Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem szar anyának magamat?

Miért érzem szar anyának magamat?

Figyelt kérdés

Biztos rengetegen éltek át azt, amit én most. Már úgy vagyok vele, hogy örülök egy részről ennek a vírusnak, hogy van kifogás, miért nem talákozok anyóssal, és a férjem oldalán a rokonokkal... (viszont a saját családomért sírok, apám még nem is látta a gyermekemet!! 120 km-re nagyvárosban laknak, tüdőbeteg, nem kockáztatunk)

Szóval: nagyon egyszerű oka van: férjem családjának felfogása: 3 óránként szoptatás, közte tea vagy víz. A gyerek ne legyen kézben, mert elkapatom. Megállás nélkül ezt a kettőt hallgatom. Nem értik mi az az igény szerinti szoptatás, azt hiszik hogy szenved és azért sír a babám, mert nem adok neki teát. Már örülök, hogy nem kell velük találkozni. Az én családom sokkal modernebb, tetszik is nekik az iszsz, pedig ők is abban a korban szültek, amikor a teázás volt a divat. Ők mindenben támogatnak, úgy csinálok mindent, ahogy az ösztöneim súgják, igenis felveszem, amikor sír. Pár napja édesanyám azt írta nekem, hogy nagyon sajnálja, hogy ő nem így csinálta, és sokkal többet kellett volna velünk foglalkoznia, csak az anyósa nyomására csinált mindent úgy, ahogy...


Az a baj ezzel az egésszel, hogy folyton azt érzem, hogy a férjem családja szar anyának tart ezekért, pedig mélyen tudom, hogy helyesen csinálom... de szerintük szomjazik plusz el van kényeztetve... hat hetes a gyermek! szerintem ennyi idősen nem lehet elkapatni...


más is volt így, hogy csak a kioktatást kapta? komolyan örülök neki, hogy nem kell folyton ezt hallgatnom, anyós se jön át magyarázni (Szomszédban laknak).

Egyszer vége lesz ennek a vírusnak, és akkor majd hallgathatom a többi magyarázást is, ahogy nő a gyerek...


2020. ápr. 10. 06:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Férjed támogat? Fontos lenne. Akkor kevésbé tudnának megimgatni.
2020. ápr. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért nem lehet kiállni magadért, miért tűröd hogy mindenbe beleszóljon. Legyél határozott, szólj vissza, ha kell kevésbé kedvesen és a férjed is álljon melletted. Ő a te gyereked, te tudod mi a jó neki és csak akkor kell az anyós tanácsa ha kérsz tőle.
2020. ápr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknevelés az, amit mindenki jobban tud. Engedd el a füled mellett.

Mire ennek vége lesz, addigra minden foga kint lesz és ehet mindent. 😔

2020. ápr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Férjem ugyanúgy felkapkodja és hozza hozzám amikor látja hogy kell neki a cici, felőle aztán egész nap szoptathatom, hoz nekem vizet, kaját, mindent... nagyon támogató apa és férj. Viszont persze hogy megingat minden, hiszen első gyerekünk, és nem értünk hozzá... Én meg szoktam nekik mondani a véleményem, de nem számít semmit, hiszen ugyanúgy mondják... :(

nagyon szar érzés, hogy támogató család helyett leszólogató család jár nekünk...

2020. ápr. 10. 07:37
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert kicsi az önbizalmad és nem vagy határozott. És a férjed se támogat eléggé. A támogatás az lenne, ha azt mondaná: látom felb. az ideg a családomtól, ne beszéljünk velük. Vagy szimplán leállítaná őket, ha már ennyire befolyásolható vagy. Erre az első gyerek se mentség.
2020. ápr. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Anya lettél. Szültél egy gyereket, akiért felelősséggel tartozol. Erősnek, határozottnak kellene lenned, és elhinned, hogy amit te csinálsz, az a legjobb a gyerekednek, és senkinek sem azabad ebbe beleszólnia. És ez nemcsak neked szól, hanem a világ minden anyukájának. Beleértve magamat is...
2020. ápr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdenék mondani:


Na itt álljunk meg!

A gyereknek ÉN vagyok az anyja.

ÉN mondom meg, hogy lesz nevelve.

NEM fogok az egyébként tudományos körökben is elfogadott elveimen változtatni.

NEM fogom elavult módon etetni a babám.

Ha nem tetszik, nem muszáj látogatni, de amennyiben szeretnétek tartani a kapcsolatot, akkor itt az ideje elfogadni, hogy ÉN és Jóskapista fogunk dönteni a gyereknevelési módszerekről.

2020. ápr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

1.ezt miért nem anyósodnak mondod?

2.nem,nálunk nincs ilyen,mert én nem hagyom!A saját gyerekét mindenki úgy neveli ahogy akarja,nem tűröm,hogy bele szoljanak.

3.a párodnak kéne leállítani anyósodat,hisz az ő anyja

4.ne foglalkozz vele és kész!

2020. ápr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én emiatt vesztem össze a saját anyámmal, mert folyamatosan ezt csinálta, minden témában. És ő nem csak mondta, hogy hogy kéne, hanem amikor a kezébe került, megtömte a 4hós gyereket húslevesből származó répával. Komolyan azt képzelte, ő a gyerek anyja. Szóval egy húzósabb veszekedés után elküldtem a pitsába. Ha valaki csak cseszegetni meg ártani tud, arra nincs szükségem.
2020. ápr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kérdés ez? Miért érzed magad szar anyának? Amit anyósod mond, szerinted hülyeség, nem jó a gyereknek. Nem is csinálod úgy. Akkor mitől érezhetnéd magad szar anyának? Ez a rengeteg rinyálás... Nem értem, hogy nyiltan miért nem mondod meg neki, hogy egyszerűen nem értesz egyet és nem is fog így csinálni.
2020. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!