Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fel lehet így nevelni 2...

Fel lehet így nevelni 2 gyermeket? Van, aki szintén így neveli őket?

Figyelt kérdés

A férjemet el fogom küldeni, mert elegem lett abból, hogy mindent mondani kell neki. Fáj, hogy azt látom, akkor foglalkozik a gyerekekkel, ha szólok, megkérem, ha már kiakadok, hogy ugyan vegye már fel a síró gyereket. Megcsinalja, de nem látom rajta, hogy magától szívből akarná is. Ma is úgy indult el, hogy fetrengett az ágyban, majd felkelt dolgozni, de a gyerekekkel nem foglalkozott, a kicsire rá se nézett. És ez rendszeres, talán a szabadnapjan, ha kérem, de amúgy a telefonját nyomja vagy a tvt nézi és fekszik az ágyban, hagyja édesanyámnak, hogy ő menjen ki a gyerekkel az udvarra...

A szülések előtt volt bejelentett munkahelyem, kapok gyedet is. Szerintetek apuka támogatása nélkül fel lehet nevelni őket? Segítségem lenne, édesanyám sokat segít így is a gyerekekkel és a nővéremet is meg tudom kérni bármikor. (Nem anyám nyakára szültem, én "tartom el", ami úgy néz ki, hogy dolgozik, de a fizetése nem elég alberletre, így velünk lakik). És mielőtt jönnének a kommentek: semmibe nem szól bele, amit kérek úgy teszi a gyerekekkel, a férjemmel jól kijon, ha veszekszem, az ő pártját fogja.


Abbol gondolom, hogy egyedül maradnék veluk, mert nem gondolom, hogy sokat keresné a gyerekeit. És jobb felkeszulni erre, minthogy várom, hogy majd keresi őket. Tehát apuka nélkül is, ti tisztességesen tudjátok nevelni a gyermekeiket? Kicsit emiatt aggódom, hogy meg tudjak nekik adni mindent, ami kell.


2020. jún. 24. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Így is egyedül neveled a gyerekeket akkor mi a kérdés? Csak van még melléjük egy harmadik is a párod személyében.

Tudom, hogy nem a negatív kommenteket várod de hátha hatással lesz legalább néhány nőre akik ugyan ilyen haszontalan férfival vannak. Én nem értem hogy nem lehet észrevenni ha valaki ilyen. Miért gondoltad, hogy jó ötlet szülni neki még egy gyereket, nyilván az elsőnél se segített. Aki ennyire nem csinál otthon semmit a gyerekkel az nyilván előtte sem volt egy házitündér. Aki nem veszi ki gyerek nélkül is mindenből a részét otthon annak soha nem szabad gyereket szülni mert abban sem fog segíteni. Neked már mindegy, megvan a baj de hátha olvassa olyan nő aki ilyen pasinak készül gyereket szülni. Ne tegyétek, nem fog változni!

Neked annyit tudok mondani, hogy egy percet ne gondolkozz tovább ezen. Nem a semmire szültél, volt munkád és szerintem lesz is, segítséged is van. Csak könnyebb lesz ha nem kell még a férjedet is pesztrálni és nincs feszültség otthon.

2020. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Köszönöm a válaszod!
2020. jún. 24. 14:21
 3/13 anonim válasza:
86%
A férjed egy lusta ember akit nem érdekli a gyerekei. Tény, hogy kiskorú vagyok (15) + A szüleim elváltak, de a mostoha apám sokáig kamion sofőr volt, 5 napig dolgozott külföldön de hét végén egész végig velunk volt. (Ez félévig tartott a kamion állás) Az igazi apámat csak apáshétvégén látjuk, de ő kb 15:00ig dolgozik , utánna viszont velünk tollasozik, pingpongozik vagy filmet nézünk vele. Szerintem egy jó apa ilyen kellene , hogy legyen (szerintem)
2020. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól keresel, akkor lehet mindenre telik majd ami kielégíti az igényeiket, vagy amit te mindenképp szeretnél nekik megadni.Ha kevésbé jól, akkor nyilván lesznek kompromisszumos vagy nehezen áthidalható dolgok, amiknél kénytelen leszel az anyagi helyzetet nézni.Persze gyerektartás akkor is megilleti a gyerekeket, de arról tudjuk ,hogy kb vicc szint és nem takarja a gyerekeket igazából még félig sem.

Én mielőtt kidobnám azért beszélnék vele,már ha van benned iránta szeretet,szerelem.Nem csak szólnék, hanem tényleg leültetném és higgadtan megbeszélném vele, hogy ezen azon és amazon kellene változtatnia, mert ebből gond lesz.Nyilván bele van kényelmesedve abba is, hogy a nagymama,tesód bármikor ugrasztható és nem is igazán volt helyzet amikor valóban csak rajta múlt volna az, hogy egy helyzetet hogyan oldotok meg.

Ha nem szereted akkor meg csak küld el ,mert akkor nincs miért együtt maradni.

2020. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, én más okok miatt, de szintén egyedül maradtam 2 kisgyerekkel. Nekem még segítségem sem volt semmi. Viszont nagyon jó a fizetésem, így nem volt gond, hogy az apjuk csak 20 ezer forint gyerektartást fizet. Ezt neked kell tudnod milyen az anyagi helyezted, milyenek az igényeitek, van e jövőbeni cél (saját ingatlan például) stb.
2020. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenképp. Először tudni akartam van e élet apuka nélkül. Sajnos ja, gyerektartassal nem számolok, nem is kell, így én döntök a gyerekek dolgai felett. Ő nem kell beleszoljon. A fizum átlagos, kB nettó 140. Remélem kijovok. Köszönöm a válaszokat.
2020. jún. 24. 15:10
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Netto 140 azaz átlagbér fele. Megélni biztos nem elég.

Ha jól értem még kicsik a gyerekek. Sok apa nem tud mit kezdeni velük. Ráadásul dolgozik, nyilván fáradt is. De az írásodból az jön le, mint férfi nem is veszed számításba.

2020. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát 140 ezer forintból megélni két kicsivel necces, mert lehet, hogy ideig-óráig elevickéltek belőle, de nem fogsz tudni tartalékot képezni olyan időszakra, ha esetleg valami történne, munka nélkül maradnál, lebetegednél, bármi - akkor miből fogtok megélni?
2020. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
7-es biztos fáradt is. Hadd ne sírjam el magam. En csak azt nem ertem az ilyen szituk ám, hogy lett így második gyerek???
2020. jún. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1. 140 eFt-ból nem él meg 3 fő.

2. Attól, hogy nem kérsz gyerektartás, az ő szülői jogai ugyanúgy élnek, nem dönthetsz egyedül a gyerekeket érintő kérdésekben.

3. Kérj gyerektartást!

2020. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!