Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet megszerettetni a...

Hogy lehet megszerettetni a hason fekvést?

Figyelt kérdés
11 hetes kislányom gyönyörüen tartja magát a kis fejét ha a hasunkon van,viszont ha leteszem a hasára,meg se próbálja szinte,vagy csak kevés ideig,sirt ordit egyből.Szoktuk nyaggatni,de sokáig nem mert megsajnálom.Mit tegyek hogy megtanulja hason is?Amúgy nagyon kis figyelmes értelmes baba,oldalára fordul,néha a hasára is átbillen,csak ezt a hason fekvést utálja nagyon.
2010. júl. 27. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
16 hetes a lányom. Hason azóta van jól el, mióta vettünk egy felfújható hengert (bababoltban) és azon gyakorlunk. Hassal ráfektetem, a henger elé a földre teszem a könyvét, amit nagyon szeret nézegetni és hengergőzünk előre-hátra. Ha a földön hasal akkor is tegyél valami nézegetnivalót neki,mert ezzel leköti a figyelmét és talán percről percre növelve mindig többet lesztek így el. Aludni mi sem tudunk hason, ha elfárad sírni kezd és meg kell fordítanom.
2010. júl. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Utált hason lenni lányom, ordított 1 perc után.Mondta a védőnő tegyem hasra had erősödjön de nem volt szívem hallgatni a sírást. Nem erőltettem, 3 hónaposan megtanult Oldalra majd hátról hasra fordulni, és akkor már elvolt úgy is!
2010. júl. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne megszerettetni? :) Az én fiam utált hason lenni, mindig ordított, ha úgy raktam. A hátán többet látott, érdekesebb volt a világ! Csecsemőként mindig az oldalán vagy háton aludt. 4 hónaposan tanult meg hátról hasra fordulni, de kb. 2 perc után kiabált, hogy fordítsuk vissza. Nekem is felvetődött a gondolat, hogy sosem fog megtanulni visszafordulni, mert akármit tehettünk elé olyankor nem érdekelte, csak hogy mihamarabb visszafordítsuk. Ha a hasunkra, mellkasunkra fektettük, az más, akkor nem volt semmi probléma. :) 6 hónaposan tanult meg hasról vissza hátra fordulni, utána megoldódott a probléma! Elkezdett forgolódni mint a ringlispíl, azóta le sem lehet lőni. Utána már hason is aludt. Már 23 hónapos!
2010. júl. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A lányom utált hason lenni.Ordított,így nem is eröltettem.Még is mindent korán csinált.A fism csak hason van.Alig van a hátán.3,5 hónapos korától fordul hátról hasra,és vissza,azóta szinte csak a hasán van,és úgy is alszik. :)

Gyermeke va´logatja.

2010. júl. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tükör. Nálunk ez vált be. Elé tettem egy kistükröt és figyelte magát benne.
2010. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az enyém is utált. minden nap hasra tettem párszor addig amíg nem ordítot (1-2 perc). aztán szépen megszokta, megtanult forogni így ha megunja, hátára fordul és kész.
2010. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
göngyölj össze egy törülközőt és tedd a mellkasa alá, naponta többször tedd hasra 1-2 perce így, majd fokozatosan növeld az időt. Fontos, hogy hason is legyen sokat, mert így erősödik a háta, gerince és más szemszögből látja a világot:) kitartást és jó babázást!
2010. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 27. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!