Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekem 17 hónapos és még...

A gyerekem 17 hónapos és még mindig nem jár stabilan. Nem merem engedni szabadon járkálni, mert nincs egyensúlya és, ha nem vagyok melette akkor elesik. Hogyan javítahó a kicsinek a járása? Vagy csak idő kell még?

Figyelt kérdés

2020. máj. 21. 13:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
29%

De a védőnőtől miért nem kérdeztél?? Nálunk ez az első ha valami nem világos. Eleve minden hónapban a státusz előtt megneztem mik lesznek az aktuális kérdések. Azok nagyjából fedik azt amit már tudnia kéne.

Tehát 17 hónapos és se mászni se ülni se semmit nem tud?

Az öregasszonyos részhez annyit fűznék hozzá, hogy pl bébikompba rakták a gyereket akkoriban ami iszonyat káros. Régen 3 hónapos babát tehén tejjel itattak holott rohadt káros. Régen nem volt who akik folyamatosan teszik közzé az aktuális ajánlásokat gyerekekkel kapcsolatban. Én is első gyerekes anya vagyok, de az alap az hogy előre tájékozódom, még 3 hónapos se volt a gyerekem de már előre tudtam hogyan kell hozzátáplálni, hogyan kell mászni tanítani (mert hogy azt ha magától nem jön rá, tanítani kell) , mit kell tenni ha időben nem indul meg a fejlődése, hova és mikor kell menni...


Jelentkezzetek be gyógytornászhoz.


És ne mást hibaztass a saját hulyeseged miatt, előtted a lehetőség hogy interneten utána olvass mikor mit kell a gyereknek tanítani.

2020. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó, azért erős csúsztatás, amiket írsz.

Speciel az én gyerekeimet nem raktam bébikompba, mert AZ valóban káros. Vezetni viszont vezettem mindegyiket, amikor már állni tudott. Kérdező figyelmébe, mert ez fontos: AKKOR vezetgettem csak, amikor már tudott állni és bútorok mellett lépegetett EGYEDÜL. Mindhárom gyerekem 7 hónapos koruk között állt fel, 10-11 hónapos koruk közül indultak el maguktól. Az sem mindegy ám, hogy hogyan bezetik azt a gyereket. Sokan rosszul csinálják, ebből adódóan pont azt a rossz testtartást "kényszerítk" a gyerekre, mint a bébikomp. Lehet jól is vezetni, csak oda kell figyelni.

Utolsónak még: a tehéntejtől sincs semmi baja egyik gyerekemnek sem, ahogy nekem és a húgomnak, unokatesóimnak, anyáméknak, nagyszüleimnek sem volt soha. A tej közelleséggé való kikiáltása az elmúlt 25-30 év dilije, és egyre rosszabb lesz sajnos. Nekem a releváns megélt tapasztalat sokkal többet jelent és hitelesebb, mint a WHO ún. állásfoglalásai, amik ráadásul kb. évente változnak sok pontban, és íróasztal mögött ülő akárkik találják ki a nagy részét.


Mindentől függetlenül: kérdező, felelőtlen voltál nagyon, rekordsebességgel vidd orvoshoz a gyerekedet, hátha még tudnak segíteni rajta. Sajnos nem biztos, hogy nem lesz igaza annak, aki a nyomorékságot emlegette. Okozhattál olyan gerincproblémát a gyerekednek, hogy soha nem tudják rende hozni, és kvázi valóban mozgáskorlátozott lesz egész életére.

2020. máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
De ki mondta, hogy nem tud ülni egyedül vagy, hogy mászni nem tud? Tudja mind ezeket és felállni is tud,de csak,ha valamibe kapaszkodik, egyedül nem. És mire betöltötte a 16-dik hónapját el is indult, úgy, hogy nem vagyok mellette, de csak 1 méter távolságot. Egy éves korára tette meg az első lépéseit egyedül, de csak 2-3 lépést, azóta gyakorolok vele. 14 hónapos volt, amikor a szobából a konyhába kiment a kezeim nélkül, csak annyit tettem, hogy a kezeimet mellette tettem, hogy ne essen el. Tud ő járni, nem mondtam, hogy nem tud, csak nincs sokáig egyensúlya, de ettől függetlenül jár. A boltba is maga járkál, még szalad is néha. Írtam már azt is, hogy 14 hónapos korára megkérdezte tőlem a gyerekorvos, hogy jár-e erre én azt mondtam, hogy nem sokat egyedül, de feláll bútorok segítségével csak egyedül nem, erre a választ azt kaptam, hogy van még ideje 18 hónapos koráig, ha addig nem jár akkor el kell vinnem hozzá, hogy megvizsgálja. És, ha én nem törődnék a gyerekemmel most nem lennék itt. Olvastam már régebben is az interneten, hogy hogyan kell járni tanítani a babákat és azt olvastam, hogy nem kell vezetgetni és ne hasonlítsam az én gyerekemet mással, hisz nem minden gyerek egyforma, van aki 10 hónaposan kezd el járni van, aki 16. Anyósommal élek egy házban, azt hittem, hogy ő rám szólna, ha rosszúl csinálnék valamit a gyerekemmel, hisz 2 gyereket nevelt fel, mégis csak tud valamit, de ő is egyet értet a többi asszonnyal, sőt ő is vezetgette a kicsit és már későn mondta, hogy azért nincs egyensúlja, mert vezetgetjük, akkor már én is rájöttem.
2020. máj. 23. 16:42
 24/25 anonim ***** válasza:

"De ki mondta, hogy nem tud ülni egyedül vagy, hogy mászni nem tud?"


Te és te. Olvasd vissza!

Írtad, hogy eldől ülés közben ha valamiért nyúl = nem ül stabilan.

Ugyanezt írtad az állásra is.

A mászást is kiemelted, hogy az orvos rábólintott, hogy nem baj (de).

2020. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Ja, 14 hónaposan nem mászott, amikor az orvossal besgéltem erről, de azóta megtanúlt. Az állás nem stabil, de tud állni egyedül és fel is emeli magát, de nem egyedül, hanem bútorok segítségével. Igen eldől, ha valami messze van tőle és azért elnyúl, de attól még tud ülni.
2020. máj. 23. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!