Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Edesanyak segitsege...

Tapasztalt Edesanyak segitsegere lenne szuksegem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 eves leendo anyuka vagyok, es szuksegem lenne egy par tanacsra, olyan Edesanyaktol akik ezt mar ateltek amit en.

Pontosabban 9 het mulva szulok, es azt szeretnem tudni, hogy mik azok a letszuksegletek amire egy ujszulotnek valoban szuksege van?

Interneten annyi mindent lehet olvasni hogy ezt is azt is kell venni es mindenbol a dragabb jobb, hogy en mar teljesen elvesztodtem!

Tehat, mik lennenek azok a tenyleg letfontosagu targyak?

Ami mar a listan van az a:

Babaagy(babaszoba butorilag felszerelve)

Babakocsi 3az 1 ben kocsi hordozoval

Merleg

Lazmero

Babahinta elektromos

Orrszivo elektromos

Pelus 2-5kg 105 db

Agynemu

Popsi torlo

Popsi krem

Cumisuveg 0-6 honap

Cumisuveg melegito

Cumisuveg fertotlenito

Csaloka

Ruhakat meg nem merek venni hogy lassuk mekkor lesz

Es a korhazi csomagba van mar nekem haloing es betet...

Mi hianyzik meg szerintetek?

Nem szeretnek felesleges hulyeseget venni csak ami tenyleg hasznos es esetleg valami otletek amivel megkonnyithetem az eletem mivel telejesen egyedul kell majd megbirkoznom a picivel es egy kiskutyaval fizikai segitseg nelkul a picivel az elso pillanattol mivel kulfoldon elunk rokon nincs es a paromnak meg ejjel kell dolgoznia:)



#újszülött #babaszoba #Segitoeszkozok
2020. jún. 14. 14:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

A babahintában nem szabad egyedül hagyni a gyereket, egyébként a "szabad mozgásnak árt".

Jó cikk, olvasd el (arról szól, hogyan árthatsz a gyerek mozgásfejlődésének akaratodon kívül): [link]

2020. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%

Mi az a csalóka?


Mérleg nem kell. Minek? Majd méri a védőnő.

Cumisüveg is felesleges, ha szoptatsz. Én 6 hónapos korban bontottam fel a csomagot eleve, víznek.

2020. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

Hordozókendőt (vagy csatos hordozót, de NE!! kengurut) vegyél inkább. Ha válaszkészen akarod nevelni, ergo nem hagyod sírni, akkor szükséged lesz rá, hogy legyen két szabad kezed.

Adamo hintával jobban járnál mint az elektromossal.

2020. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
15%
#13 Tudom hogy nagy a divatja a kendőnek, de sokkal egyszerűbb a kenguru használata. Jót kell választani és akkor kényelmesebb, jobb, hasznosabb. Sok nőt láttam már szerencsétlenkedni a kendővel és a babáknak sem éppen a kényelem meg stabilitás tökéletessége.
2020. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
Előttem màr sok mindent leìrtak, azokat màr nem ismètlem. Bàr de! Textilpelenka!! Sok textilpelenka!!! Kisàgyba feje alà, babakocsiba, hordozòba, vàlladra, pelenkàzòtàskàba.... Nekem nagyon hasznos volt a mikròs sterilizàlò, biztonsàgèrzetet adott a lègzèsfigyelő, a kisàgyba ràcsvèdő (bàr az àgynemű szettekben van, ès az a listàdon van) is jò volt, elèg sokat koppant volna a buksijuk anèlkül. Nekem jò volt a szoptatòs pàrna is, nem csak szoptatàskor, hanem több mindenre hasznàltuk. A babànak külön szennyeskosàr. Te kèszülj minden lehetősègre, termèszetes szülèsre ès csàszàrra is szerintem. Nekem az első sima szülèsnek indult, csàszàr lett a vège sajnos. Egyàltalàn nem voltam rà felkèszülve. Olyan bugyikat vegyèl, amik jòl felèrnek, ha esetleg csàszàr, akkor ne pont a sebhez èrjenek, vihetsz haskötőt, nekem az is hasznos volt! Bàr ezt èrdemes hasznàltam beszerezni, mert elèg dràga ès nem biztos, hogy kell. Viszont ha kell, akkor aranyat èr. Bimbòvèdőkrèm is jò, ha van ès szoptatòs hàlòing. Köntös, 2 db papucs. Illetve a babànak kis pamut kesztyű, mert vèresre tudjàk csikarni az arcukat. Èn az elsőnèl nem vettem, zokni volt a kezèn első nap, aztàn a pàrom vett neki kesztyűt.Hirtelen ennyi jut eszembe.
2020. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
86%

#15 Nagyon jókat írt.

A légzésfigyelő nálunk követelmény volt, problémák voltak az elsővel (bölcsőhalál szindróma, szerencsére még a kórházban történt, túlélte), utána a kisebbeknél is agyon jó volt, azóta megy körbe a barátoknál.

Szoktak javasolni eldobható bugyikat - NE vegyél! Az ára ugyanannyi, mint egy pamut bugyinak a kínaiban és ráadásul igénytelenül néz ki, nem tart semmit. ha már költesz ennyi pénzt és azt a kukába dobod, vegyél rendes bugyit párat ami olcsóbb, egyszerűbb - azt is simán kidobhatod.

A kórházba általában szükséges evőeszköz is, azt is készítsd be. A picinek meg jó ha van egy picike sapka is a kesztyű mellé. Bár ha meleg lesz, akkor nem kell.

A pici ruháját eleinte olyannal mosd majd ami nem okoz neki allergiát, ne használj öblítőt semmiképpen! Az első napokban elég ha egy szenzitív, egyszerű babafürdetőt használsz mosószerként, ha azt közvetlenül használhatod a bőrére, akkor tuti nem fog neki ártani a ruhája mosásával. A nyak részén mindig mindent vasalj át. A többi rész nem feltétlen fontos, de a nyaka szorosan ér a bőréhez, a vasalóval tudod fertőtleníteni külön szerek nélkül. Ezért jó a textilpelenka is, azt is alaposan ki lehet vasalni.

Babaruhát pedig nem kell venned előre, de nem árt ha elmész a pároddal abba a boltba ahol vásárolni szeretnétek és megbeszéled vele, hogy mit vegyen meg pontosan amikor egyedül kell mennie. Ne kelljen találgatnia hogy milyen trikó, milyen rugi, stb. Ha megbeszéled az eladóval, félre is tesznek neked párat névre szólóan, amit elvihet a párod amikor kiderül, hogy jó a méret - vagy cserélhet egy hasonlóra ha nagyobb vagy kisebb kell.

2020. jún. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Kézi mellszívót érdemes vinni.

Nekem annyira be voltak durranva a melleim, hogy szoptatás után muszáj voltam lefejni a tejet.

Orrszivóból meg ahogy előttem is sokan írták, az orrszi porszit érdemes venni.

Nekünk a sima kis kézi Orrszivó semmit sem ért.

Mérleget lehet kölcsönözni is, ha nagyon muszáj,de venni felesleges.

2020. jún. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

14# te összemosod a kengurut a csatoshordozóval.

Ezt olvasd el és akkor tiszta lesz. [link]

Újszülöttként viszont nincs jobb, stabilabb egy jól megkötött kendőnél. Megtanulni kötni meg nem lehetetlen. Vannak tanácsadók, de én speciel youtube-ról tanultam.

2020. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!