Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekem 17 hónapos és még...

A gyerekem 17 hónapos és még mindig nem jár stabilan. Nem merem engedni szabadon járkálni, mert nincs egyensúlya és, ha nem vagyok melette akkor elesik. Hogyan javítahó a kicsinek a járása? Vagy csak idő kell még?

Figyelt kérdés

2020. máj. 21. 13:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Te ember!

Miért teszed tönkre a gyerekedet!

Nem járatjuk, amíg nem tud magától!

Ezért nem tud esni, mert vezeted!

Miért vezeted, amikor felállni se tud?

Eszednél vagy?

2020. máj. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg nem tanulja meg, hogy kell esni, ha nem hagytad neki. A vezetgetéssel meglepően sok kárt lehet okozni.

Én elvinném szakemberhez, szerintem most már egy kicsit segíteni kell neki, hogy kijavítsátok a hibát, amit okoztatok.

2020. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk az, hogy 17 hónaposan még felállni sem tud magától, nekem már komolyabb problémára utal. Nem vagyok orvoshoz rohangáló típus, ha tehetem messze elkerülöm őket, de ezzel már nagyon sürgősen orvoshoz fordulnék. Itt valami komolyabb baj van már.

Egyensúly problémát a belső fül betegsége is okozhatja, de annál komolyabb is lehet.

2020. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Első gyerekem, és nem tudtam túl sok mindent a gyereknevelésről. Több öregebb asszony is mondta amikor még 9 hónapos volt a gyerekem, hogy túl gyenge és kellene, hogy vezetgessem azért, hogy megerősödjön, akkor kezdtem el vezetgetni és már tudom, hogy az én hibám, hogy nincs normális egyensúlya, de már későn jöttem rá. Anyósom sem szólt arról, hogy nem lenne szabad vezetgetni, sőt még ő is kézzel vitte, és hát a gyerek erre rá szokott, és biztonságosabb neki a kézfogás járás közben. De azt nem tudom, hogy miért nem tud felállni magától, vagy, ha ül akkor elnyúl valamiért és nem érdekli, hogy el fog esni, vagy, hogy néha ülés közben hátra dobja magát akaratból.
2020. máj. 23. 00:05
 15/25 anonim ***** válasza:

"De azt nem tudom, hogy miért nem tud felállni magától, vagy, ha ül akkor elnyúl valamiért és nem érdekli, hogy el fog esni"


Miattad.

És nem mentség amit írsz, mert az öregasszonyoknak nem volt nete a maguk korában, hogy tájékozódjanak. Neked van.

Fordulj a háziorvoshoz, kérj sürgősen beutalót neurológushoz és addig is vidd magán gyógytornászhoz, mert tb-re jelenleg nem lesz időpont!

2020. máj. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Abból amit írsz, feltételezem, hogy ülni se magától tanult meg, hanem ültettétek, kitámasztottátok idő előtt 🙈

Remek. Alapjaiban cse. ted el szegény gyerek mozgásfejlődését. Azért dől. 9 hónaposan még ülni se kellett volna tudnia (jellemzően 10 hónapos korukig tanulnak meg), de ti állásba rángattátok, hogy "erősítsétek", ezzel pont ellenkező hatást érve el. Vastaps. Terheltétek a gerincét, fejletlen izomzatát, nem hagytátok, hogy megtanuljon egyensúlyozni.

Orvos azonnal!

Addig meg tedd a szoba közepére a hasára és hagyd hogy magától változtasson helyet és pózt! Kúszott, mászott egyáltalán?

2020. máj. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Igaz volt internet, de nem volt számomra fontos egészen 14 hónapos koráig. Akkor vettem észre, hogy már kellene magától állnia vagy indulnia, de nem és ekkor kerestem rá az internetre. Persze, hogy hibásak az öregebb aszonyok hisz az ember gondolja, tapasztaltabbak, többet tudnak egy éretlen, elsőgyermekes anyától, és ezért is hallgattam rájuk és nem a saját fejem után mentem. 14 hónaposan az orvos rákérdezett, hogy a gyerekem megy-e, azt mondtam, hogy nem, erre ő, hogy van még ideje amíg 18 hónapos nem lesz, és az, hogy nem mászik az sem baj, mert sok gyerek egyáltalán nem tanul meg mászni.
2020. máj. 23. 07:23
 18/25 anonim ***** válasza:
53%

Hibáztass csak másokat...

Senki se többgyerekes tapasztalt anyának születik, mégis a többséget érdekli annyira a gyereke, hogy utána néz ha bizonytalan és nem hisz el minden szart. Már csak azért is mert a világ változik, az ismeretek bővülnek. Minden téren.

De dugg csak továbbra is homokba a fejed.

Jó lesz az a gyerek nyomoréknak is.

2020. máj. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nyomoréknak? Na ezt fejezd be.
2020. máj. 23. 08:02
 20/25 anonim ***** válasza:
53%

Láthatóan neked nem számít. Akkor mire fel ez a műsértődés?

Első gyerekem 18 hónaposan indult el 16 hónap gyógytorna után. Bosszantó hogy más szülők ahelyett hogy segítenék a gyerekeiket, egyenesen háztráltatják és tönkre teszik... 😢

2020. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!