Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felelőtlenség kétszer egy fél...

Felelőtlenség kétszer egy fél napra otthon hagyni a nagymamával egy egy hónapos babát?

Figyelt kérdés
Előreláthatólag január végén fogok szülni, márciusban pedig vizsgázni, ami előreláthatólag kétszeri megjelentést jelent (írásbeli + szóbeli). Gondot jelenthet-e, ha egyébként tudok szoptatni, de erre az időre tápszert kap, vagy anyatejet cumisüvegből (ha lesz annyi, hogy előre félretegyek)? Vagy lehet, hogy másra is gondolnom kell?
2007. dec. 15. 07:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Másra nem hiszem.

Én májusban szülök,és én is vizsgázni fogok.A vizsga idejére valaki mindig vigyázni fog a babára.Igaz az csak max 1,5 óra lesz,mert a kicsi is jön velem.Ha nagyon aggódsz,akkpr vidd magaddal a nagyit meg a babát.És vizsga előtt is vele lehetsz,meg utána is egyből.A szóbelin,meg beszélhetsz a vizsgabiztosokkal,h ilyen meg ilyen okból had te menjél az elején.

2007. dec. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Az jobb ötlet, hogy elviszed magaddal, mint az hogy tápszert adj neki.

Arról nem is beszélve, hogy mit csinálsz azzal a tejcsimennyiségge, ami azalatt termelődik amíg távol vagy.

Nekem a bébim végialussza az éjszakát így reggel 5-6 óra körül már iszonyatosan tele van a cicim, és az fáj, elkezd becsomósodni és onnan már csak egy ugrás a mellgyulladás.

Szerencsére még ilyen nem történt. Addig amíg pici a csemete, van hogy óránként is szeretne cicilni, add meg neki a lehetőséget! Csodálatos dolog nézni ahogy cicil, arról nem is beszélve, hogy a anyatejcsi "semmivel sem pótolható".

Szerintem fogadd meg az előző jótanácsot: vidd magaddal a bébit, és kérd meg a vizsgabiztost, hogy elsőként vizsgázhass a babára való tekintettel.


Könnyű szülést és jó babázást kívánok.

Egy 16 hetes kicsilány anyukája.

2007. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előre lefejt tej elrakása a mélyhűtőbe sokkal jobb ötlet, mint a tápszer.

És ha meg tudod oldani, vidd el őket magaddal, és annyival is több időt tudsz velük lenni.De nem kell izgulnod, nem lesz baj, én is vigyáztam barátnőm csöppségére többször is vizsga alatt:-)

2007. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan bízd másra, ne aggódj. Azzal viszont számolni kell, hogy esetleg a stressz miatt kevesebb tejed is lehet, mindenképp beszéld meg a gyerekorvossal előre, mert tápszert ő fog ilyen picinek felírni. Persze csak a biztonság kedvéért, mert ha magaddal viszed, az a legjobb neki is, meg a tejtermelődésnek is, ha megszoptatod. Tapasztalatom szerint nem szokott gondot okozni, vizsgákon nagyon előzékenyek a mamákkal. Amit te magad írtál egyébként, tökéletes ötlet, jobbat nem fog javasolni senki. Jó babavárást addig!
2007. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Hát ez a nagymamától függ. Egy átlagos, szerető, felelősségteljes nagymamára nem felelőtlenség rábízni az unokáját. De sajna vannak megbízhatatlan, felelősséget vállalnio képtelen, vagy akár alkoholista nagyik is. Na őrájuk még 3-4 éves unikát is felelőtlenség rájukbízni.


Bízom benne, hogy a tiétek az első kategóriába tartozik.

2007. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem felelőtlenség, nyugodtan megteheted. Attól se ijedj meg, hogy esetleg nem tudsz tejet lefejni, tragédia nem történik, ha egyszer tápszert kap. Az én kisfiam 6 hetesen kapott egyszer tápszert, mert eltörtem a karom és a doki éppen a huszadik vizsgálatot csinálta, anyám meg telefonált, hogy a baba éhes már nagyon. Na, akkor egyszer kapott tápszert, nem lett semmi baj, azóta is szopizik rendesen. Persze ha tudsz fejni, inkább azt csináld, a tápszertől lehet, hogy picit fáj a pocakja, mert azért mégis más, mint amihez hozzászokott.
2008. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem felelőtelenség. Úgy meg pláne nem az, hogy mivel feltetted a kérdést foglalkoztat is, és rossz hogy egyedül kell hagynod. Tapasztalatból mondom, hogy semmi gond nem lesz. Én is járok vizsgázni, egy hónapos kora előtt is volt a nagyira bízva a Picikém. Semmi baja nem történt, igaz halálra izgultam magam, de nem hetekről, csak pár óráról van szó. De azt javaslom inkább lefejt anyatej, ha apránként is , de össze tudsz neki hozni annyit ami elég egy max két etetésre.Egy jó tanács ilyen pici babát ne vigyél magaddal. egyrészt sokkal jobban izgultzam én is amikor velem volt, mert akkor látod, hogy nyűgös, de ha otthon a nagyinak nyűgösködik arról nem fogsz tudni. Persze izgulni miatta ígyis-úgyis fogsz. Jó babázást
2008. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!