ezt a kettőt hallgatom. Nem értik mi az az igény szerinti szoptatás, azt hiszik hogy szenved és azért sír a babám, mert nem adok neki teát. Már örülök, hogy nem kell velük találkozni. Az én családom sokkal modernebb, tetszik is nekik az iszsz, pedig ők is abban a korban szültek, amikor a teázás volt a divat. Ők mindenben támogatnak, úgy csinálok mindent, ahogy az ösztöneim súgják, igenis felveszem, amikor sír. Pár napja édesanyám azt írta nekem, hogy nagyon sajnálja, hogy ő nem így csinálta, és sokkal többet kellett volna velünk foglalkoznia, csak az anyósa nyomására csinált mindent úgy, ahogy...


Az a baj ezzel az egésszel, hogy folyton azt érzem, hogy a férjem családja szar anyának tart ezekért, pedig mélyen tudom, hogy helyesen csinálom... de szerintük szomjazik plusz el van kényeztetve... hat hetes a gyermek! szerintem ennyi idősen nem lehet elkapatni...


más is volt így, hogy csak a kioktatást kapta? komolyan örülök neki, hogy nem kell folyton ezt hallgatnom, anyós se jön át magyarázni (Szomszédban laknak).

Egyszer vége lesz ennek a vírusnak, és akkor majd hallgathatom a többi magyarázást is, ahogy nő a gyerek...


2020. ápr. 10. 06:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%

A www.hordozo.hu oldalon olvashatsz sok megerősítő cikket. Mutasd meg a férjednek, és engedd el anyósekat a füled mellett.

Ha eròs a meggyőződéded, menni fog.

És ha 10x tapasztalják, hogy semmitmondó arccal hallgatod őket és a végén egy mondattal, érvek, vita és indulat nélkül megköszönik a tanácdot, akkor megunják,hidd el.

2020. ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azokat is, akik beszóltak. Igazatok van, ki kell állnom magamért. De ezt is csinálom! Minden egyes alkalommal. Mégis ezt csinálják, mások előtt égetnek be, úgy, hogy ott vagyok én is!! Ez nem normális. De arra nem vagyok képes, hogy elvegyem az unokát a nagymamától... tehát akkor fapofával hallgatom tovább a hülyeséget. Nagyon kellemes időtöltés :)
2020. ápr. 10. 10:29
 13/23 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is volt, hogy a rokonok mindenbe bele akartak pofázni... De én kapásból vissza szóltam, hogy ne merészelje bele tömködni az én 4 hónapos gyerekembe a tejberizst, meg a túró rudit és miegyebet, mikor kizárólagos anyatejes és még ilyen pici babánál nem fejlett még se a gyomra se a belei hogy meg tudja emészteni azt. A saját gyereke gyomrát nem érdekel hogy teszi tönkre, de az enyémet nem fogja! Mivel én vagyok az anyja, így én tudom mi a jó neki és tartsa már mindenki tiszteletben, és hagyják meg nekem, mikor fogom megkezdeni a hozzá táplálást!


Vagy mikor éppen el sikerült végre altatni, erre beestek vendégek és mindjárt fel akarták kelteni, hogy ugyan már ne aludjon a gyerek folyton... Erre oda vágtam, hogy ha fel merik kelteni, és bömbölni fog a gyerek, akkor a nyakába rakom, hadd üvöltsön csak neki és hogy aki fel merészeli kelteni, az fogja vissza altatni! Nem merték felkelteni, de még a közelébe se mentek! ...😬😁


Nem is mert senki sem vissza szólni! Nem is érdekelt, hogy megsértődtek rajta, ahogy az se hogy a párom nem állt ki mellettem... Nagy ívben lexartam és le is fogom xarni!


Sajnos ezek ilyenek, keményen vissza kell szólni, hogy tudják hol a határ!


Én nem vagyok szivbajos!😬😁


Hajrá!

2020. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon megértelek és maximálisan tudok is hozzád kapcsolódni.

Az én családom nagyon támogató, szeretetteli, és ha valamit valahogy csinálunk vagy tervezünk (mi még csak várjuk a babát), akkor érdeklődve meghallgatják és eszük ágában sincs lebeszélni vagy beleszólni. Ehhez képest a párom családja olyan rosszindulatúan áll hozzánk, hogy agyrém... az anyukája első reakciója, amikor a párom megmondta neki, hogy babát várunk, az volt: hát miért nem tudtál vigyázni? Pff. A testvére se jobb, ott már 2 gyerek van, persze ő a tökéletes anya és nálunk a gyerek csak szenvedni fog, mert nekünk csak lakásunk van, bezzeg nekik házuk, felelőtlenek vagyunk, rossz szülők leszünk. (Nyilván mi vagyunk a felelőtlenek, tekintve, hogy nekünk nincs semmilyen hitelünk, nekik meg háromféle. De mindegy.)

Szóval nagyon rosszul tud esni, amikor lelkesen mesélnél valamit, és ilyen rosszindulatú ellenállásba ütközöl, hogy úgyis rossz lesz, majd meglátom... nehogy azt higgyem... azt nem úgy kell... minek nektek gyerek... hosszú távon nálunk sajnos csak a kapcsolat redukálása, esetleg megszakítása fogja megoldani a helyzetet. Sajnálom, hogy a gyerekünk nem fog tudni bensőséges kapcsolatot kialakítani az unokatesóival, de az én tesómék is gyereket terveznek épp, tehát van rá esély, hogy lesz neki mégis.

Elnézést a kisregényért. Jól esett kiírni magamból.

2020. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%

Volt olyan is, hogy azt kaptuk meg, hogy az első üvöltésnél elfutunk majd... Rávágtam, persze, meg még fejjel lefelé is fogom kilógatni az ablakon 😆😉😬 idióták!


Csak lestek fapofával...


13-as voltam

2020. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
37%
Ja és teljesen bexart mindenki, olyan gyönyörű szép a gyerek. Látszik is az irigység náluk... 😆🙄
2020. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

En nem kedvelem anyosomat, o is iiakadt az iszsz-on, de azon is, 1 eves kora utan miert szoptatom a lanyunk.

En csak jot nevettem rajta, orultem neki, hogy "tudom bosszantani".

2020. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez anyósom. Minden de minden dologra azt mondja, hogy ezt ne csináljuk, mert el fogjuk kapatni. Miután evett rakjuk a kiságyba, ne érdekeljen, ha sír, majd abbahagyja, nehogy felvegyük, mert elkapatjuk, csak hisztizik, jól van lakva, nem lehet semmi baja csak kézben akar lenni, megszokja és nem lehet majd lerakni, nehogy a mellkasomra vagy magam mellé rakjam, mert odaszokik, ne ringassuk, paskoljuk az égvilágon ne csináljunk vele semmit, ő is hagyta sírni a gyerekeit, ő csak jót akar.

Egyik fülemen be, a másikon ki. Éppen 4 hetes baba, majd azt én tudom, mit csinálok, szerintem szüksége van a testközelségre.

2020. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Hú a 11-es kommentem mért 0? Ezt most nem értem, kiváncsi vagyok, mit írtam, ami ennyi ember szerint butaság, miközben ugyanúgy a kérdező mellett foglaltam állást, mint mások.
2020. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
60%
Semmi baj sincs a kommenteddel, kaptál is tőlem egy zöld kezet. A korona kijárási korlátozás óta meg vannak itt őrülve az emberek gyakorin. Rengeteg bunkó, unatkozó, frusztrált némbert esz ide a fene. Itt élik ki magukat, mert a gyerek idegesíti őket otthon.
2020. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!