Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti engedtetek beleszólást a...

Ti engedtetek beleszólást a születendő babátok nevébe?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, nekünk kell, hogy tetszen a név és ez így rendben is van.

Viszont az én szüleimet ismerem és úgyis elmondják a véleményüket, ha kérem, ha nem, a férjem szülei jófejek, viszont ott mind az 5 gyereknek ősmagyar neve van, mi meg nem olyat választanánk.

Sajnos elég befolyásolható vagyok (főleg, ha anyukám valamiről más véleményen van, mint én).

Még nincs konkrét név, de azt tudjuk, hogy 2 szótagú, nem toplistás nevet szeretnénk választani. (Nyilván vállalhatót, tehát nem a Medox kategória, de nem is egy Eszter gyakoriságút. Ne értsetek félre, nekem semmi bajom ezekkel a nevekkel, csak nem ilyet szeretnénk adni.)

Már arra is gondoltam, hogy a születéséig nem osztjuk meg senkivel.


Nálatok ez hogy ment? Mi volt a választott név és mit szóltak hozzá a családtagok, közeli barátok?



2020. máj. 9. 20:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen hatterrel en varnek a baba szuleteseig. Sajnalom, hogy masodjara nem igy tettunk, egy tok gyakori nevrol van szo, ezert semertettem, miert szoltak be ra, az egyik rokon mondott ra valamit, ami miatt rossz szajiz maradt bennem a nevvel kapcsolatban, pedig nagyon orultunk, hogy masodjara is talaltunk nevet, ami mindkettonknek tetszik. Mi is ugy allunk hozza pedig, hogy az a lenyeg, hogy nekunk tetsszen. A ferjemnek a mai napig nem mondtam el ezt a negativ asszociaciot a nevrol, nehogy elrontsa neki, mert raadasul o akarta ezt a nevet, es az egyetlen nev volt a kicsi szuleteseig, amit evek alatt felhozott, hogy neki tetszik, es tudom, hogy elvette volna valoszinuleg a kedvet. Egyik baratnomek pedig ritka nevet valasztottak, szerintem nagyon jot, a csalad nehezen fogadta el, es szenvedett is ettol, de biztos a nevben. Egy masik baratnomet meg ra is vettek, hogy ne a valasztktt nev legyen, aztan rabezzeltuk, hogy alljanak ki magukert, mert annyit mondta, hogy ezt a gyereket nem igy hivjak, meg varandos volt vele, es mar a nevet kritizalo csaladtagok is elismertek azota, hogy tenyleg ez a nev illik ra.
2020. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%

Abszolút tabu témák voltak a nevek MINDENKIVEL!!

Kb hangosan kiejtve is akkor lettek először mikor "kijöttek" és megkérdezték a szülőszobában, hogy mit írjanak a kezükre.

2020. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%
Beleszólást semmiképpen sem engednék. A mi családunk nem ilyen, ezért mi nem csináltunk titkot belőle, hogy mi lesz a neve, bárkinek elmondtuk aki kérdezte, mert már évek óta tudtuk, hogy ha kezd egy kislányunk, ez kész a neve. Van olyan barátnőm akinek a családja belepofázik, ő nem mondta el senkinek előre, mert ha már ott az anyakönyvezett gyerek, úgysem szólnak be annyira. Ezt is megértem. Tehát nem engedném, hogy bárki beleszóljon és ha úgy érzem nagy rá az esély, akkor egyszerűen nem árulnám el előre, ha kérdezik miért, elmondanám, hogy a viselkedésetek miatt
2020. máj. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%
A fiam neve egyszerű volt, egymástól függetlenül ugyanazt a nevet mondtuk, mikor először fölkerült a téma. Senki nem szólt bele, nem is engedtük volna, meg nem is érdekelt volna. Mondjuk nálunk nem is “divat” az ilyesmi. Most a tesónál a fiúnév hasonlóan könnyen ment, mint először viszont a lánynév már más volt. Sokat kerestük (időnk volt rá mert 11 hónapot vártunk a kicsire) aztán Egy hirtelen jött sugallat vagy megérzés után tudtam hogy sikerült és a név is beugrott. Szegény férjemnek nem nagyon volt jobb ötlete, pedig megegyeztünk ha talál jobbat hajlandó vagyok engedni. De vhogy rajta ragadt a kicsin.
2020. máj. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk szerencsére nem szóltak bele 😊 igaz az egyik fiúnevet kicsit nehezebben tudták megjegyezni, mint a másikat...az elején többször is megkérdezték, hogy mi is lesz a neve??? 😅😅😅 A mostani pocaklakómnak is megvan már a neve, de csak ha lány lesz akkor lesz kicsit különlegesebb...ha megint fiú akkor a férjem nevét kapja.
2020. máj. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
93%

