Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kerlek gyozzetek meg pro/contr...

Kerlek gyozzetek meg pro/contra ervekkel. Nagyon tanacstalan vagyok! Segitenetek? :S

Figyelt kérdés

Erdelyben elek,31 hetes kismama vagyok,van fogadott nogyogyaszom (mondjuk ez mit sem szamit,nem eleg nekik a havi vizsgalatokon odafizetett rengeteg penz,a szulesnel nem keves "halapenzt"varnak,van hogy meg is mondjak mennyit(min.200-300 euro)vegul a szules utan ha mindent osszeszamolsz ott tartasz,hogy megvetted a sajat gyerekedet).Nalunk olyan,hoy vedono nem letezik,a szulesnel a dokinak segit egy baba,akinek szinten meg kell tomni a zsebet,kulonben undok,es rad se nez,es ez meg semmi,a takaritonot szinten "meg kell vesztegetni",hogy ne nezzen rad olyan csunyan,ha veletlen osszeverezted a lepedot,stb,stb...

Viszont az van,hogy a ferjem kulfoldon dolgozik (Ausztria),4 honapja,legalisan,es ugy tunik meg 2-3 evig biztosan lesz munkaja.A fonoke tudja hogy babat varunk,es mondta a ferjemnek,hogy szivesen elintezi a papirokat,hogy ott szulhessek,viszont en tanacstalan vagyok.Azert megiscsak idegen orszag,idegen nyelv,amit nem is beszelek,es amugyis felek a szulestol(elso baba),idegen kornyezetben megjobban beparaznek.Es azt sem tudom,hogy ha valoban ott szulnek,kapnek-e havi tamogatast,vagy csak egyszerit,a szulest kovetoen?Talan kinnt is maradnank ,amig egy kicsit helyrejovunk anyagilag,de mindent olyan homalyosan latok...

Itt van munkahelyem (mostmar szabadsagon vagyok),es havi 40-45 ezer Ft.-ot kapnek szulest kovetoen,2 evig.Viszont ha kulfoldon szulnek,nem hiszem ,hogy jogosult lennek ra,vagy nem tudom.Van-e valakinek tapasztalata?Sokat segitenetek,ha megosztanatok velem.

Elore is koszonom!!!


2010. aug. 2. 17:15
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,amugy nagyvaradi vagyok...
2010. aug. 3. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!