Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha egész nap...

Mit csináljak ha egész nap sír/nyekereg a fél évesem? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Fél éves kislányomnak mostanában semmi sem jó. Sehol nincs el. Amint lerakom valahova sír, hogy vegyem fel. Sokszor visítva követelőzik. Teljesen olyan mintha hisztizne. Felkelés után eljátszik a kiságyban kb 20 percet de utána szinte egész nap nyűgös. 5 percet ha elvan valahol. Van adamo hintánk, játszószőnyeg, még egy hinta, etetőszékbe is be szoktam rakni, hogy tudjon nézelődni. Nem hagyom egyedül, ott vagyok vele és próbálok vele játszani de nem igazán akar. Születése óta nincs el egyedül de ezzel nincs is bajom. Próbálom szórakoztatni, éneklek neki, mondókázok. Kézben szeret de nem lehet vele leülni, azt szeretni ha sétálunk vele. Persze ezt próbálom elkerülni mert nem szeretném ha ezt szokná meg. Félek, hogy így nem indulnak be a nagymozgások. Hasra fordul mindkét irányba de ennyi. Azt is csak az ágyon. A habtapin megmerevedik és nem mozdul semerre csak nyűgösködik. Éjszaka szerencsére alszik. 1 foga már van. Szerintem a másik most jön neki. Lehet ettől ilyen de akkor sem megoldás szerintem ha egész nap cipelem. Mit tehetnék még?

2020. máj. 9. 11:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%
Csatlakozom a 7-eshez. Szerintem simán lehet napirendi probléma. Alszik eleget? Mert, ha nem, az okozhatja a nyűglődést.
2020. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Köze van a kérdésedhez, nagyon is. Mert ha izomtónus zavara van, az okozhatja, hogy "nincs el" (mert amiatt nem köti le a mozgás, mert nehezére esik).
2020. máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen alszik eleget. Ejjel 10-12 orat egyben. Nagyon ritka ha felebred. Nappal pedig 1x 1,5 orat meg megegyszer 45-60 percet.

Igaz ha megint bekotott a nyaka vagy a keze (ami miatt jartunk devenyeshez) az valoban okozhatja a nyuglodest. Erre nem is gondoltam mert mikor utoljara voltunk mar minden rendben volt vele. Nem kotott neki vissza akkor. De ket honap alatt valtozhatott a helyzet. Jovoheten megyunk devenyre. Remelem akkor majd kiderul ha ez a baj.

2020. máj. 9. 22:54
 14/14 anonim ***** válasza:
Minden baba mas de az en kislanyamon ebben a korban meg javaban 3x aludt napkozben. Probald ki hatha segit :)
2020. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!