15 eves korom ota mondtam,hogy ha lesz egy kislanyom, Eliza lesz. Anyukamnak annyiszor elmondtam, hogy szerintem mar a nevvel almodott. Apukamnak, nagyszuleimnek is mondtam, bar szerintem ők nem gondoltak, hogy komolyan gondolom, hogy majd biztos megvaltozik. Remenykedtem, hogy majd a paromnak is tetszeni fog. Tetszett igy ez lett. Valahol szerintem mindenki szamitott rá.

Másik 3 gyerek nevet nem terveztük elmondani, csak ha megszuletett. Foleg, mert anyósom baromi kritikus nevekkel kapcsolatban, neki semmi nem tetszik. A 2.gyerek nevet véletlen kikotyogtam, mert mi mar ugye tudtuk a nevet és otthon mar ugy szólítottuk. A ket kicsiet, meg igazából szinte szulesig nem is tudtuk. Anyosomnak nem tetszettek, de megszokta, ennyi.

Ugyhogy en nem hagynam, hogy mas beleszoljon a parodon kívül.

2020. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
84%

Első gyereknél (lány) a férjemnek is meg nekem is nagyon határozott elképzelésünk volt. Végül olyan hülye voltam, hogy engedtem a férjemnek... Szóval kettőnk között is nehéz volt lemeccselni a baba nevét. A rokonok persze jajgattak, hogy az nekik nem tetszik. (Egyébként 5 év alatt sem szerettem meg a lányom nevét.)

A második baba fiú lett. A férjemnek volt 4-5 ötlete, nekem viszont egyetlen egy fiú név sem tetszik IGAZÁN. Már a szülőszoba előtt álltunk, amikor beugrott, hogy még nem döntöttem. Akkor nagy duzzogva az 5 név közül választottam egyet. Jó, persze lehetett volna valami általános név, mint Péter, Máté, Bence, nincs is ezekkel semmi baj, csak ezekkel is úgy vagyok, hogy "elmegy", de nem igazán tetszik. Ezalatt a terhesség alatt inkább csak adták az ötleteket a rokonok, de ugye nem volt lefixált név, úgyhogy konkrétan azt nem tudták leszólni.

ha lesz harmadik, akkor még a baba nemét sem mondjuk el a rokonoknak. :D

2020. máj. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%
Beleszólást nem engedtünk, de amíg nem volt meg a neve, addig én kifejezetten örültem a javaslatoknak, mert amik magunktól eszünkbe jutottak, azokban csak nem sikerült közös nevezőre jutni a férjemmel :D Végül olyan kompromisszumot kötöttünk, hogy egy olyan nevet választottunk, amelyik mindkettőnknek tetszik egy kicsit, de egyikünknek se az első választása lett volna. Az érdeklődőknek most már elmondom, ha kérdezik, hogy van név, igen, de titok.
2020. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
86%
Nem, nem is arultuk el a valasztott nevet a szuleteseig.
2020. máj. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
A fiunk nevére senki nem mondott semmit. A lányunknak elég ritka nevet adtunk, ez volt nálam a kedvenc. Csak a család tudott a nevéről amíg a pocakban volt, de senki nem próbált meg lebeszélni. Nem is engedtem volna. Falun élünk, mindenki ismer mindenkit, amíg terhesen boltba jártam vagy a nagyfiúval a suliba és kérdezték mi lesz a neve, nem is mondtam meg. Pont ezért mert annyira ritka, nem szerettem volna ha arról beszélnek... viszont a kislányom 1 éves múlt, a nagymamám a mai napig elfelejti a nevét. :D
2020. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!