Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszótéri anyukák, szerintete...

Játszótéri anyukák, szerintetek ezt mire véljem?

Figyelt kérdés
Igyekszem röviden összefoglalni. Nemrég költöztünk ide és megismertem három másik anyukát akik már régebb óta jóban vannak (A,B,C). Az ő gyerekeik mind idősebbek az én fiamnál pár hónappal, ami így egy éves kor körül sokat számít, például az enyém az egyetlen aki még nem jár. A lényeg tömören, hogy ha egyiküknek írok,hogy ráér e, akkor mindig mondják hogy persze gyere át, B és C is jön, vagy persze találkozhatunk, A is akart valamit csinálni ...de maguktól soha nem jutna eszükbe engem is meghívni. Én mikor megismertem őket, áthivtam mindegyiküket együtt, sütit sütöttem stb, tehát tettem egy lépést irányukba. Utána is mindegyiknek írtam egyesével, hogy van-e kedvük valamit együtt csinálni, de általában ez lett belőle, hogy ja persze amúgy is találkoznak jöhetünk mi is a babámmal. Nekem ez a három négy alkalom, ami volt, elég volt ahhoz, hogy sértőnek érzem és már nincs kedvem utánuk teperni, pedig ha együtt voltunk tényleg nagyon kedvesek voltak...ez az elmúlt két hónapban történt szóval nem akaszkkdtam rájuk. szerintetek ennek mi az oka? Ha annyira nem bírnának mondhatnám azt is, hogy nem érnek rá, vagy hogy nincs kedvük, de miért van az, hogy mindig nekem kell kezdeményezni? Ti mit csinálnátok? Megmondjam nekik, hogy rosszul esik, vagy hagyjam őket a francba? El vagyok szomorodva, úgy örültem, hogy végre volt pár ismerős a környéken.
2020. júl. 23. 15:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Milyen gyakran hivod oket vhova? Nem lehet, h nincs idejuk nekik kezdemenyezni vmit, mert ujra te irsz nekik? Persze siman lehet h nem igy van, hanem csak egyszeruen nem vagy eszukben annyira h irjanak.
2020. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Leghamarabb két három hetente írtam nekik. Az egyik(A) például azt mondta most nyaral de aztán jelentkezik, de amúgy is hívni akart és mikor egy másiknak írtam,(B), hogy találkozzunk akkor ő(A) is jött..de nekem nem írt persze , hogy visszatért a nyaralásból.Az egyikükkel vagyok úgy, hogy ő is hív, vele többet voltam kettesben (plusz gyerekek), a másik kettő nem érdeklődik magától. Gondolom van egy közös kis csoportjuk ahol megbeszélik mi legyen aztán eszükbe sem jut engem is meghívni. Sajnos úgy tűnik többet jelentett nekem ez az ismeretség mint nekik :(
2020. júl. 23. 15:30
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is várj még egy kicsit hátha eszükbe jutsz maguktól is :)

Nekem is volt ilyen, az illető anyuka nem keresett, amikor találkoztunk -én általam kezdeményezve-, a végén mindig megígérte, hogy legközelebb így meg úgy menjünk át, de nem hívott. Én meg úgy nem könyörgöm be magamat senkihez. Amikor összefutottunk boltban, játszón, irult pirult, hogy jajjj mennyi dolga volt. És ezt sokszor bejátszottuk, majd letettem róla.

Hülye én se vagyok.

2020. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Én hagynám őket. Van egy jól összeszokott hármasuk, ahol mindenki mindenkivel egy hullámhosszon van, és te próbálod befúrni magad ebbe a csapatba, de láthatóan nem szeretnének bevenni téged, csak nem akarnak nagyon parasztok lenni veled. Persze, jobb lenne, ha őszinték lennének, ha megmondanák a szemedbe, de mint tudjuk, az emberek valójában nem nagyon szeretik, ha megmondják nekik az igazat, és ők egyrészt nem elég bátrak ehhez, illetve nem szeretnék kellemetlenül érezni magukat miattad.


Én azt mondom, hogy próbálj inkább olyan anyukát keresni, aki egyedül van. Kialakult klikkekbe nem olyan könnyű bekerülni.

2020. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
De ha ennyire nem akarnak, akkor miért nem mondják, hogy nem érnek rá? Amúgy én is attól tartok, hogy nem akarnak bevenni, hát rosszul esik mit ne mondjak, de remélem találok másokat :(
2020. júl. 23. 15:40
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Mert az emberek márcsak ilyenek. Tisztelet a kivételnek. Gyávák őszintének lenni.
2020. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

De minek ez az egész? Unatkozol?

Eszembe se jutott még senkire ráakaszkodni a játszótéren. Megyünk, ott vannak, remek, játszanak a gyerekek, lehet szocializálódni. De ennyi.

2020. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen társaságra vágyom, az én gyerekem még nincsen játszótéri korban, nem tud ülni vagy járni. Jól esik heti egyszer valakivel együtt kávézni míg a gyerekek játszanak a szőnyegen, vagy együtt sétálni. A férjem sokat dolgozik és a barátaim is dolgoznak meg ugye most költöztünk ide így gyalog táv nincs is barátom. Nem akaszkodtam szerintem senkire akkor nem két három hetente írtam volna nekik
2020. júl. 23. 15:50
 9/23 Derjaderja ***** válasza:
92%

Én picit nem értem, mért gond ez.


Nekünk kutyás társaság van, és jellemző, hogy ha ráírok Z kutyáékra, akkor M kutya is ott lesz. Ennek ezek az okai:

- nincs annyi idő, hogy páronként találkozzunk

- Z-ék szeretik ha nagyobb a nyüzsi, semmi okuk azt hinni, hogy M-ék zavarnak (amúgy nem is)

- sok kutya jobban szórakozik együtt

- mindegyik program úgy indul h vki kezdeményezi


Anyuka is vagyok babával amúgy, csak így tudtam illusztràlni, hogy szerintem ebben nincs semmi fura.

2020. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Mert egymást hívják csak minket nem. Tehát kezdeményeznek egymás irányába de felénk nem
2020. júl. 23. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!