Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti engedtetek beleszólást a...

Ti engedtetek beleszólást a születendő babátok nevébe?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, nekünk kell, hogy tetszen a név és ez így rendben is van.

Viszont az én szüleimet ismerem és úgyis elmondják a véleményüket, ha kérem, ha nem, a férjem szülei jófejek, viszont ott mind az 5 gyereknek ősmagyar neve van, mi meg nem olyat választanánk.

Sajnos elég befolyásolható vagyok (főleg, ha anyukám valamiről más véleményen van, mint én).

Még nincs konkrét név, de azt tudjuk, hogy 2 szótagú, nem toplistás nevet szeretnénk választani. (Nyilván vállalhatót, tehát nem a Medox kategória, de nem is egy Eszter gyakoriságút. Ne értsetek félre, nekem semmi bajom ezekkel a nevekkel, csak nem ilyet szeretnénk adni.)

Már arra is gondoltam, hogy a születéséig nem osztjuk meg senkivel.


Nálatok ez hogy ment? Mi volt a választott név és mit szóltak hozzá a családtagok, közeli barátok?



2020. máj. 9. 20:55
1 2 3
 21/30 khniki ***** válasza:
100%
Nem kértük ki senki véleményét.
2020. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Felőlem mondhatnak tippeket, vagy mondjuk 2 általunk választott közül azt is meghallgatom, melyik tetszik jobban, de mi döntünk. De ez is csak a szüleinkre érvényes, barátok is a születése után fogják megtudni, mert szerintem végül aznap döntünk

2020. máj. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Az elso babat meg megvitattam szuleimmel, sokat leszavaztak mondvan h rokon neniknek az van es nem kedvelik ezeket a neniket, anyos konkretan azt a nevet szerette volna amit o adott volna a ferjemnek ha lanynak szuletik, o megsertodott h nem az lett.


Masodik gyermek neve mar 9eves korom ota meg volt, arrol senki az egvilagon nem tudott volna lebeszelni.


Harmadik kislanynak a ferjem szeretne nagyon egy nevet, ami szamomra teljesen rendben van, igenam, de apai agon van egy uolyan nevu nagyneni, a szulok meg 30eve harcban allnak, igy mondtam h botrany lesz ha anyos meg tudja h apos huga nevet kapna, igy szulesig "nem tudjuk meg, nem dontottuk el a nevet". Aztan megemesztik.

Sok szulo azt banja meg h hagyta magat lebeszelni es tul sok mindenkinek akart kedvezni.

2020. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nagyon hamar döntöttünk a Boglárka mellett a férjemmel, szóval nem sok beleszólása volt a rokonoknak :).

Hamar kiderült, hogy lány lesz.


Viszont a fiúnévvel bajban voltunk... Egyszerűen egy sem tetszett nekünk. Csak a biztonság kedvéért akartunk egy fiúnevet is. De nem volt rá szükség szerencsére :)

Több gyerek meg nem lesz.

2020. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk kb senkinek nem tetszett de leszarom. Van aki kezdi megszokni de pl az anyos kijelentette hogy szerinte nem jo es miert nem valami egyszeru szimpla nevet valasztunk? En meg azokat nem szeretem. A mi gyerekunk lesz mi valasztunk nevet.
2020. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem árulod el, mit mondasz,miért nem?

Ilyen családnál, amit mesélsz, 2 verzió lehet ebből: 1. Na majd mi tudunk egy jó nevet, makd sértődés, mert nektek az nem tetszik, vagy beletörődés, hogy nem ti nevezhettétek el a saját gyereketeket. 2. Általános cseszegetés, ami miatt elég negatív lesz az egész téma.

Ha a helyedben lennék, elgondolkodnék ezen, ez az első nagy döntés a gyerekeddel kapcsolatban. Ha azért nem mondod el nekik, vagy hagysz rá teret, hogy beleszóljanak, hogy a konfliktust elkerüld, később is ez lesz mindegy egyes döntéshelyzetben. Nem. Döntsétek el ketten, majd amikor megkérdezik, mondjátok el és semmi teret ne hagyjatok arra, hogy bárki bele akarjon szólni, úgynevezett jószándékkal.

2020. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Nálunk nem egészen arról van szó, hogy élesen beleszólnának vagy lenne konkrét név, amit ők akarnak. Inkább az, hogy elmondanánk és látnám az arcukon, hogy nem annyira tetszik nekik, vagy apukám elsütne egy beszólást azzal a névvel stb., akkor lehet elkezdenék kételkedni magamban annak ellére, hogy évek óta ezek a nevek tetszenek.
2020. máj. 25. 13:40
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Megfelelési kényszer ez, amit írsz. De ugyanazt mondom, gondold át, ez csak az első ilyen dolog, lesz rengeteg, bízzatok sokkal jobban magatokban!
2020. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Szerintem nemcsak megfelelesi kenyszer. Mi elmondtuk, nem hagytunk beleszolast, megis tett az egyik rokon egy olyan megjegyzest, ami a mai napig eszembejut, es megkeseriti az egesz nevadasos dolgot, mert nem tudok ugyanazzal a szemmel nezni a nevre, pedig mar a gyerek is fel eves, es ragaszkodtunk a nevhez, megis van bennem egy rossz szajiz, remelem, ez az erzes elmulik kesobb. Utolag nem mondanam meg. Ha csak szuletes utan tudjak meg, kisebb az eselye, hogy beszolnak, hiszen akkor mar ugyis mindegy.
2020. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, meg annyit, hogy mar raadasul tobbedik gyerek, a tobbi nevet is elmondtuk, nem is tetszett mindenkinek, anyukamnak pl. egyik valasztott nevunk sem, de nem erdekelt sem engem, sem a ferjemet, orultunk, hogy talaltunk. Ezert sem gondoltam, hogy barkinek a megjegyzese rosszul erinthetne, de megis igy lett.
2020. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!