Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek van első gyerkőce (...

Akinek van első gyerkőce ( vagy akár nincs csak régebb óta van elképzelése a babájának névadásra) mennyit változott a lehetséges nevek listája a második babánál?

Figyelt kérdés

Változott egyáltalán ha igen akkor sokat?

Vagy voltak egyező nevek a két babánál esetleg teljesen más nevek tetszettek a másik terhességnél?



2020. júl. 2. 22:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhesség alatt választottunk fiú és lány nevet is, lány lett az első, fiú a második - azt kapta amit anno választottunk (mondjuk én neki ezt még a születése előtt vagy 14 évvel)
2020. júl. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat csajok, gratu a gyerkőcökhöz :)
2020. júl. 3. 02:43
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon erdekesen alakult, mert mar 9eves koromban (egy konyv hatasara) eldontottem hogy ha lanyom lesz, csakis az "A" nev lehet es ezt dedelgettem is elso varandossagomig, 28eves koromig.


De a ferjemnek nem tetszett, igy par honapig egy "B" neven hivtuk a pocaklakot,de a vegen az en vegso listambol a ferjem a "C" nevet valasztotta.


Masodik babavaras alatt a ferjem kozolte hogy valni szeretne, igy szulesre egyedul maradtam, otleteltem neveken ugyan (teljesen mas lista) de csak motoszkalt bennem a gyerekkori dolog es vegre adhattam is. Megszuletett "A".


Elvaltunk, volt 2 ev amig egyedul voltam, majd jott a parom, hatalmas szerelem es ujabb 5evvel kesobb mertem bevallalni a kozos babat. Egyik este kertem h valasszunk fiu es lany nevet, de a

lanynev-listam egyike sem tetszett neki (mas nevek mint elso ket terhessegnel),ferjem legnagyobb meglepetesemre kozolte h neki csak es kizarolag egy nev tetszik es az a "B":))) (nem szerepelt azok kozott amiket felvetettem neki es nem tudott ennek a nevnek az elozmenyerol).


Igy a kedvenc neveimet kaptak a lanyok, csak "A" masodiknak szuletett, "B"vel pedig remelhetoleg oktober vegen talalkozunk, akinek mas az apukaja.

2020. júl. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

A szules elotti heten kezdtem el gondolkodni rajta h talan a Pocok nem lesz megfelelo nev neki

Igy Maja lett

A masodiknal ha mar M akkor legyen Milan de ezt is a vegen talaltam ki.

Aztan a harmadik Mira lett, a hagyomany maradt 🤣


Illik rajuk szeretik a nevuket

2020. júl. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én most várom az elsőt (kislány), eddig 5 név van amiből egyszerűen nem tudok választani.😅
2020. júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A 2 lánynevünk már a terhességek előtt megvolt. 2 lányunk született, meg is kapták sorban. A "kell egy fiúnév is, hátha elnézték" nevünk mindig más volt, majd amikor harmadjára fiunk született, kapott 2 olyan keresztnevet, ami addig soha még csak fel sem merült. :D
2020. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat csajok , gratu a gyerkőcökhöz. 15-ös sok sikert a választáshoz nem kis feladat bevallom :D
2020. júl. 3. 13:29
 18/19 anonim ***** válasza:

Jázmin nevet szerettem volna adni a gyermekemnek. Apukának nem tetszett a virág név így igazából abbamaradt. Mikor megszületett én kimerült voltam a világomról alig tudtam és apuka döntésére Noémi lett én még annyit hozzá tudtam nyőgni hogy Hanna a másiodik neve :D

Most várom a második babám, vannak már név lehetőségek, egyelőre abban bízok hogy minden rendben lesz vele mert macerásan indult, de lány névként nagyon tetszik a Rebeka, fiúba nehéz mert igazán kicsi az esély arra, hogy fiú lesz. Édesapám keresztneve lenne a második neve ennyit tudnék (1 édes nővérem van, anyai ágon 1 húgom apai ágon 2 húgom. Ha azt nézzük apámnak 4 lány sikerült :D)

2020. nov. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó! A te családod semmiképp nem határozza meg a gyermeked nemét! Az csak az apukán múlik
2020. nov. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!