Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen nehéz?

Miért ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Miért ilyen nehéz a kisbabákal?

Lassan 3hónapos lesz a babám. Amikor haza hoztuk a kórházból akkor még aludt 3-4 órát is, de szép lassan romlott mostmár örülök hogy ha alszik fél órát vagy 1 órát.

Talán túl fiatal vagyok még ehhez vagy nem türelmes? Olyan nehéz egész nap csak komfortszopiztatni mivel kéri, úgy alszik el, de ha el is alszik nem alszik többet 10-20 percnél többet.

21 éves anyuka.


2020. ápr. 20. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez ilyen. Nem vagy egyedül ezzel. Asszem pont három hónapos korban lesz egy ugrás talán hogy kevesebb ideig fog szopizni. De könnyebb soha nem lesz. Ezt még én is tudom, pedig első babám van és még csak ma nyolc hetes.

El kell fogadni, és kész. Vagy hagyd sírni. Én nem tenném mondjuk.

2020. ápr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom, ezt csak panaszposztnak szántad. Ne aggódj, ha minden jól megy, hamarosan könnyebb lesz! Nálunk is az első 3 hónap volt a legnehezebb, alig éltem. Aztán pont a 3 hónap volt a fordulópont és onnantól lett sokkal-sokkal könnyebb.
2020. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Próbálj meg más altatás módszereket is.. Tologasd a jó levegőn babakocsiban például. Ha ott elalszik lesz szabadidőd. Cumi a komforthoz? Ha most így van, nem fogod tudni máshogy megnyugtatni, elaltatni és ez nagyon nehézzé fogja tenni. Próbálkozz, ne add fel. Ügyes vagy és még tudod csinálni, csak kitartás. Rá fogsz jönni, mi a legjobb a babának, de ehhez az is kell, neked hogy a legjobb.

A kettőből együtt lesz boldogság.

Nem kell hogy a melleden legyen éjjel nappal, etetésre használd a melled. Minden másra ott van a testközelséged, ringatás, babakocsi, pihenoszékben ringatás esetleg sétálási vele, mutatni neki a körülötte lévő dolgokat, abba is elálmosodik, megnyugszik.

2020. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen volt a kisfiam. Nagyon keveset aludt, naponta többször ugyan, de max összesen másfél 2 órát. Valljuk be, egy 2-3-4 hónaposnak az kevés. Utána egyre kevesebbeket aludt, ahogy nagyobb lett. Kb 9 hónapos kora óta alszik már csak napi 1x, de végre akkor 1 nagyobbat. Már ott tartunk, hogy a déli alvása egyhuzamban 2.5, 3 óra. Ez teljesen elég neki is, és nekem is. Most 1 éves.
2020. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Még valami. Éjjelente kezdetektől alszik, viszont változó arányban kel. Annyiból jó, hogy kap cicit, és perceken belül vissza is alszik. Mellettem van baba öbölben, könnyen egymáshoz férünk. Ma éjjel 3x is fent volt. Szerintem a foga bánthatja. Néhányszor fordult elő, hogy egyhuzamban aludjon 6 órát. Ez ilyen, át kell vészelni. Nem tart -örökké. Van már 2 nagyobb gyerekem, róluk már tudom. Kb. 2 éves ha lesz a kicsi, kint lesznek a fogai, átalussza ő is az éjjeleket.
2020. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Turelem jatek. Nálam is szakad a cerna néha, de végülis ezt vallaltuk. Imadtam minden percet meg kicsi volt, de azt sose mondanm senkinek, higy egyszerű :D en nem feltetlen vagyok komfortszopi parti. Az elejen,meg beall a kereslet kinalat, azt mondom hogy igen, légyen mellen. Ez kb nalunk 2 hos korig volt. Utana szep lassan raszoktunk, higy eves legyen cicin, es ne abbol alljunk egesz nap. Ez babatol is fugg 2 baratnomnek szuletett velem egy idoben a gyereke, es a 3 baba 6 fele keppen mukodott 😅😅. En hiaba akartam 3orabkent mellre genni, lattam, hogy nem jo. Baratnomnek siman mukodott. A masiknak 30 percenkent orditott. En lanyom elvolt 2 óránkénti etetessel, elaludt jatekido utan a karomban, de ha letettem felebredt 20 perc utan. Szoval ezeket kell provalgatni, es turelem. Kesobb konnyebb lesz! Aztan ujra nehez, majd ujra konnyebb.... de minden kornak meg lesz a maga szepsege.

Most nalatok az sincs kizarva, higy novekedesi ugras van. Ilyenkor ujra allitja a kereslet kínálatot.

2020. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem elromlott... hanem ez a normális hogy fokozatosan csökken az alvással töltött idő. Ugye nem hitted, hogy örökké 3-4 órákat fog egyhuzamban aludni? :D

Egyre többet és többet bírnak fent lenni, két fentlét között egyre kevesebbet alszanak, majd a napi több alvás összeáll egy "nagy alvássá", ami egyébként kevesebb lesz órában, mintha összeadnád a mostanit.

Fiatal vagy és tapasztalatlan, viszont segíthetnél magadon, ha vennéd a fáradtságot és legalább tanulnál egy kicsit a babák normális fejlődéséről.

2020. ápr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Horaires ***** válasza:
73%

Sajnos ez ilyen. Az első hónapok kb abból állnak, hogy az anyuka nem is számít, minden a baba életben tartása körül forog... amit sokan csak akkor tudunk meg, amikor már benne vagyunk. Könnyű ebbe belerokkanni. Sem az életkoroddal, sem a türelmeddel nincs baj, egyszerűen ez tényleg ennyire nehéz.

Nekem akkor lett könnyebb, amikor 5 hónapos lett a babám. Kitartás!

2020. ápr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a hordozas segitett. Magamra kotottem, es ugy aludt is, es en is tudtam csinalni a dolgom. Kitartas, a negyevesem mar ugyesen alszik, a kicsinel pedig megint a hordozast vetettem be, illetve most vettunk Adamo hintat is, ami hatalmas segitseg, nappal sokszor abban alszik.
2020. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia

Nekem most 3 hónapos a kisfiam (múlt hét péntekkel) március vége fele rengeteget szopizott (egyszeri evési ideje 1-1,5 óra volt), viszont alig aludt valamenyit (épphogy félórákat evés után), amint megemlítettem ezt a védőnőnknek azt mondta, hogy mérjem le a súlyát, illetve egy hét múlva újra. Egy hét alatt 10 grammot hízott, kiderült, hogy hiába van sok tejem nem laktatta a kicsit. A háziorvosunkkal tápszert iratott fel (Milumil 1 Optima) és azt mondta, hogy minden etetésnél fêl órát szoptassam, ha még utána éhes adjak neki tápszert. Azóta újra kezdett hízni, valamint az alvása is javult. Már alszik nap közben 1-2 órákat etetések között (igaz most a fogzás miatt nehezebben alszik el) valamint végre az éjjeleket is végig alussza. Nem megijesztésnek szántam, de lehet hogyha sokat szopizna az nem feltétlen kényelmi cselekedetet jelent. Ha van otthon mérlegetek egyhetes idő alatt nézd meg mennyit hízik és egyeztes védőnővel, ha kevesled. Ha nincs mérlegetek, akkor ha semmi nem válik be, akkor ténylegesen egyeztess egyből védőnővel.

2020. ápr. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!