Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha egész nap...

Mit csináljak ha egész nap sír/nyekereg a fél évesem? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Fél éves kislányomnak mostanában semmi sem jó. Sehol nincs el. Amint lerakom valahova sír, hogy vegyem fel. Sokszor visítva követelőzik. Teljesen olyan mintha hisztizne. Felkelés után eljátszik a kiságyban kb 20 percet de utána szinte egész nap nyűgös. 5 percet ha elvan valahol. Van adamo hintánk, játszószőnyeg, még egy hinta, etetőszékbe is be szoktam rakni, hogy tudjon nézelődni. Nem hagyom egyedül, ott vagyok vele és próbálok vele játszani de nem igazán akar. Születése óta nincs el egyedül de ezzel nincs is bajom. Próbálom szórakoztatni, éneklek neki, mondókázok. Kézben szeret de nem lehet vele leülni, azt szeretni ha sétálunk vele. Persze ezt próbálom elkerülni mert nem szeretném ha ezt szokná meg. Félek, hogy így nem indulnak be a nagymozgások. Hasra fordul mindkét irányba de ennyi. Azt is csak az ágyon. A habtapin megmerevedik és nem mozdul semerre csak nyűgösködik. Éjszaka szerencsére alszik. 1 foga már van. Szerintem a másik most jön neki. Lehet ettől ilyen de akkor sem megoldás szerintem ha egész nap cipelem. Mit tehetnék még?

2020. máj. 9. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor leteszed adsz a kezébe valamit?
2020. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás? Vagy ő egyszerűen csak ilyen?
2020. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Növekedési ugrás is lehet. Egyébként használj hordozókendőt, legalább lesz 2 szabad kezed.
2020. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze adok a kezébe. Mindig van körülötte játék. Bár mostanában már a merőkanalat is a kezébe adom mert azt szereti forgatni 😅 Ilyen korán kezdődne a szeparációs szorongás? Meg ugye ott vagyok vele, nem hagyom egyedül. Lehet, hogy ő ilyen. De így hogy fog elkezdeni kúszni, mászni és hasonlók? :(
2020. máj. 9. 11:55
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja igen. A hordózókendő sem megoldás. Abban feszeng mert nem lát rendesen, meg a derekam sem bírja. A hátamra nem kötöm mert nem érzem biztonságosnak és kendőnk sincs olyan amivel lehetne. Növekedési ugrás az ezzel jár? Egyébként nem eszik többet.
2020. máj. 9. 11:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Feszeng?? Ez nem hangzik jól, főleg azzal az infóval együtt, hogy nem szeret hason. Próbáld gyógytornász segítségét kérni! Online is konzultálnak most.
2020. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem esetleg probalj valtoztatni a napirendjet. Nalunk akkor volt ilyen amikor mar nem volt jo neki az eppen aktualis napirendunk. Valtoztattam es elmult a nyekerges
2020. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Feszengeni nem feszeng. Hason szeret, ha lerakom az agyra egybol hasra fordul csak a habtapin nem szeret forogni, ott csak haton van. Hasrol agyon neha visszafordul de csak az egyik iranyba es ugy hogy a torzse mellett van a keze. Tehat szabalytalanul. Devenyre szuletese ota jartunk ferde nyaktartas miatt. Az el is mult. Aztan 5 honapos koratol nem kellett mennunk. De mar felhivtam mult heten a devenyest. Jovoheten megyunk hozza.

Kedves utolso. Ti hogyan valtoztattatok a napirenden? Koszi mindenkinek a valaszt!

2020. máj. 9. 15:35
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Az ágyon forgás nem számít forgásnak, mert ott a matrac segíti...
2020. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Bocsi de ilyet en meg nem hallottam 😀 a devenyes azt mondta, hogy ha az agyon megy neki akkor majd rajon hogy a habtapin is meg tudja csinalni. O nem mondta, hogy az nem szamit forgasnak ha agyon csinalja. Ha a jatszoszonyeg a habtapin van es azon van a baba akkor elofordul hogy ott is hasra fordul de nem ez jellemzo. Meg tudna csinalni ott is. De valamiert azerintem zavarja, hogy kemenyebb mint az agy. De egyebkent ennek annyira nincs koze a kerdeshez. Mert ha az agyon van 5 perc utan onnan is fel kell vegyem.. :(
2020. máj. 9. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!