Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kerlek gyozzetek meg pro/contr...

Kerlek gyozzetek meg pro/contra ervekkel. Nagyon tanacstalan vagyok! Segitenetek? :S

Figyelt kérdés

Erdelyben elek,31 hetes kismama vagyok,van fogadott nogyogyaszom (mondjuk ez mit sem szamit,nem eleg nekik a havi vizsgalatokon odafizetett rengeteg penz,a szulesnel nem keves "halapenzt"varnak,van hogy meg is mondjak mennyit(min.200-300 euro)vegul a szules utan ha mindent osszeszamolsz ott tartasz,hogy megvetted a sajat gyerekedet).Nalunk olyan,hoy vedono nem letezik,a szulesnel a dokinak segit egy baba,akinek szinten meg kell tomni a zsebet,kulonben undok,es rad se nez,es ez meg semmi,a takaritonot szinten "meg kell vesztegetni",hogy ne nezzen rad olyan csunyan,ha veletlen osszeverezted a lepedot,stb,stb...

Viszont az van,hogy a ferjem kulfoldon dolgozik (Ausztria),4 honapja,legalisan,es ugy tunik meg 2-3 evig biztosan lesz munkaja.A fonoke tudja hogy babat varunk,es mondta a ferjemnek,hogy szivesen elintezi a papirokat,hogy ott szulhessek,viszont en tanacstalan vagyok.Azert megiscsak idegen orszag,idegen nyelv,amit nem is beszelek,es amugyis felek a szulestol(elso baba),idegen kornyezetben megjobban beparaznek.Es azt sem tudom,hogy ha valoban ott szulnek,kapnek-e havi tamogatast,vagy csak egyszerit,a szulest kovetoen?Talan kinnt is maradnank ,amig egy kicsit helyrejovunk anyagilag,de mindent olyan homalyosan latok...

Itt van munkahelyem (mostmar szabadsagon vagyok),es havi 40-45 ezer Ft.-ot kapnek szulest kovetoen,2 evig.Viszont ha kulfoldon szulnek,nem hiszem ,hogy jogosult lennek ra,vagy nem tudom.Van-e valakinek tapasztalata?Sokat segitenetek,ha megosztanatok velem.

Elore is koszonom!!!


2010. aug. 2. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos mennék. Nem lehet összehasonlítani a két országot. Szerintem a juttatásokat a saját országodból fogod kapni, csak haza kell majd mennetek elintézni a papirokat, hiszen ott dolgoztál és a pénz az alapján jár.
2010. aug. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a körülményeket nézed, én mindenképpen mennék. A pénzt, meg amit ráköltenél a dokikra stb., azt félre is teheted és esetleg Ausztriában is hasznát veheted.

A juttatások elvileg szerintem is járnának, azt nem tudom, hogy személyesen kell-e elintézned a szülés után, vagy esetleg neten keresztül mennyire lehet az ilyesmit. Ennek utána járnék a helyedben a hivatalokban.

A nyelvet meg nagyon gyorsan elkezdeném tanulni, bár ha kiköltözöl, biztosan hamarabb megtanulsz majd, az anyanyelvi környezet sokat segít.

2010. aug. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérdezzétek meg a párod főnökét, hogy érdeklődje meg jár e a kinti családi pótlék, meg gyes különbözete az után mit te otthon kapsz. az én férjem is kint dolgozok, én itthon kapom a családit meg a gyedet és évente egy összegben megigényeljük kintről a különbözetet.és ha kint szülsz meg van bejelentett lakcímed, akkor még megkaphatod az egyszeri támogatásukat ami közel 12000 euro, de ezeket érdeklődjétek meg hogyan van.

2010. aug. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én is Ausztiát választanám és szerintem még az is lehet, hogy találsz ott magyar ápolót, akit biztos odahívnak tolmácsolni, ha szülsz. Mi áprilisban voltunk kint Ausztriában és a kisebbik lányomnak egyik reggel piros lett a szeme. Valószínűleg a DM-es törlőkendő hozzáért és így reagált rá. De ezt akkor még nem tudtam, hogy allergia, így elindultam vele a legközelebbi kórházba. Mire odaértem,persze semmi nem látszott, de azért bevittem. Hát mit ne mondjak...van különbség az itthoni és a kinti várók között. Gyönyörű játékok, tisztaság és akvárium volt a váróban. A barátnőm tolmácsolt ugyan, aki kint él így nekem nem voltak nyelvi nehézségeim, de annak ellenére, hogy szemlátomást semmi baja nem volt a lányomnak, az ügyeletesen kívül bejött egy gyerekorvos, egy szemész és nem én vetköztettem a babát, hanem a nővérke. A hideg osztrákok pedig csak mosolyogtak és simogatták a babámat, aki egy cseppet sem félt tőlük. Utána lemagyarázták, hogy mi lehetett, adtakl róla papírt és azt mondták, hogy ha megint előjön amíg ott vagyunk, akkor nyugoodtan menjek vissza, megint megnézik. Itthon úgy hajtottak volna el, mint a fenét, ha odamegyek egy látszólag egészséges gyerekkel...Hát ennyi a kinti ellátás minőségéről. AZt ugyan nem tudom, hogy Romániában milyenek a körülmények, de ha nekem választanom kellene és biztos Ausztiában szülnék.
2010. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
...hat az itteni korulmenyekrol inkabb nem irnek :S,szomoru teny,de ez van...(szemet...,es korrupcio mindenutt,a tiszta maganrendelokben viszont az eget verik a dijak,ott mindent fizetni kell,akar alakalmazott vagy,akar nem...)
2010. aug. 2. 18:28
 6/11 anonim ***** válasza:
mint már írtam, én biztos felgyorsítanám a dolgokat, már csak azért is, hogy ne az utolsó hónapban kelljen utaznod. Esetleg anyukád, vagy testvéred nem tud veled menni? Az első hetekben is jó lenne, ha nem lennél egyedül. Lakás megoldott lenne?
2010. aug. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen,ferjem fonoke biztosit alberletet paromnak,ha kimennek en is,nekem is lenne hol laknom
2010. aug. 2. 18:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy percig sem gondolkodnék, én innen, Magyarországról is mennék...

2010. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is tuti mennék az osztrákokhoz!

És ahogy az egyik válaszoló írta,a férjed főnöke talán meg tudja mondani,mik a lehetőségek arra,h ott kapj jzttatásokat,akár a férjed révén.

(Egy tv műsorban láttam kb fél éve olyan esetet,ha csaj M.o.-n a gyerekkel,férj kint melózik és onnan kapják a nem kevés pénzeket!)


A 40-45 ezer,amit otthon kapnál az elég vicces összeg,talán még éhenhalni sem elég...úgy értem egy gyerekkel.


Szóval használd ki a lehetőséget!

2010. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Megkerdezhetem,honnan irsz? En aradi vagyok! Egyebkent szerintem se gondolkodj, hogy menj, vagy ne, osszehasonlithatatlanok az ottani korhazak a roman korhazakkal, ahol tenyleg meg a takaritononek is cssztatnod kell, es arrol nem is beszelek, hogy a korhazakban mi mindent ossze nem szedhetsz, gondolok itt pl a staphylococcusra... A papirokat pedig Romaniaban adod be miutan a babaval hazaertetek.
2010. aug. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!