Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki tejjel és táppal is eteti...

Aki tejjel és táppal is eteti a babáját, hogy csinálja? Szopizik, utána kis táp, hogy biztos jól lakjon, vagy az egyik étkezés teljesen ki van váltva tápszerrel? Szerintem a babám nem eszik eleget, és nekem is kell tápos kiegészítés, ezért kérdezem

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Amennyi anyatejed van, azt add csak oda. Ha "csak" 30ml, akkor is. De arra figyelj, hogy előbb mindig anyatej , utána tápi. Fordítva nem szabad!

2010. júl. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk nem jött be sajna ez,h előbb szopizott,utána tápszert kapott,mert ilyenkor nagyon kevésre jött ki a mennyiség,amit evett.Sajnos a tejem is egyre kevesebb lett,mert nekem akkor telik föl a mellem,ha kimarad 1-2 szopizás.

Most 8 hetes a lányom és úgy kap,h reggel szopizás,délelőtt tápszer,ebéd tápszer,uzsonna szopizás,este (8-9) körül vagy tápszer vagy szopizás,attól függ,hogy állok anyatejjel,és késő este szopizás.Éjjel általában alszik.


Nálunk nagyon nehezen fogadta el az üveget és a cicizést nagyon igényli,ezért alakítottam így ki a rendszert.Előtte 40-60akat evett egy kajálásra,most így tápszerből 100-130-at eszik egy slukkra,szopizással 90-100-at.Tehát a napi adagunk kielégítő:-)

2010. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először szopott aztán tápszer. Nekünk szopási gondok is voltak, nem csak a tej mennyisége volt kevés, így ha sikerült lefejnem valamennyit még azt a következő szopás után a tápszer előtt még odaadtam neki. Mindig a szopás jöjjön először!
2010. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szopi és tápszer kevés a tejem és utána 160ml tápot még megeszik de van amikor keveset vagy nem is igényli.
2010. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2,5hós a fiam. először szopizik mindig,utánna kap tápszert.hajnalban csak tejcsi elég neki. napközben 50-90et szopizik, és olyan 100-130ra van kipótolva amennyit kér.este kap többet,akár 180at is összesen.(tej+táp)
2010. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kevés volt a tejem így szopi előtt mérlegre tettem,megszoptattam,és megmértem mennyit evett ,ezután csináltam neki tápszert és azt is megette.Kb tudtam milyen mennyiséget eszik meg amivel kibírt 3 órát a következő etetésig.Olyan soha nem volt hogy csak szopizik és elég lett volna a tejem.Ez 6 hétig ment így elég húzós volt egy etetés eltartott 45 percig is.Végül maradt a tápszer.
2010. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!