Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztaltabb kismamák,...

Tapasztaltabb kismamák, anyukák segítségére lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, július 25-re vagyunk kiírva. A dokim(nem fogadott) a legutóbbi találkozásnál azt mondta, ha addig nem indul be, 25-én menjek be a kórházba jelentkezzek az ügyeletes orvosnál. A kérdésem az lenne hogy ilyenkor mi fog történni? Megvizsgál, ctg? Bent tart vagy ha még mindig semmi akkor hazaküld? Hogy készüljek, vigyem a kórházi csomagot? Mennyit engednek ráhúzni, ha nem indul be magától? Milyen indokkal indíthatják meg? Egyre jobban izgulok, kérlek nyugtassatok meg. Köszönöm előre is.
2011. júl. 22. 06:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hűha:-) Megértem, hogy izgulsz. Anno a fiammal én is ráhúztam 1 hetet:-) Nálunk úgy volt, hogy a kiírt naptól minden nap menni kellet vizsgálatra, CTG, méhlepény, magzatvíz. A csomagot mindig vittük mindenhova:-)Én a saját dokimhoz mentem, mindig:-) Aztán egyszer csak azt mondta, hogy ma szülünk, és beindították. Remélem könnyű szülésed lesz:-)
2011. júl. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Azon a napon , amikorra ki van írva mindenkinek jelentkeznie kell.A kórházi csomagot vidd magaddal, mert lehet, hogy benntartanak.Az ügyeletes orvos megvizsgál, és valószínűleg csinál egy magzatvíz vizsgálatot.Annyi fájdalommal jár kb, mint mikor leveszi a citológiát.Nincs mitől félned, ha úgy dönt, hogy még nincs itt az idő, akkor még akár haza is mehetsz.Megindítani pedig csak akkor fogják, ha a vizsgálat indokolja.Lehető legjobbakat kívánom és jó egészséget.
2011. júl. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
11%
Én is ügyeletesnél szültem 2x is. Ne menj be e kórházba 25-én. Nyugodtan menj nst-re a 41. héten is, és majd csak a 42.en menj a kórházba ha addig nem indul meg. Közbe azért vizsgáljon meg valaki orvos az nst után. De ne aggódj, be fog indulni. És ha beindult otthon, akkor is fáérsz 5-8 perces fájásoknál elindulni. Csomagolj össze, külön a szülőszobára és külön a gyerekágyas szobába valókat, és csöngess be hogy szülni jöttél. :)
2011. júl. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Ha azt mondta a doki, hogy jelentkezz be, akkor tedd azt. Valószínűleg haza fognak engedni. Amúgy melyik kórház? Mert ez doki és kórház függő is. Megvizsgálnak és eldöntik, hogy mi legyen. Megnézik a magzatvizet és ha szükséges, indítják a szülést. Vidd a kórházi csomagokat, készülj arra, hogy haza már babával mész. :)
2011. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Szia! Én is anno így jártam a kislányommal.

Május 14-re voltam kiírva és aznap kelett bemennem a kórházba.Az ügyeletes orvos megvizsgált, csináltak NST-t meg magzatvíz vizsgálatot és mivel otthon nem volt még másik gyerek azt ajánlották maradjak bent.

Mindennap NST meg vizsgálat következett , de mivel nem jött a baba infuzión keresztül kaptam Oxiticynt és rá kb 10 órára megindult a szülés.Szóval mindenképp csomaggal menj mert lehet hogy már nem engednek haza!

Könnyű szülést kívánok!

2011. júl. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 krisztivan ***** válasza:

Jelentkezz a kórházban.Megvizsgálnak ha minden rendben akkor hazaengednek.Visszajársz majd NST-re és vizsgálatra.De szerintem inkább vizsgáljanak fölöslegesen mint hogy valami probléma legyen.Nálam is ez volt.A kiírt napon megvizsgált a doki,aztán mentem minden másnap,hétvégén már minden nap.A következő hétfőre pedig megbeszéltük az inditást.A kiírt után 10 nappal.Nagy volt a babám ezért nem is akartam volna tovább húzni az időt én sem.A magzatviz vizsgálat ilyenkor már fontos,szerintem.

Könnyű és szép szülést kívánok.

2011. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Salgótarjáni vagyok. Itt a kiírt napon befektetnek... (legalábbis tavaly még ez volt a helyzet)

2011. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kicsit nyugodtabb vagyok, bár nem bánnám ha hétvégén beindulna, de egyenlőre semmi jele, csak annyi "tünetem" van kb 4-5 napja megy a hasam, keményedek néha. Iszom a málna levél teát hátha segít majd. Budapesti vagyok a Szent Margit kórházban fogok szülni. Akinek van még tapasztalata szívesen olvasnám.
2011. júl. 22. 11:51
 9/26 A kérdező kommentje:
Jaj csajok egyre feszültebb vagyok, ma voltak menzesz szerű görcseim nem rendszeresen és kb egy óra múlva elmúlt. Szerintetek bizakodhatok hogy megindul magától?
2011. júl. 23. 22:28
 10/26 anonim ***** válasza:
megszületett a kisbabád?
2011. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!